Pakistan ponownie zakazuje TikTok, tym razem za „handel wulgarnością”


Pakistan po raz kolejny zakazał TikTok, powołując się na nieodpowiednie treści w krótkiej aplikacji wideo. To już drugi raz platforma ByteDance zakazany w Pakistanie, po krótkim 10-dniowym przestoju w październiku ubiegłego roku.

Jesienią ubiegłego roku TikTok został zakazany za hosting „niemoralnych” i „nieprzyzwoitych” filmów, ale firma była w stanie zapewnić rząd Pakistanu, że filmy będą moderowane „zgodnie z normami społecznymi i prawem Pakistanu”, a aplikacja wznowione operacje półtora tygodnia później.

Firma ma dziesiątki milionów użytkowników w Pakistanie, a mimo to sąd najwyższy w mieście Peszawar nakazał rządowemu organowi regulującemu telekomunikację, Pakistanowi Urząd Telekomunikacji, zakazanie aplikacji w celu przestrzegania.

„W poszanowaniu poleceń Sądu Najwyższego w Peszawarze, PTA wydała dostawcom usług polecenie natychmiastowego zablokowania dostępu do aplikacji TikTok” – czytamy w komunikacie. „Podczas dzisiejszego rozprawy POZ nakazał zablokowanie aplikacji”.

Nie jest do końca jasne, dlaczego legalność TikTok w Pakistanie jest ponownie kwestionowana i czy winowajcą jest jakikolwiek film lub trend w aplikacji. Jeszcze, Al Jazeera raporty że skargi zostały złożone przez prezesa Sądu Najwyższego Peszawar Qaisera Rashida Khana, który oskarżył TikTok o udostępnianie treści „niedopuszczalnych dla społeczeństwa pakistańskiego”. Według Financial Times, Khan powiedział, że platforma zajmuje się „handlem wulgarnością” i nakazał wprowadzenie zakazu natychmiast podczas przesłuchania w czwartek.

„TikTok jest zbudowany na fundamencie twórczej ekspresji, z silnymi zabezpieczeniami, które zapobiegają niewłaściwym treściom z platformy” – powiedział TikTok w oświadczeniu dla Al Jazeera. „W Pakistanie powiększyliśmy nasz zespół moderatorów posługujących się lokalnym językiem i dysponujemy mechanizmami zgłaszania i usuwania treści naruszających nasze wytyczne dla społeczności. Z niecierpliwością czekamy na dalsze służenie milionom użytkowników i twórców TikTok w Pakistanie, którzy znaleźli miejsce dla kreatywności i zabawy ”.

Reklama

TikTok przetrwał szereg spornych rządowych zakazów i innych ograniczeń na całym świecie – w szczególności z ogólnokrajowy zakaz w Indiach od zeszłego lata i administracji Trumpa udaremniona próba zmusić firmę do współpracy z amerykańską firmą technologiczną w celu złagodzenia obaw związanych z wpływem chińskiego rządu na platformę. (Umowa z gigantem chmurowym Oracle to najwyraźniej na podtrzymaniu życia pod przewodnictwem prezydenta Joe Bidena).

Aplikacja spotkała się z najpoważniejszym sprzeciwem w Azji Południowo-Wschodniej i wokół niej, gdzie rządy rozszerzyły istniejącą kontrolę nad mediami na sieci społecznościowe skupiające się na wideo, stosując przepisy i regulacje dotyczące treści nieprzyzwoitych lub niemoralnych.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment