OVHcloud przedstawia klientom „kompleksowy” kalkulator emisji dwutlenku węgla


Francuski dostawca infrastruktury jako usługi (IaaS) OVHcloud udostępnia swoim klientom „pełny” kalkulator emisji dwutlenku węgla, aby ułatwić im śledzenie emisji w Zakresie 1, Zakresie 2 i Zakresie 3 generowanych przez korzystanie z chmury.

Narzędzie, nad którym pracowano osiem miesięcy, jest dostępne za pośrednictwem panelu klienta OVHcloud i – według firmy – zapewni użytkownikom szczegółowy poziom szczegółowości na temat śladu węglowego ich infrastruktury chmurowej.

Został on również opracowany wspólnie z Sopra Steria, a jego wyniki opierają się na lokalizacji, co oznacza, że ​​uwzględnia odmienny miks energetyczny, z którego OVHcloud czerpie do zasilania swoich centrów danych, który może się różnić w zależności od lokalizacji tych centrów.

„Narzędzie bierze pod uwagę szacowane zużycie energii elektrycznej przez serwery na podstawie monitorowania centrum danych OVHcloud i odwzorowuje je na równoważnik emisji dwutlenku węgla, biorąc pod uwagę sprzęt chłodzący i sieciowy, a także transport, produkcję, wycofanie z eksploatacji i zarządzanie odpadami, aby zapewnić pełny obraz rzeczywistego śladu węglowego” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

Firma po raz pierwszy podała do publicznej wiadomości szczegóły dotyczące planowanego narzędzia do obliczania emisji dwutlenku węgla wiosną 2023 r., a OVHcloud zobowiązała się, że od momentu premiery będzie udostępniać dane dotyczące emisji w zakresach 1, 2 i 3, co umożliwi porównania z podobnym narzędziem udostępnianym przez Amazon Web Services (AWS).

W przypadku tego ostatniego, który wykorzystał tę samą technologię – wprowadzonej na rynek w marcu 2022 r. – gigant chmury publicznej spotkał się z krytyką za to, że nie zapewnił wystarczająco kompleksowy obraz śladu węglowego swoich klientów ze względu na fakt, że nie śledzi emisji z Zakresu 3.

Reklama

W odpowiedzi AWS potwierdził w maju 2023 r. Computer Weekly, że pracuje nad zapewnieniem swoim klientom Dane z zakresu 3 z początku 2024 r.

Dyrektor generalny OVHCloud, Michel Paulin, powiedział, że w połączeniu z pracą włożoną przez firmę w poprawę efektywności energetycznej i wodnej swoich centrów danych, „zrównoważony rozwój jest zakorzeniony w jej DNA” i „nieustannie” stawia sobie wyzwania, aby poprawić ślad węglowy całej swojej firmy operacje.

„Bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów jest możliwie najdokładniejsze obliczenie ich śladu węglowego” – powiedział.

„Dlatego jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy umożliwić im dokładne przeczytanie i zrozumienie tego, a wszystko to za pomocą jednego kliknięcia myszą”.

Fabienne Mathey-Girbig, dyrektor wykonawcza ds. odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Sopra Steria, powiedziała, że ​​kalkulator umożliwi firmom łatwe zrozumienie wpływu ich działalności w chmurze na środowisko.

„Jako główny gracz technologiczny w Europie mamy kluczową rolę do odegrania we wspieraniu bardziej zrównoważonego krajobrazu cyfrowego w całym łańcuchu wartości, w tym pracowników, klientów, dostawców i partnerów” – powiedziała.

„Jesteśmy dumni z zaufania, jakim nas obdarzono, abyśmy mogli odgrywać aktywną rolę w tej inicjatywie na rzecz dekarbonizacji”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...

Apple i Google zmieniają sposób słuchania podcastów

To jest Gorąca kapsuła, Krawędźbiuletyn poświęcony podcastingowi i branży audio. Zapisać się Tutaj po więcej.Witajcie Hot Podders, tu Amrita i Ariel! ...
Advertisment