Pakistan ponownie zakazuje TikTok, tym razem za „handel wulgarnością”


Pakistan po raz kolejny zakazał TikTok, powołując się na nieodpowiednie treści w krótkiej aplikacji wideo. To już drugi raz platforma ByteDance zakazany w Pakistanie, po krótkim 10-dniowym przestoju w październiku ubiegłego roku.

Jesienią ubiegłego roku TikTok został zakazany za hosting „niemoralnych” i „nieprzyzwoitych” filmów, ale firma była w stanie zapewnić rząd Pakistanu, że filmy będą moderowane „zgodnie z normami społecznymi i prawem Pakistanu”, a aplikacja wznowione operacje półtora tygodnia później.

Firma ma dziesiątki milionów użytkowników w Pakistanie, a mimo to sąd najwyższy w mieście Peszawar nakazał rządowemu organowi regulującemu telekomunikację, Pakistanowi Urząd Telekomunikacji, zakazanie aplikacji w celu przestrzegania.

„W poszanowaniu poleceń Sądu Najwyższego w Peszawarze, PTA wydała dostawcom usług polecenie natychmiastowego zablokowania dostępu do aplikacji TikTok” – czytamy w komunikacie. „Podczas dzisiejszego rozprawy POZ nakazał zablokowanie aplikacji”.

Nie jest do końca jasne, dlaczego legalność TikTok w Pakistanie jest ponownie kwestionowana i czy winowajcą jest jakikolwiek film lub trend w aplikacji. Jeszcze, Al Jazeera raporty że skargi zostały złożone przez prezesa Sądu Najwyższego Peszawar Qaisera Rashida Khana, który oskarżył TikTok o udostępnianie treści „niedopuszczalnych dla społeczeństwa pakistańskiego”. Według Financial Times, Khan powiedział, że platforma zajmuje się „handlem wulgarnością” i nakazał wprowadzenie zakazu natychmiast podczas przesłuchania w czwartek.

„TikTok jest zbudowany na fundamencie twórczej ekspresji, z silnymi zabezpieczeniami, które zapobiegają niewłaściwym treściom z platformy” – powiedział TikTok w oświadczeniu dla Al Jazeera. „W Pakistanie powiększyliśmy nasz zespół moderatorów posługujących się lokalnym językiem i dysponujemy mechanizmami zgłaszania i usuwania treści naruszających nasze wytyczne dla społeczności. Z niecierpliwością czekamy na dalsze służenie milionom użytkowników i twórców TikTok w Pakistanie, którzy znaleźli miejsce dla kreatywności i zabawy ”.

Reklama

TikTok przetrwał szereg spornych rządowych zakazów i innych ograniczeń na całym świecie – w szczególności z ogólnokrajowy zakaz w Indiach od zeszłego lata i administracji Trumpa udaremniona próba zmusić firmę do współpracy z amerykańską firmą technologiczną w celu złagodzenia obaw związanych z wpływem chińskiego rządu na platformę. (Umowa z gigantem chmurowym Oracle to najwyraźniej na podtrzymaniu życia pod przewodnictwem prezydenta Joe Bidena).

Aplikacja spotkała się z najpoważniejszym sprzeciwem w Azji Południowo-Wschodniej i wokół niej, gdzie rządy rozszerzyły istniejącą kontrolę nad mediami na sieci społecznościowe skupiające się na wideo, stosując przepisy i regulacje dotyczące treści nieprzyzwoitych lub niemoralnych.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...
Advertisment