Pamiętnik watchOS 7: jedno duże pudło, dwa duże wygrane


Kiedy zacząłem mój dziennik watchOS 7 podczas instalacji publicznej wersji beta, wymieniłem siedem funkcji Nie mogłem się doczekać testów. Jak dotąd okazały się one mieszanką trafień i chybień, ale szczególnie dwie cechy sprawiły, że jest to niewątpliwie opłacalne.

Apple podkreśla 13 nowych funkcji w swoim podgląd systemu watchOS 7

Następnie pogrubioną czcionką podkreśliłem te, które do mnie przemówiły:

 • Nowe tarcze zegarka
 • W tym w App Store
 • Więcej niż jedna komplikacja na aplikację
 • Oglądaj udostępnianie twarzy (SMS-em, e-mailem lub linkiem)
 • Śledzenie snui tryb uśpienia
 • Przypomnienie o konieczności naładowania przed snem, jeśli to konieczne
 • Cztery nowe treningi
 • Jazda na rowerze w Mapach (ale nie w Londynie)
 • Przypomnienie o myciu rąk po powrocie do domui 20-sekundowe monitorowanie
 • Tłumaczenie Siri
 • Dyktowanie na urządzeniu
 • Skróty Siri na zegarku (a nawet jako komplikacje)
 • Więcej funkcji związanych ze zdrowiem słuchu (w tym maksymalna głośność słuchawek)

Więcej niż jedna komplikacja na aplikację

Jest to pozornie (przepraszam!) Drobna funkcja – ale dla mnie naprawdę przydatna.

Do tej pory używam tylko aplikacji pogodowej, ale wspaniale jest mieć natychmiastową widoczność temperatury i prawdopodobieństwa deszczu jako komplikacje. Oto dwie rzeczy, które chcę wiedzieć, kiedy wychodzę: czy muszę zabrać kurtkę lub sweter i parasolkę? Szybki rzut oka na mój nadgarstek odpowiada teraz na oba pytania.

Funkcje snu

Aby umożliwić Ci korzystanie z zegarka do śledzenia snu, watchOS 7 monitoruje poziom naładowania baterii i wyświetla monit o naładowanie go przed pójściem spać, jeśli nie przetrwa nocy. Jednak to ostrzeżenie pojawiało się zwykle krótko przed snem, więc zegarek zwykle wymagał ponownego naładowania rano.

Reklama

Oczywiście skrócona żywotność baterii jest częstym problemem w przypadku wersji beta, więc może po prostu tak być, ale znalazłem moje poprzednie podejście było lepiej.

Większość ludzi potrzebuje trochę czasu, aby przygotować się rano przed wyjściem do pracy, więc bardzo praktyczne byłoby:

 • Noś zegarek do śledzenia snu w nocy
 • Zdejmij go i naładuj po przebudzeniu
 • Załóż go z powrotem tuż przed wyjściem z domu (lub, w moim przypadku, zacznij pracę)

Jeśli Twoje doświadczenie jest podobne do mojego, zapewni to pełne korzystanie z zegarka przez cały dzień i wieczór, a także śledzenie snu, bez problemów z żywotnością baterii.

Jednak wszystko okazało się akademickie: przynajmniej w pierwszej publicznej wersji beta śledzenie snu okazało się beznadziejne!

Dobrze było powiedzieć, kiedy leżałem w łóżku. Podane godziny snu i wstawania były dokładne. Ale z jakąkolwiek wiarygodnością nie mogło to zrobić, to powiedzieć, kiedy spałem i kiedy się obudziłem.

Niedawno Wielka Brytania przeżywała falę upałów. Oczywiście dla brytyjskich wartości ciepła. Ale chociaż Amerykanie śmialiby się z naszego pomysłu na upały, kraj nie jest do tego stworzony. Nasza izolacja budynku nie jest dobra w zatrzymywaniu ciepła, klimatyzacja nie występuje w większości domów, a nawet wentylatory sufitowe są tutaj rzadkością. Rezultatem tego było to, że w zeszłym tygodniu obudziłem się dwa razy między 4 rano a 4 30 rano i nie mogłem ponownie zasnąć. W obu przypadkach funkcja śledzenia snu rozpoznała przerwę we śnie, ale zdecydowała, że ​​prawie natychmiast ponownie zasnąłem.

To była trochę porażka ekosystemu, ponieważ pewnego ranka korzystałem z telefonu w łóżku, gdy myślałem, że śpię, a drugiego rano czytałem na iPadzie.

Jednak jedną z funkcji snu, którą lubię, jest funkcja wyciszania. W zaplanowanych godzinach snu funkcja Nie przeszkadzać jest automatycznie aktywowana, a wyświetlacz przechodzi w tryb ograniczonej ilości informacji. Dostajesz tylko słabo oświetlony ekran z datą, godziną i przypomnieniem o ustawionym czasie alarmu.

Trening taneczny

Miałem nadzieję, że nowy trening tańca sprawi, że zegarek będzie lepiej śledził moje ćwiczenia podczas tańczenia tanga i przetestowałem to zarówno na lekcji, jak i podczas sesji treningowej.

Brak szczęścia. Ok, tango jest jedną z bardziej statecznych form tańca, szczególnie dla liderów, ale wciąż jest najmniej odpowiednik energicznego spaceru. Jednak zegarek po prostu powąchał ten pomysł i przypisał mi mniej ćwiczeń i mniejsze zużycie kalorii niż podczas delikatnego spaceru.

Przypomnienia o myciu rąk

To było trochę dalekowzroczne. Powiedziałem, że nie potrzebuję przypomnień o myciu rąk po powrocie do domu, ale była niewielka szansa, że ​​mogło to skłonić Apple do poprawy wykrywania obecności w domu. Tak się nie stało.

Tłumaczenie Siri

Jest to oczywiście dość bezużyteczne w tej chwili, kiedy nie możemy nigdzie podróżować, ale będzie niezwykle użyteczną funkcją, gdy będziemy mogli. Moja dziewczyna jest Francuzką i również biegle włada hiszpańskim, i stwierdziła, że ​​tłumaczenia na oba języki są „doskonałe” – także z bardzo dobrym akcentem.

Będzie to miało ogromne znaczenie podczas podróży. Zamiast wyciągać telefon, gdy chcę o coś zapytać, będę mógł po prostu podnieść nadgarstek do ust. Fakt, że robi to na urządzeniu, oznacza, że ​​będzie można go używać wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, bez konieczności przesyłania danych.

Wersja beta wymaga trochę pracy. Raz czy dwa pozwoliło mi to przetłumaczyć następną frazę bez konieczności powtarzania języka, ale innym razem nie. Byłoby wspaniale ustawić język tłumaczenia po przyjeździe do kraju i ustawić go jako domyślny. Jeszcze lepiej, niech sprawdzi swoją lokalizację, a następnie wyszuka podstawowe języki dla tego kraju, proaktywnie pytając, czy chcemy ustawić język, i oferując wybór języków lokalnych, jeśli to konieczne.

Skróty Siri

Wreszcie dobrze jest mieć je na zegarku, a także na moim telefonie. Myślę, że może to skłonić mnie do stworzenia ich więcej.

Dziennik watchOS 7: Dotychczasowe wnioski

Śledzenie snu to duże rozczarowanie. Najwyraźniej Apple musi tutaj wykonać więcej pracy, a szczególnie głupie jest to, że nie może powiedzieć, że nie śpię z faktu, że używam jednego z moich innych urządzeń Apple. Miejmy nadzieję, że poprawi się to w przyszłych wersjach beta.

Wyniki ćwiczeń tanecznych również są rozczarowujące, ale, jak mówię, tango jest prawdopodobnie najbardziej stateczną formą tańca dla liderów (zwolennicy wykonują więcej pracy), więc nie sądzę, aby było to zbyt duże niepowodzenie.

Ale największe korzyści dla mnie to wiele komplikacji i funkcja tłumaczenia. Samo to ostatnie sprawiłoby, że aktualizacja nie wymagałaby myślenia w normalnych czasach i rzeczywiście jest to funkcja, dla której byłbym nawet skłonny ulepszyć mój zegarek, więc świetnie, że działa na wszystkim z serii 3.

Jak dotąd nie było żadnych pułapek. Być może żywotność baterii nieco się pogorszyła, ale na pewno nie ogromna. Nie doświadczyłem żadnych awarii ani żadnych aplikacji, które nie otwierały się lub w jakikolwiek sposób niewłaściwie działały, poza małą usterką, o której wspomniałem w tłumaczeniu. Jeśli nie chcesz go zainstalować, powiedziałbym, że możesz śmiało, nawet jeśli nie ma opcji obniżenia wersji.

Jeśli sam korzystasz z deweloperskiej lub publicznej wersji beta, podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!