Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury


Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku chmury z natywną macierzą S3 wsparcie pojawi się jeszcze w tym roku.

To dodaje do ruchów wykonanych w ostatnich miesiącach, dodając migrację do chmury, ochronę danych i archiwizację za pomocą Pan Move oraz wykrywanie i raportowanie za pośrednictwem Pan View.

Głównym ogłoszeniem na początku tego miesiąca była platforma ActiveStor Ultra Edge, a wysokowydajne obliczenia (HPC) i macierz pamięci masowej ze sztuczną inteligencją (AI)/uczeniem maszynowym (ML). zestaw produktów przeznaczonych do wdrożeń brzegowych.

Sprzęt ActiveStor Ultra Edge jest dostarczany jako węzły dyrektorskie i magazynujące, z jednym z pierwszych do trzech ostatnich w klastrze, co może zapewnić pojemność około 0,5 PB (petabajtów).

Kluczowe docelowe obciążenia to te, w przypadku których klienci chcą przetwarzać dane bliżej miejsca ich gromadzenia na krawędzibez konieczności przenoszenia go do centralnych centrów danych.

Jest również skierowany do tych, którzy mają mniejsze potrzeby w zakresie pojemności niż obsługiwane przez istniejące macierze firmy – ActiveStor Flash i ActiveStor Ultra XL – które mają tendencję do znacznie większych wymagań, powiedział Jeff Whitaker, wiceprezes ds. marketingu i strategii produktowej w firmie Panasas.

Reklama

„Mieliśmy wielu klientów, którzy chcieli punktu wejścia mniejszego niż pół petabajta, którym dysponowaliśmy” — powiedział Whitaker. „Wielu klientów z odległymi lokalizacjami nie potrzebuje pojemności, ale chce przepustowości. Byli to obecni klienci lub nowi klienci z mniejszymi lokalizacjami lub mniejszymi potrzebami w zakresie pojemności”.

Whitaker powiedział również, że Panasas planuje ogłosić natywną obsługę S3 w swoich macierzach jeszcze w tym roku. Dodałoby to do ruchów w kierunku chmury ogłoszonych wcześniej w 2023 i pod koniec 2022 roku.

Tutaj firma uruchomiła Pan Move i Pan View, które są efektem współpracy z Francuski specjalista ds. ochrony danych Atempo. Pan Move umożliwia przemieszczanie, kopiowanie, przenoszenie i synchronizację danych między lokalizacjami lokalnymi i chmurowymi. Pan View obsługuje odkrywanie danych, profilowanie i prognozowanie.

Natywna obsługa S3 w jej produktach macierzowych pozwoli klientom przechowywać dane w formacie obiektowym S3 na sprzęcie Panasas i płynną replikację do chmury.

Wcześniej firma Panasas unikała chmury, wskazując, że chociaż część rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego odbywa się w chmurze, istnieją problemy z wydajnością, z którymi musi sobie radzić wielu klientów.

„Pomyślałem, że potrzebujemy historii w chmurze; lub więcej niż opowieść” – powiedział Whitaker. „Ludzie przechowują dane w chmurze — zazwyczaj w małych zbiorach danych, ponieważ skalowanie operacji we/wy w chmurze jest kosztowne. Kosztuje około 7 do 10 razy [more] aby uzyskać wymaganą wydajność we/wy w chmurze”.

„Istnieje również wąskie gardło wydajności sieci. Mamy jednego klienta, który musi skontaktować się ze swoim dostawcą usług w chmurze, ponieważ jego obciążenie obliczeniowe wpłynie na wszystkich pozostałych, gdy uruchomią około 250 000 rdzeni.

„Pierwszym krokiem jest umożliwienie klientom korzystania z chmury jako pamięci podręcznej z trwałymi danymi w centrum danych” – powiedział.

„W tym roku ogłosimy natywną obsługę S3. Siedzieliśmy nad tym, ale zdecydowaliśmy, że musimy się przenieść, ponieważ wiele prac związanych ze sztuczną inteligencją/uczeniem maszynowym jest wykonywanych w chmurze”.

Whitaker powiedział jednak, że firma nie ma obecnie planów oferowania swoich produktów opartych na systemie operacyjnym pamięci masowej PanFS do działania w chmurze.

„Zastanawialiśmy się również, czy uruchamiamy PanFS w chmurze?”, ale zdecydowaliśmy, że nie teraz. Jeśli będzie zapotrzebowanie ze strony klientów, zrobimy to”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bloomberg: Apple prowadził rozmowy z Microsoftem na temat przejęcia Bing w 2020 roku

W miarę postępów w sprawie antymonopolowej prowadzonej przez Departament Sprawiedliwości przeciwko Google, wciąż dowiadujemy się więcej na temat umowy Apple z firmą na...

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Istnieją cztery różne Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność zakończenia, a osiągnięcie każdego z nich wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji. W...

Francuski organ ds. konkurencji dokonał nalotu na biura Nvidii

W tym tygodniu krajowe władze ds. konkurencji dokonały nalotu na biura Nvidii we Francji, według raportu z Dziennik Wall Street. Choć francuska...
Advertisment