Panasonic ogłasza nowy, kompaktowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy LUMIX S9

 • Najmniejszy i najlżejszy aparat z serii LUMIX S*1 o stylowej, kompaktowej konstrukcji, dostępny w wielu wariantach kolorystycznych
 • Wyjątkowa wydajność obrazowania dzięki pełnoklatkowej 24,2-megapikselowej matrycy
 • Możliwość robienia zdjęć i udostępniania ich w mediach społecznościowych w 30 sekund*2 dzięki nowej aplikacji LUMIX Lab

Panasonic z dumą prezentuje LUMIX S9, najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z serii LUMIX S. Dostępny w różnych kolorach – Jet Black, Crimson Red, Dark Olive i Classical Blue – LUMIX S9 jest stylowym towarzyszem w podróży.

Pełnoklatkowa 24,2-megapikselowa matryca CMOS, taka sama, jak w aparacie LUMIX S5II, oraz najnowszy silnik, rejestrują treści z zachowaniem bogactwa szczegółów i naturalnych odcieni. Ponadto, aparat jest wyposażony w funkcję PDAF (autofokus z detekcją fazy), która zapewnia doskonałe śledzenie obiektów, oraz technologię Active I.S., która znacznie zmniejsza rozmycie spowodowane drganiami aparatu, nawet podczas fotografowania z ręki, umożliwiając użytkownikom robienie zdjęć z pełną pewnością siebie, niezależnie od sytuacji.

Aparat LUMIX S9 umożliwia także twórcom łatwe korzystanie z szeregu popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorystycznych w aparacie, dzięki popularnej funkcji REAL TIME LUT. Dostęp do niej zapewnia nowy, dedykowany przycisk „LUT” na korpusie aparatu.

Ponadto, nowa aplikacja LUMIX Lab umożliwia twórcom tworzenie własnych unikalnych tabel kolorystycznych LUT na smartfonie. Oznacza to, że użytkownicy mogą bez wysiłku generować oryginalne i nadające się do udostępniania zdjęcia i filmy bez konieczności edycji postprodukcyjnej na komputerze, co rozszerza zakres kreatywnych możliwości. Poprawiono również szybkość przesyłania danych z aparatu na smartfona.

Aparat LUMIX S9 wprowadza nowy format nagrywania: MP4 Lite. Nagrywając w trybie Open Gate w 10-bitowym formacie 4:2:0  w 30p/25p, twórcy mogą rejestrować wysokiej jakości filmy w formacie optymalnym dla smartfonów, a także, dzięki aplikacji LUMIX LAB, mogą łatwo zmieniać proporcje obrazu, aby dopasować je pod media społecznościowe. Dodatkowo nowy, usprawniony proces edycji umożliwia twórcom z łatwością nagrywać i udostępniać materiały w podróży.

Reklama

Panasonic chce zaoferować twórcom nowe, przyjemne wrażenia z fotografowania za pomocą aparatu LUMIX S9, sprawiając, że podróż od uchwycenia chwili do udostępnienia jej światu będzie płynna i intuicyjna.

Pierwsza kompaktowa konstrukcja w serii LUMIX S, łącząca niewielki i lekki korpus z wysoką jakością obrazu

 • Kompaktowy i lekki korpus ważący około 403 g/0.89 lb*3 .
 • Pełnoklatkowa 24,2-megapikselowa matryca CMOS i najnowszy silnik zapewniają wysoką wydajność obrazowania.
 • Udoskonalony system autofokusu w czasie rzeczywistym z funkcją PDAF (autofokus z detekcją fazy) dla bardziej precyzyjnego śledzenia obiektów.
 • Wiodąca w branży technologia stabilizacji obrazu Dual I.S.2 w 5 osiach oferująca korekcję o wartości 6,5 punktu*4 / Body I.S oferująca korekcję o wartości 5 punktu*5  oraz system Active I.S. kompensują drgania aparatu podczas fotografowania w trakcie chodzenia. Dzięki korekcji zniekształceń perspektywy i trybowi High Mode w funkcji E-Stabilization (Wideo) możliwe jest teraz uzyskanie jeszcze bardziej stabilnego materiału podczas fotografowania w ruchu. 
 • Wyposażony w MP4 Lite, nowy tryb wideo Open Gate zoptymalizowany pod kątem smartfonów.
 • Możliwość swobodnego ustawiania kąta ekranu pozwalająca na fotografowanie z dowolnej perspektywy.

Nowa aplikacja LUMIX Lab ułatwiająca łączność

 • Umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć i filmów z aparatu na smartfona
 • Umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie oryginalnych tabel LUT i przesyłanie ich ze smartfona na aparat, pozwalając cieszyć się własną ekspresją kolorów
 • Tabele LUT stworzone przez popularnych twórców są również dostępne do pobrania i użycia z poziomu aplikacji
 • Szybka i łatwa edycja plików wideo MP4 Lite zoptymalizowana pod kątem udostępniania w mediach społecznościowych

Funkcja  REAL TIME LUT do szerszego zakresu kreatywnej ekspresji

 • W pełni konfigurowalne tabele LUT, które można załadować do aparatu w celu kreatywnego fotografowania
 • Dedykowany przycisk „LUT” na korpusie aparatu zapewniający bezpośredni dostęp do ustawień LUT
 • Dodano kontrolę krycia i efekt ziarna, aby jeszcze bardziej zwiększyć kreatywność
 • Można zastosować jednocześnie do 2 tabel LUT

*1 W ramach serii LUMIX S, stan na 22 maja 2024 r.

*2 Całkowity czas potrzebny na przesłanie zdjęcia JPEG lub 5-sekundowego krótkiego filmu nagranego w trybie MP4 (Lite) na smartfona obsługującego system iOS za pomocą aplikacji LUMIX LAB, w tym kadrowanie w przypadku wideo i publikowanie w mediach społecznościowych. Badanie przeprowadzone zgodnie ze standardami Panasonic. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska sieciowego.

*3 Korpus i osłona stopki. Z wyłączeniem pokrywy korpusu. Łączna waga korpusu, osłony stopki, akumulatora i karty pamięci SD wynosi około 486 g/1,08 funta.

*4 W oparciu o standard CIPA [Kierunek odchylenia/pochylenia: odległość ogniskowania f=200 mm], gdy używany jest model S-E70200.

*5 W oparciu o standard CIPA [Kierunek odchylenia/wysokości: odległość ogniskowania f=60 mm], gdy używany jest model S-R2060.

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...
Advertisment