Pamięć ChatGPT dostarcza chatbotowi OpenAI nowe informacje o Tobie


Rozmowa z chatbotem AI może po pewnym czasie przypominać Dzień Świstaka, ponieważ po raz kolejny mówisz mu, jak podoba Ci się format Twoich e-maili i które z tych „zabawnych rzeczy do zrobienia w ten weekend” zrobiłeś już sześć razy. OpenAI próbuje to naprawić i spersonalizować własnego bota w wielkim stylu. Wprowadza „pamięć” dla ChatGPT, która pozwoli botowi z czasem zapamiętywać informacje o Tobie i Twoich rozmowach.

Pamięć działa na dwa sposoby. Możesz powiedzieć ChatGPT, aby zapamiętał coś konkretnego o Tobie: zawsze piszesz kod w JavaScript, Twój szef ma na imię Anna, Twoje dziecko jest uczulone na słodkie ziemniaki. Lub ChatGPT może po prostu próbować zbierać te dane w miarę upływu czasu, przechowując informacje o Tobie w miarę zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. W obu przypadkach celem jest ChatGPT poczuć się trochę bardziej osobiście i trochę mądrzejszy, bez konieczności przypominania za każdym razem.

Każdy niestandardowy tag GPT którego używasz, również będzie miało własną pamięć. OpenAI używa jako przykładu Books GPT: przy włączonej pamięci może automatycznie zapamiętać, które książki już przeczytałeś i jakie gatunki lubisz najbardziej. W sklepie GPT jest wiele miejsc, w których pamięć może się przydać. Tutor Me może zaoferować znacznie lepsze długoterminowe obciążenie kursem, gdy wie, co wiesz; Kajak może płynąć prosto do Twoich ulubionych linii lotniczych i hoteli; GymStreak może śledzić Twoje postępy w czasie.

Pamięć to funkcja, której ChatGPT desperacko potrzebuje – i totalne pole minowe

Pod wieloma względami pamięć jest funkcją, której ChatGPT desperacko potrzebuje. To także totalne pole minowe. Strategia OpenAI przypomina sposób, w jaki inne usługi internetowe dowiadują się o Tobie — obserwują, jak korzystasz z ich usług, dowiadują się, czego szukasz, co klikasz, lub co lubisz, czy cokolwiek innego, i z czasem tworzą Twój profil.

Ale takie podejście oczywiście sprawia, że ​​wiele osób czuje się niekomfortowo! Wielu użytkowników już teraz obawia się, że ich pytania i wiadomości zostaną odesłane przez OpenAI i przesłane z powrotem do systemu jako dane szkoleniowe, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować bota; pomysł „poznania” użytkowników ChatGPT jest zarówno fajny, jak i przerażający.

Reklama

OpenAI twierdzi, że utrzymuje kontrolę nad pamięcią ChatGPT i wyszkoliło system tak, aby nie zapamiętywał wrażliwych informacji, takich jak informacje o Twoim zdrowiu. Zawsze możesz zapytać ChatGPT, co o Tobie wie, i albo powiedzieć botowi, żeby o czymś zapomniał, albo usunąć to w nowej sekcji Zarządzaj pamięcią w ustawieniach. OpenAI oferuje także czat tymczasowy jako rodzaj trybu incognito: sposób na szybką rozmowę bez wpływu na wspomnienia ChatGPT o Tobie. Możesz także po prostu całkowicie wyłączyć tę funkcję na całym koncie.

Domyślnie pamięć będzie włączona, a OpenAI twierdzi, że pamięci będą wykorzystywane do uczenia modeli w przyszłości. (Firmy korzystające z ChatGPT Enterprise i Teams nie będą otrzymywać danych przesyłanych z powrotem do modeli).

Na razie pamięć to tylko test, dostępny dla „małej części” użytkowników, jak podała firma w swoim poście na blogu ogłaszającym tę funkcję. Łatwo jednak sobie wyobrazić, jak szybko może to stać się podstawową częścią naszej interakcji z ChatGPT, na dobre i na złe. Boty są coraz mądrzejsze i naprawdę szybko nas poznają.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...

Zobacz, jak Odyseusz próbował pierwszego lądowania na Księżycu w USA od 1972 roku o 18:24 czasu wschodniego

Misja, oficjalnie znana jako IM-1, niesie ładunek naukowy, który ma pomóc NASA dowiedzieć się więcej o powierzchni Księżyca, zanim program Artemis NASA przyniesie...
Advertisment