Pamięć masowa SSD DDN QLC zapewnia 10-krotnie większą prędkość dla sztucznej inteligencji i centrów danych w dowolnej skali


DDN, światowy lider w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i rozwiązań do zarządzania danymi w wielu chmurach, ogłosił dzisiaj przełom w zakresie wszystkich swoich rozwiązań pamięci flash i hybrydowych. Technologia równoległego systemu plików DDN w połączeniu ze sztuczną inteligencją i kompresją danych specyficzną dla centrów danych zapewnia najwyższą wydajność bezpośrednio w generatywnej sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i innych wysokowydajnych aplikacjach korporacyjnych.

Eliminując potrzebę stosowania złożonej sieci i mocno wąskich gardeł wydajności występujących w innych rozwiązaniach do przechowywania danych, nowe macierze DDN AI400X2 QLC i hybrydowe macierze pamięci masowej łączą równoległy system plików DDN z nowatorską kompresją danych po stronie klienta, zwiększając wydajność o 10x, zwiększając efektywną pojemność nawet o 15x i dwukrotnie zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez centrum danych.

„Dzisiejsze systemy NAS skalowalne w poziomie QLC oferują niski koszt i dużą pojemność, ale są wyjątkowo nieefektywne pod względem IOPS, przepustowości i opóźnień, co czyni je bezużytecznymi w środowiskach o wysokiej wydajności, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i aplikacje działające w czasie rzeczywistym” — powiedział Dr James Coomer, starszy wiceprezes ds. produktów, DDN. „Nasz równoległy system plików i technologie kompresji danych, które napędzają nowe macierze DDN AI400X2 QLC i hybrydowe macierze pamięci masowej, rozwiązują problemy w tych wielkoskalowych i wysokowydajnych środowiskach, zapewniając ogrom ulepszeń i korzyści dla naszych klientów”.

Pamięć masowa AI wymaga specjalnie zbudowanej infrastruktury zaprojektowanej w celu obsługi przepływów pracy wymagających dużych ilości danych. Podczas gdy generatywna sztuczna inteligencja trafia na pierwsze strony gazet, inne obiecujące zastosowania, takie jak ultrarealistyczne 3D i wciągające wszechświaty w grach, wyrafinowane nowe kreacje białek i molekuł do odkrywania leków oraz autonomiczna jazda również napędzają zapotrzebowanie na wydajną, niezawodną wydajność, którą można łatwo skalować.

Zaczynając od pojedynczego urządzenia 2U bez dodatkowych komponentów, klienci mogą rozszerzyć możliwości pamięci masowej, dodając dodatkowe urządzenia lub obudowy bez zmiany architektury, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie wydajności lub pojemności. Co więcej, równoległy system plików EXAScaler DDN z kompresją po stronie klienta może poprawić wydajność, wymieniając ruch sieciowy na więcej dostępnych cykli procesora. Nowa, wysoce wydajna platforma pamięci masowej QLC firmy DDN jest jedynym rozwiązaniem w branży, które umożliwia zarządzanie generatywną sztuczną inteligencją.

Jako lider w dziedzinie sztucznej inteligencji i rozwiązań do zarządzania danymi w wielu chmurach, DDN oferuje wysokowydajną i elastyczną pamięć masową, zoptymalizowaną pamięć masową dla dowolnego przepływu pracy w dowolnej skali. Systemy DDN oparte w całości na pamięciach flash TLC zapewniają najlepsze IOPS i przepustowość na szafę, z nawet 70 milionami IOPS w jednej szafie. Jej rozwiązanie hybrydowe z pamięcią flash TLC i tradycyjnymi dyskami oferuje najlepszą cenę za TB przy 20 PB na szafę. Nowy system pamięci flash QLC zapewnia najlepszą cenę za TB pamięci flash z wydajnością do 14 mln IOPS w jednym stojaku i najwyższą gęstością pamięci masowej.

Systemy DDN AI400X2 QLC mają zakres od 2,9 PB do 7,3 TB i efektywną pojemność od 4,7 PB do 11,7 PB przy zachowawczym współczynniku kompresji 2x. DDN zamierza rozpocząć dostarczanie swoich rozwiązań opartych na QLC w trzecim kwartale 2023 roku.

Reklama

DDN na ISC23
DDN wystawia się na targach ISC High Performance 2023 w dniach 22-25 maja w Hamburgu w Niemczech. Stoisko DDN (C319) będzie oferować prezentacje i panele techniczne oraz oferować odwiedzającym możliwość spotkania twarzą w twarz z ekspertami.

DDN będzie gospodarzem dorocznej Konferencji Grupy Użytkowników „Data, HPC and AI Summit” podczas ISC23. Wydarzenie User Group będzie zawierało najnowsze informacje na temat wizji DDN dotyczącej przyszłości zarządzania danymi AI i HPC. Wydarzenie gromadzi najlepszych i najzdolniejszych architektów IT i pamięci masowych, analityków danych i technologów, aby podzielić się tym, jak wiodące organizacje realizują najnowocześniejsze inicjatywy AI i HPC, przekształcając branżę energetyczną, finansową, edukacyjną, badawczą i produkcyjną w skali globalnej .

Dowiedz się więcej o DDN na ISC23 tutaj: www.ddn.com/company/events/isc-hpc-2023/Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zaprezentowano serie Garmin Fenix ​​7 Pro i Epix Pro 2 z latarkami, dłuższą żywotnością baterii i nie tylko

Zegarki Garmin to tylko niektóre z nich najlepsze smartwatche na rynku, a firma właśnie zaktualizowała dwa ze swoich smartwatchy, w tym nowy Fenix...

Zestaw słuchawkowy Oppo MR ogłoszony na kilka dni przed Reality Pro

Zaledwie kilka dni wcześniej Jabłko oficjalnie ujawnia Rzeczywistość Proogłoszono zestaw słuchawkowy Oppo MR – ale będzie on dostępny tylko w Chinyi jest przeznaczony...

Logika półprzewodnikowa tworzy moduł kontrolera UF1 DAW

Firma Solid State Logic ogłosiła wprowadzenie nowego modułu kontrolera z pojedynczym suwakiem, UF1 DAW Control Center, zaprojektowanego z zaawansowanym oprogramowaniem do obsługi intuicyjnych...
Advertisment