OVHcloud nie potwierdziło ofiar pożaru w kampusie centrum danych w Strasburgu


OVHcloud potwierdziło, że nikt nie ucierpiał w pożarze, który wybuchł i zniszczył jedno centrum danych w kampusie farmy serwerów w Strasburgu we Francji we wczesnych godzinach porannych w środę 10 marca.

Według lokalne doniesienia prasowe, pożar wybuchł dziś o godzinie 12.47, a pięcio-kondygnacyjne centrum danych SBG2 firmy poniosło największe szkody.

W serii tweetów dokumentujących incydent, założycielka OVHcloud, Octava Klaba, potwierdziła, że ​​SBG2 zostało zniszczone w pożarze, podczas gdy inne centrum danych, SBG1, poniosło pewne szkody.

Powiedział, że cała witryna została odizolowana, co ma negatywny wpływ na usługi hostowane we wszystkich czterech centrach danych kampusu, w tym również SBG3 i SBG4.

„Celem jest stworzenie planu ponownego uruchomienia przynajmniej SBG3 i SBG4, być może SBG1” – powiedział Klaba w aktualizacji o 10 rano.

Wkrótce po tym opublikował ponownie, aby potwierdzić, że wszystkie serwery umieszczone w witrynie SBG3 są w porządku i że istnieje plan ich ponownego uruchomienia i ponownego połączenia z siecią w odpowiednim czasie, ale we wcześniejszym tweecie Klaba potwierdził, że centra danych witryny nie zostaną dzisiaj ponownie uruchomione.

Reklama

Raport na temat Francuski serwis informacyjny DNA powiedział, że incydent doprowadził do wyłączenia witryn internetowych w całej Europie, a takie problemy zostały zgłoszone we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce i Turcji.

W oświadczeniu dla prasy opublikowany przez DNA, rzecznik OVHcloud powiedział, że zespoły techniczne i handlowe firmy „w pełni zainwestowały” we wspieranie klientów dotkniętych przestojem w siedzibie w Strasburgu.

„Naszą misją jest oferowanie naszym klientom optymalnej jakości usług wspierających ich działania online i wiemy, jak ma to dla nich kluczowe znaczenie” – powiedział rzecznik.

„Składamy im nasze szczere przeprosiny za trudności, jakie powoduje ten pożar. Dlatego jesteśmy zobowiązani do jak największej przejrzystości komunikowania się z przyczynami i skutkami. ”

Francuski dostawca chmury publicznej reklamuje się jako europejska alternatywa dla takich usług jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform oraz, według raportu Reutera, zaczął podejmować kroki na początku tego tygodnia, aby rozpocząć pierwszą ofertę publiczną.

Firma posiada 27 centrów danych na całym świecie, większość z nich we Francji, prowadząc obiekty w Paryżu, Roubaix i Strasburgu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment