Packetcraft udostępnia pierwszy na rynku nadajnik Auracast firm Ampetronic i Listen Technologies


Packetcraft udostępnił pierwszy dostępny na rynku system nadawczy audio Auracast do profesjonalnego zastosowania w przestrzeni publicznej. Firmy Listen Technologies i Ampetronic, ogłoszone na targach ISE 2024, dostarczyły pierwsze na rynku urządzenie do transmisji dźwięku Auracast, które jest w stanie zamienić przestrzeń wystąpień publicznych w arenę wielodostępu i technologii wspomagania słuchu. Rozwiązanie umożliwia oprogramowanie Bluetooth Auracast firmy Packetcraft.

Packetcraft udostępnił pierwszy dostępny na rynku system nadawczy audio Auracast do profesjonalnego zastosowania w przestrzeni publicznej. Firmy Listen Technologies i Ampetronic, ogłoszone na targach ISE 2024, dostarczyły pierwsze na rynku urządzenie do transmisji dźwięku Auracast, które jest w stanie zamienić przestrzeń wystąpień publicznych w arenę wielodostępu i technologii wspomagania słuchu. Rozwiązanie umożliwia oprogramowanie Bluetooth Auracast firmy Packetcraft.

Uznawany za eksperta w zakresie stosów Bluetooth LE, zespół Packetcraft projektował, rozwijał i integrował funkcje oprogramowania Bluetooth LE Audio od 2018 roku, jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem firmy na rynek poza Arm Holdings. Z tego powodu oprogramowanie Packetcraft jest dostarczane z rozwiązaniami producentów gotowych produktów, a także półprzewodników, a obecnie umożliwia transmisję dźwięku Auracast w nowych produktach komercyjnych, w tym od niektórych czołowych producentów aparatów słuchowych. Oprogramowanie LE Audio firmy Packetcraft, dostępne na popularnych chipach, w tym nRF52 i nRF5340 firmy Nordic oraz EM9305 firmy EM Microelectronic, i licencjonowane przez firmę Synopsys, jest używane przez producentów chipsetów, adresów IP i produktów.

Rozwiązanie AURI, ogłoszone na ISE 2024 firmy Listen Technologies, dostawcy zaawansowanych bezprzewodowych rozwiązań odsłuchowych, oraz Ampetronic, specjalisty w dziedzinie systemów pętli indukcyjnej audio, obejmują sieciowe nadajniki instalacyjne oparte na technologii Auracast do transmisji wielokanałowej w dowolnym rozmiarze i przestrzeni, z opcją otwartej lub bezpiecznej transmisji. Nadajnik Auracast jest także pierwszym projektem zaprojektowanym specjalnie z myślą o systemach wspomagających słyszenie w przestrzeni publicznej. Umożliwi to restauracjom, siłowniom, terminalom transportowym lub miejscom kultu stworzenie zupełnie nowego, konfigurowalnego, zapewniającego dostępność i lepszego środowiska słuchania.

Nadajnik AURI wykorzystuje moc Bluetooth LE Audio i jest pierwszym rozwiązaniem umożliwiającym obiektom zastosowanie technologii transmisji audio Auracast w dużych i małych przestrzeniach. Mając na celu wdrożenia komercyjne przed powszechną dostępnością urządzeń odbiorczych Auracast, AURI obejmuje dedykowane odbiorniki i stacje ładujące oraz pełną linię akcesoriów, w tym słuchawki, pętle na szyję oraz oprogramowanie do zarządzania siecią i konfiguracji.

W ten sposób obiekty mogą zapewnić gościom kompatybilne, dedykowane odbiorniki, z których mogą korzystać, jeśli nie mają oni urządzeń zgodnych z Auracast, pomagając spełnić globalne wymagania dotyczące zgodności z dostępnością. Technologia transmisji audio Auracast umożliwi także urządzeniom zgodnym z Auracast łączenie się z nadajnikami AURI w miejscach publicznych i odbieranie dźwięku o tej samej wysokiej jakości i niskim opóźnieniu. Nadajniki można skonfigurować do otwartej lub bezpiecznej transmisji dźwięku, w zależności od środowiska i zastosowania.

 

Reklama

„W firmie Listen Technologies przewodzimy ewolucji wspomagającego słyszenia. Wykorzystanie sprawdzonego oprogramowania LE Audio firmy Packetcraft umożliwiło naszym inżynierom szybkie i skuteczne opracowywanie wiodących na rynku rozwiązań wspomagających słyszenie, które zwiększą dostępność i poprawią wrażenia słuchowe” – stwierdza Tracy Bathurst, Listen Technologies Dyrektor Techniczny.

„To ekscytujące być pionierem LE Audio w dużych przestrzeniach publicznych dzięki naszym nowym produktom, które wchodzą na rynek w momencie pojawienia się pierwszych aparatów słuchowych firmy GN Resound i pierwszych słuchawek dousznych firmy Samsung. Dużym wyzwaniem jest także wczesne rozpoczęcie rynku, gdy cały ekosystem jest zupełnie nowy i ewoluuje – nasza współpraca z Packetcraft naprawdę pomogła nam poruszać się po nim pewnie i szybko” – dodaje Julian Pieters, dyrektor zarządzający Ampetronic.

Inżynierowie oprogramowania Packetcraft byli bardzo zaangażowani za kulisami, współpracując zarówno z firmami zajmującymi się produktami, jak i półprzewodnikami, pomagając we wprowadzeniu Bluetooth LE Audio na rynek. Wraz z zaprezentowaniem pierwszego urządzenia nadawczego Auracast firma Packetcraft potwierdza, że ​​umożliwia już transmisję dźwięku Bluetooth LE Audio i Auracast w niektórych z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku aparatów słuchowych, w tym w zakresie słuchania wspomaganego i transmisji strumieniowej telewizji.

 

Packetcraft-Auracast-AURI-TWeb.jpg

„Bliska współpraca z liderami rynku, w tym Ampetronic, Listen Technologies i innymi, była dla nas zaszczytem, ​​aby zapewnić, że przyszłość bezprzewodowego dźwięku będzie fascynująca i włączająca” – mówi John Yi, dyrektor generalny Packetcraft. „Współpraca Packetcraft z Ampetronic i Listen Technologies była ekscytująca. Świadomość, że jesteśmy częścią planu działania otwierającego drzwi do następnej generacji wspomaganego słuchania i dostępności, to ekscytujący zespół” – dodaje.

Firma Packetcraft po raz pierwszy ogłosiła kwalifikację Bluetooth 5.3 z obsługą kanałów izochronicznych, które umożliwiają wielostrumieniowe przesyłanie dźwięku i transmisję dźwięku Auracast w październiku 2021 r. Obecnie kompleksowe i w pełni zintegrowane rozwiązanie Bluetooth LE Audio firmy Packetcraft obejmuje hosta Packetcraft, kontroler Packetcraft i Packetcraft LC3 , wysyłka wraz z narzędziami testowymi oprogramowania Packetcraft BLE. Ten pierwszy na rynku nadawca Auracast jest ekscytującą demonstracją najnowocześniejszej funkcjonalności wczesnego dostępu Packetcraft.

www.ampetronic.com

www.listentech.com

www.bluetooth.com/auracast/how-it-works/

www.packetcraft.com

Packetcraft_Auracast-TWeb.jpgSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment