Panel Percy’ego Jacksona w Nowym Jorku podkreślił jedną kluczową rzecz, której brakowało filmom


Na tegoroczny New York Comic Con, twórcy nadchodzący program Percy’ego Jacksona w Disney Plus po raz kolejny miał pocieszające przypomnienie dla fanów serii książek: w przeciwieństwie do niesławnego filmu z 2011 roku, autor Rick Riordan i jego żona Becky od samego początku byli mocno zaangażowani w produkcję.

„Od samego początku chodziło w dużej mierze o partnerstwo, współpracę i relację, dzięki której wszyscy, którzy przychodzą do pracy nad serialem, wiedzą, że to firma rodzinna” – powiedział producent wykonawczy i showrunner John Steinberg. „To historia, która zrodziła się z bardzo osobistego miejsca. Choć jest duży, skomplikowany i zawiera wiele ruchomych elementów… jego serce zawsze będzie tam, gdzie będzie”.

„John i ja mogliśmy usiąść z Rickiem i Becky i po prostu zanurzyć się w bańce” – powiedział producent wykonawczy Dan Shotz. „Musimy to zbudować z tym facetem. Był częścią całego procesu. Był z nami w pokoju scenarzystów, na castingu, na planie. Becky i Rick przeprowadzili się tam na większą część sezonu, w Vancouver. To była prawdziwa przyjemność i po prostu zrobiło ogromną różnicę.

Wszyscy obecni paneliści byli podekscytowani dopracowywaniem najdrobniejszych szczegółów programu. Scenograf Dan Hannah mówił o tym, jak uczynić świat Obozu Herosów prawdziwym i ekscytującym („To było fajne miejsce na spędzanie czasu” – dodał reżyser James Bobin), a co najważniejsze, realnym dla obsady serialu.

„Udało nam się stworzyć coś, do czego można pojechać i doświadczyć. Szczególnie dla naszych aktorów niezwykle ważne było zabranie ich w świat” – wyjaśniła Hannah.

Reklama

Foto: Dawid Bukach/Disney

Tymczasem, aby zdobyć kultową pomarańczę Obozu Herosów Tylko prawda, projektantka kostiumów Trish Monoghan mówi, że dział garderoby wypróbował na etapie przedprodukcyjnym 20 różnych odcieni pomarańczy.

„Musieliśmy znaleźć koszulę, która sprawdzi się na zewnątrz, w słońcu, pod szarym niebem, w lesie, a także podczas zdjęć we wnętrzu” – wyjaśniła. „Musieliśmy zafarbować ponad 350 T-shirtów, prawie jak w kotle czarownicy… Jednorazowo można było zmieścić tylko 19 T-shirtów”.

Po farbowaniu tych koszulek w partiach po 19 sztuk przeprowadzono proces sitodruku, podczas którego logo zostało umieszczone na koszulkach. Następnie umyj je ponownie. Monaghan i jej zespół tak bardzo zaangażowali się w dopracowanie wszystkich najdrobniejszych szczegółów, że spersonalizowali także koszulki w zależności od kabiny, do której należał noszący je kamper. Na przykład obozowicze Ares mieli trochę zniszczone T-shirty, ponieważ ci obozowicze wdawali się w bójki. Tymczasem dzieciaki Hefajstosa miały podarte rękawy i brudniejszy materiał od pracy w kuźni.

Zdjęcie sceny w Nowym Jorku z ekipą Percy'ego Jacksona siedzącą na krzesłach przed dużym ekranem, na którym znajdują się zdjęcia dorosłych aktorów i ich tytuły: „Lance Reddick jako Zeus”, „Toby Stephans jako Posejdon”, „Jay Duplass jako Hades”, „Adam Copeland jako Ares”, „Lin-Manuel Miranda jako Hermes” i „Timothy Omundson jako Hefajstos”

Chociaż zwiastuny ujawniły wiele z trzech głównych aktorów w ich rolach, tak naprawdę nie widzieliśmy zbyt wiele dorosłej obsady, zwłaszcza bogów. Panel ujawnił jednak oficjalne zdjęcia bogów, w szczególności Zeusa (Lance Reddick), Posejdona (Toby Stephens), Hadesa (Jay Douglas), Aresa (Adam Copeland), Aresa (Lin-Manuel Miranda) i Hefajstosa (Timothy Omundson).
Zdjęcie: Petrana Radulovic/Polygon

Uczestnicy panelu mogli także obejrzeć trzy osobne klipy z programu (ostatni zaprezentowany przez samego Riordana). Pierwsza to pierwsze siedem minut serialu, czyli w zasadzie pierwsza część książki ożywiona, aż do charakterystycznej narracji Percy’ego. Jak opowiada Walker Scolbell, pojawiają się retrospekcje młodego Percy’ego i mitologicznych stworzeń, które widział, gdy dorastał, w tym pegaza na dachu nowojorskiego budynku. Następnie spotyka Grovera, granego przez Aryana Simhardiego, i łączy ich więź podczas gry karcianej z mitologicznymi stworzeniami.

Wracając do dnia dzisiejszego, Percy i jego koledzy z klasy stoją w Metropolitan Museum of Art na wycieczce terenowej, podczas gdy pan C (Glynn Turman) zleca im zadanie. Następuje kolejna retrospekcja, gdy Percy spogląda na posąg Perseusza i przypomina sobie, jak jego matka (Virginia Kull) opowiadała mu o greckim bohaterze. Akcja powraca do czasów współczesnych, gdy Nancy, jedna z najczęstszych szkolnych dręczycielek Percy’ego, dokucza mu; po złamaniu końcówki ołówka Percy staje twarzą w twarz z potężną panią Dowd, która go upomina. Pan C podaje mu długopis – tak, the pióro, które stanie się jego wiernym mieczem Orkan. Scena zmienia się w Grovera i Percy’ego jedzących lunch przed Met i rozmawiających o najlepszym sposobie radzenia sobie z prześladowcami. Po tym, jak Nancy rzuciła Groverowi kawałek sera, Percy wstaje i podchodzi do niej, a zanim cokolwiek zrobi, ona wpada z powrotem do fontanny.

Druga scena to pełna napięcia scena pościgu samochodowego. Grover siedzi z tyłu i próbuje wyjaśnić Percy’emu wszystkie potwory, które widział, podczas gdy mama Percy’ego, Sally, prowadzi samochód. W końcu ściga ich minotaur — potwór, który stanowił szczególne wyzwanie dla projektantów efektów wizualnych, a którego podjęcie byli bardzo podekscytowani.

„Musieliśmy się tego upewnić [the minotaur] był odpowiednio przerażający, ale nie za bardzo” – powiedział kierownik ds. efektów wizualnych Erik Henry. „Nie możesz być To strasznie w majtkach” – dodał, odnosząc się do obcisłych białych spodni minotaura.

„Zdecydowaliśmy, że podczas ataku minotaur będzie biegał na czworakach. Dla nas widok zbliżającego się do ciebie byka biegnącego na czworakach jest przerażający.

Ostatnią sceną pokazaną na panelu był materiał filmowy przedstawiający grę o zdobycie flagi, w którą grają obozowicze. Ponieważ wszyscy ci obozowicze są półbogami szkolącymi się na bohaterów, bawią się w zdobywanie flagi za pomocą mieczy, lanc i innej broni (jednak okaleczanie nie jest dozwolone!). Po intensywnej walce grupowej obozowicz mówi swojemu koledze z drużyny, że Percy i Annabeth mają plan. Następnie materiał przedstawia Percy’ego, który używa nici dentystycznej – jak w przypadku tańca w Fortnite, a nie leczenia zębów – samotnie na kamieniu. Następnie sika, głaszcze jaszczurkę, po czym kładzie się na kłodzie… zanim zostaje zaatakowany przez przywódczynię obozu Aresa, Clarisse (Dior Goodjohn) i jej kumpli.

Clarisse jest zaciekłym wrogiem, prawdziwym dzieckiem boga wojny i jest zdeterminowana, by zemścić się na Percym. Ale mimo że jest czterech na jednego, Percy’emu udaje się wytrzymać, gdy Clarisse goni go do rzeki. Łapie jej specjalną elektryczną włócznię w samą porę, aby jego drużyna mogła zdobyć flagę. Kiedy potyka się do tyłu, Annabeth (Leah Jeffries) wyjawia, że ​​przez cały czas niewidzialnie czekała obok niego. Pyta dlaczego, a ona wpycha go do wody, która natychmiast zaczyna leczyć jego rany… dun-dun-dun.

Wszystkie trzy pokazane sceny sprawiają wrażenie bezpośrednio przeniesionych ze stron książki, w bardzo przemyślany i pełen miłości sposób. Ale jak powiedzieli Steinberg, Shotz i reszta zespołu odpowiedzialnego za serial, wierność książkom to tylko jedna część pracy.

„Myślę, że masz dwa obowiązki” – wyjaśnił Steinberg. „Myślę, że jedną z nich jest upewnienie się, że jeśli kochasz te książki i jeśli zajmują one szczególne miejsce w Twoim dzieciństwie, w Twoim sercu, w dorosłości, dostaniesz to, skąd pochodzisz. I zobaczysz rzeczy, o których tyle czasu tylko marzyłeś. Jednocześnie, jeśli to wszystko, co dostajesz […] nie do końca wykonaliśmy swoją pracę. Wyzwanie polega więc na tym, jak cię zaskoczyć w sposób, który będzie tak organiczny w stosunku do reszty historii, że mógłby tam być przez cały czas? Myślę, że nie możesz się tego podjąć bez Ricka i Becky.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment