Parlamentarna komisja PACA potępia Gove o awarie danych Covid-19


Parlamentarna Komisja Administracji Publicznej i Spraw Konstytucyjnych (PACA) wydała raport jest to wysoce krytyczne w stosunku do wyników rządu w udostępnianiu społeczeństwu danych, zwłaszcza tych, które były podstawą decyzji związanych z blokadą, podczas kryzysu pandemicznego Covid-19.

Jest to szczególnie krytyczne wobec Michael Gove, Kanclerz Księstwa Lancaster, który nie stawił się przed komisją, aby odpowiednio ułatwić kontrolę jego decyzji. „Ministrowie wysłani w jego miejsce byli słabo poinformowani i nie byli w stanie odpowiedzieć na pytania komisji. Korespondencja pisemna również wielokrotnie nie dawała pełnej odpowiedzi na zadane mu pytania ”- powiedział raport Komisji PACA.

W oświadczeniu dołączonym do raportu William Wragg, przewodniczący komisji, powiedział: „Celem tego raportu nie jest analiza praw i błędów decyzji rządu w odpowiedzi na pandemię Covid-19. Chodzi o to, abyśmy, jako parlamentarzyści, mogli pociągnąć rząd do odpowiedzialności za te decyzje, analizując dane.

„Należy również wyciągnąć wnioski na temat tego, w jaki sposób rząd wymienia informacje z lokalnymi partnerami. Opóźnienia w udostępnianiu ważnych danych i niechęć do udostępniania szczegółowych danych prawie na pewno utrudniały lokalną reakcję. Ta nadmierna centralizacja nie może się powtórzyć ”.

W raporcie powtarza się podobnie krytyczny zestaw ustaleń Komisji ds. Nauki i Technologii Izby Gmin w styczniu 2021 roku. Okazało się, że słabe przepływy danych i niemożność wykorzystania mocnych stron Wielkiej Brytanii w nauce o danych osłabiły reakcję rządu na pandemię Covid-19.

Raport Komisji Administracji Publicznej i Spraw Konstytucyjnych znalazł dziurę na szczycie rządu w zakresie odpowiedzialności za zarządzanie danymi Covid-19.

Reklama

„Nastąpił wyraźny brak jasności co do tego, który minister i departament powinni być odpowiedzialni za zapewnienie, że decyzje są oparte na danych” – powiedział. „Gromadzenie dokładnych, aktualnych danych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia skuteczności strategii Covid-19 i będzie wymagało koordynacji między wieloma działami i agencjami”.

Komisja zaleca, aby gabinet „musiał jasno określić obowiązki decyzyjne, zanim ustawa o koronawirusie zostanie rozważona do odnowienia po 25 marca 2021 r.”, A to „musi zawierać jasne linie odpowiedzialności na szczeblu departamentów i ministerstw, określając, który minister jest odpowiedzialny przed Parlament za zapewnienie, że kluczowe decyzje opierają się na danych oraz za dane, które stanowią podstawę decyzji ”.

Jeden konkretny minister, Michael Gove, został wyróżniony za fiolki gniewu ze strony komisji, która „oczekuje, że pan Gove odpowie na to sprawozdanie, jasno przedstawiając swoje rozumienie własnych obowiązków i sposobów, w jakie powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności przez Parlament”.

Komisja twierdzi, że przez cały czas trwania dochodzenia miała trudności z ustaleniem, kogo rząd uważa za odpowiedzialnego za dane leżące u podstaw decyzji w sprawie Covid 19. I ubolewa nad tym, co uważa za niedociągnięcia Gove’a w odniesieniu do jego centralnej roli przewodniczącego Komitet gabinetu Covid Operations, znany jako Covid-O.

„Chociaż tylko premier może stanąć przed krajem i parlamentem i być odpowiedzialny za kluczowe decyzje (takie jak blokada), to kanclerz Księstwa Lancaster jest naszym zdaniem odpowiedzialnym za zapewnienie, że te decyzje są oparte na danych , poprzez Covid-O oraz w ramach skoordynowanej reakcji ”, stwierdza raport.

„Kiedy ta komisja prosiła kanclerza Księstwa Lancaster o wykazanie tej odpowiedzialności, wielokrotnie tego nie robił. Przewodniczący zwrócił się do pana Gove na piśmie z pytaniami, które, jak rozumiemy, leżą w jego kompetencjach, jedynie w celu przekazania tych pytań Ministerstwu Zdrowia.

„18 listopada [2020], w liście od pana Gove stwierdził: „Odpowiem na każde z pańskich pytań, które wchodzą w zakres kompetencji gabinetu. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej odpowie na pozostałe punkty oddzielnie ”. Żadne z pytań, które zadaliśmy kanclerzowi Księstwa Lancaster, dotyczące systemu poziomów, wskaźników, planów eskalacji i deeskalacji oraz tego, czy lokalni przywódcy mogliby szybciej działać na podstawie własnych danych, nie zostało wyczerpująco udzielone.

„10 grudnia [2020], Pan Gove napisał do nas, stwierdzając, że „Ministrowie są ostatecznie odpowiedzialni za przejrzystość danych i rozliczają się z polityki rządu” i chociaż zgodzilibyśmy się z tym ogólnym stwierdzeniem, nie odpowiada ono na pytanie, który minister jest odpowiedzialny za przejrzystość danych stanowiących podstawę decyzji Covid-19. Uważamy, że to pan Gove ”.

W innym miejscu raportu były wskazówki dotyczące poprawy prezentacji i kontekstualizacji danych. „Grafiki używane przez rząd, na przykład zestawy slajdów i odprawy, powinny być zgodne z wytycznymi dotyczącymi dobrych praktyk Rządowej Służby Statystycznej wizualizacja danych,” powiedziało.

Komisja stwierdziła, że ​​rząd przedstawia grafikę, którą uznał za poniżej standardu. „Oświadczenia ministerialne publikowane na rządowych stronach internetowych muszą zawierać hiperłącza lub przypisy kierujące do szczegółowych danych stanowiących podstawę wszelkich cytowanych liczb lub statystyk. Powinno to mieć zastosowanie do wszystkich obszarów, w których wykorzystywane są dane, nie tylko w związku z tą pandemią ”.

Komisja ponownie stwierdziła, że ​​„statystyki cytowane przez ministrów nie zawsze były poparte opublikowanymi danymi… [so that] obywatele, dziennikarze i parlamentarzyści nie mają możliwości zweryfikowania udostępnianych informacji. Oznacza to, że konstruktywna debata nie może mieć miejsca ”.

Gdy kraj przechodzi przez mapa drogowa ogłoszone przez Prezesa Rady Ministrów 22 lutego 2021 r. komisja apeluje do rządu o „udostępnianie wszystkich dostępnych danych lokalnym obszarom z jak największą szczegółowością, najlepiej na poziomie pacjentów” i ostrzega, że ​​„dane, które będą kluczowe dla decyzji tworzenie mapy drogowej powinno być udostępniane niezwłocznie, a przed ewentualnym odnowieniem ustawy o koronawirusie ”oraz„ rząd powinien opublikować wyczerpującą listę wszystkich dostępnych danych i na jakim poziomie ”.

W raporcie zwraca się szczególną uwagę na stan sektora hotelarskiego, stwierdzając, że „sektor hotelarski i rozrywkowy nie dostrzegł wystarczających danych, aby uzasadnić decyzje dotyczące ich branży” oraz, że „dowody, które otrzymała komisja, nie były rozstrzygające co do tego, czy ograniczenia dotyczące gościnności i rozrywki sektory były rozsądne ”.

Wzywa rząd do „pilnego opublikowania danych, które stanowią podstawę ograniczeń, które będą obowiązywać dla przedsiębiorstw na każdym etapie mapy drogowej”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment