Packetcraft i Ezurio ogłaszają zestaw deweloperski Talking Sensor z Bluetooth Auracast


Packetcraft ogłosił, że nawiązał współpracę z firmą Ezurio, wcześniej znaną jako Laird Connectivity, w celu stworzenia innowacyjnego zestawu do szybkiego prototypowania, który rozszerza zakres Auracast Broadcast Audio. Koncepcja „mówiącego czujnika” – czujników obsługujących technologię Auracast, które komunikują się bezpośrednio ze słuchawkami dousznymi, aparatami słuchowymi, słuchawkami i produktami do ochrony słuchu – rozszerza aplikacje Bluetooth na szereg nowych urządzeń, które mogą przekazywać ważne powiadomienia i wiadomości.

Packetcraft ogłosił, że nawiązał współpracę z Ezurio, wcześniej znany jako Laird Connectivity, aby stworzyć innowacyjny zestaw do szybkiego prototypowania, który poszerza zakres Auracast Broadcast Audio. Koncepcja „mówiącego czujnika” – czujników obsługujących technologię Auracast, które komunikują się bezpośrednio ze słuchawkami dousznymi, aparatami słuchowymi, słuchawkami i produktami do ochrony słuchu – rozszerza aplikacje Bluetooth na szereg nowych urządzeń, które mogą przekazywać ważne powiadomienia i wiadomości.

Zestaw do szybkiego prototypowania Talking Sensor (EK-B11-SEN-BT510) to rozwiązanie, które według Packetcraft i Ezurio pomoże programistom i producentom zbadać potencjał bezprzewodowej łączności Bluetooth LE i funkcjonalności Auracast w produktach konsumenckich, medycznych, komercyjnych i przemysłowych .

„Rodzaje przewidywanych zastosowań wprowadzają tradycyjne urządzenia czujnikowe w nową erę bezprzewodowej komunikacji audio, zdolnej do nadawania informacyjnych powiadomień dźwiękowych dotyczących bezpieczeństwa lub wygody bezpośrednio do uszu profesjonalistów, pracowników handlu detalicznego, pracowników zakładów i fabryk, a także konsumentów dla urządzeń takich jak czujniki dymu. Przewidywane typy zastosowań obejmują alerty awaryjne, powiadomienia o krytycznych alarmach, monitorowanie łańcucha chłodniczego i dźwiękową automatyzację fabryki – wszędzie tam, gdzie potrzebujesz, aby czujniki komunikowały się bezpośrednio z Tobą” – szczegóły Packetcraft.

Rozwiązanie do szybkiego prototypowania pomaga w rozwiązaniu Canvas Software Suite firmy Ezurio, które wykorzystuje skrypty w języku Python na urządzeniach za pomocą intuicyjnych narzędzi na komputery stacjonarne/mobilne. Zapewnia programistom prostszą, potężniejszą platformę obsługującą MicroPython do tworzenia aplikacji dla sprzętu opartego na MCU, takiego jak Sentrius BT510 Bluetooth LE Multi Sensor. Demonstracje można przygotować w ciągu kilku minut, umożliwiając programistom poznanie wielu zalet Auracast, w tym zgodności opartej na standardach, umożliwiającej czujnikom małej mocy mówienie bezpośrednio do słuchawek dousznych, głośników bezprzewodowych i innych wyposażonych odbiorników audio.

Packetcraft_Ezurio-applications-Web.jpg

„Ezurio oferuje szeroką gamę opcji dostosowywania, które umożliwiają tworzenie aplikacji i rozwiązań IoT dostosowanych do potrzeb klienta, a nasza wieloletnia współpraca z Packetcraft pomaga programistom dodawać funkcjonalność Auracast do ich urządzeń i czujników” – mówi Jonathan Kaye, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingu w firmie Ezurio: „Zestaw do szybkiego prototypowania Talking Sensor przyspieszy wprowadzenie transmisji audio Auracast do produktów, które prawdopodobnie nigdy w przeszłości nie korzystały z technologii Bluetooth, i utoruje drogę do tego, jak czujniki będą ostrzegać ludzi w przyszłości”.

Reklama

Jako wiodący dostawca wbudowanych stosów i oprogramowania Bluetooth Low Energy (LE), Packetcraft jest liderem w branży w zakresie oprogramowania do transmisji dźwięku Bluetooth LE Audio i Auracast. Jego oprogramowanie jest już dostępne w wielu produktach komercyjnych, w tym w GN ReSound TV-Streamer+, Nadajnik zarządzany sieciowo Ampetronic AURI do transmisji wielokanałowych w dużych i małych przestrzeniach oraz dedykowane rozwiązanie odbiornika Listen Technologies AURI do wspomagania słyszenia.

„LE Audio to nowa odsłona Bluetooth Audio, oferująca technologię Auracast, która umożliwia czujnikom bezpośrednią komunikację z ludźmi, przenosząc powiadomienia i alerty do bardziej naturalnej, ludzkiej formy komunikacji” – mówi John Yi, założyciel i dyrektor generalny Packetcraft. „Dzięki naszej ciągłej współpracy z firmą Ezurio zestaw do szybkiego prototypowania EK-B11-SEN-BT510 pomaga we wprowadzeniu nowej generacji mówiących czujników. Packetcraft jest dumny z tego, że znajduje się wśród liderów oprogramowania Bluetooth, obsługującego jedne z najbardziej innowacyjnych Produkty Auracast na rynku.”

Zestaw do szybkiego prototypowania Talking Sensor wykorzystuje chipset Nordic z serii nRF52 i zawiera:
• 2 czujniki Ezurio Sentrius BT510 z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem czujnika Bluetooth firmy Packetcraft
• 1 x Ezurio BL5340 DVK z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem odbiornika Bluetooth firmy Packetcraft
• 1 x karta interfejsu audio Packetcraft BL5340 v1
• 1 x kabel zasilający USB typu micro
• 1 kabel audio TRS 3,5 mm
• Zestaw szybkiego prototypowania czujnika Packetcraft Taking — skrócona instrukcja obsługi

 

Packetcraft-Ezurio-wearables-TWeb.jpg

Programiści zamawiają zestaw EK-B11-SEN-BT510 bezpośrednio na stronie Packetcraft.

Zestaw do szybkiego prototypowania Talking Sensor zostanie zaprezentowany na targach Embedded World w Norymberdze w Niemczech w dniach 9–11 kwietnia, gdzie Packetcraft będzie na stoisku 4-670, a Ezurio na stoisku 4-475, oba w hali 4.

www.ezurio.com

www.packetcraft.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...
Advertisment