OVHcloud nie potwierdziło ofiar pożaru w kampusie centrum danych w Strasburgu


OVHcloud potwierdziło, że nikt nie ucierpiał w pożarze, który wybuchł i zniszczył jedno centrum danych w kampusie farmy serwerów w Strasburgu we Francji we wczesnych godzinach porannych w środę 10 marca.

Według lokalne doniesienia prasowe, pożar wybuchł dziś o godzinie 12.47, a pięcio-kondygnacyjne centrum danych SBG2 firmy poniosło największe szkody.

W serii tweetów dokumentujących incydent, założycielka OVHcloud, Octava Klaba, potwierdziła, że ​​SBG2 zostało zniszczone w pożarze, podczas gdy inne centrum danych, SBG1, poniosło pewne szkody.

Powiedział, że cała witryna została odizolowana, co ma negatywny wpływ na usługi hostowane we wszystkich czterech centrach danych kampusu, w tym również SBG3 i SBG4.

„Celem jest stworzenie planu ponownego uruchomienia przynajmniej SBG3 i SBG4, być może SBG1” – powiedział Klaba w aktualizacji o 10 rano.

Wkrótce po tym opublikował ponownie, aby potwierdzić, że wszystkie serwery umieszczone w witrynie SBG3 są w porządku i że istnieje plan ich ponownego uruchomienia i ponownego połączenia z siecią w odpowiednim czasie, ale we wcześniejszym tweecie Klaba potwierdził, że centra danych witryny nie zostaną dzisiaj ponownie uruchomione.

Reklama

Raport na temat Francuski serwis informacyjny DNA powiedział, że incydent doprowadził do wyłączenia witryn internetowych w całej Europie, a takie problemy zostały zgłoszone we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce i Turcji.

W oświadczeniu dla prasy opublikowany przez DNA, rzecznik OVHcloud powiedział, że zespoły techniczne i handlowe firmy „w pełni zainwestowały” we wspieranie klientów dotkniętych przestojem w siedzibie w Strasburgu.

„Naszą misją jest oferowanie naszym klientom optymalnej jakości usług wspierających ich działania online i wiemy, jak ma to dla nich kluczowe znaczenie” – powiedział rzecznik.

„Składamy im nasze szczere przeprosiny za trudności, jakie powoduje ten pożar. Dlatego jesteśmy zobowiązani do jak największej przejrzystości komunikowania się z przyczynami i skutkami. ”

Francuski dostawca chmury publicznej reklamuje się jako europejska alternatywa dla takich usług jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform oraz, według raportu Reutera, zaczął podejmować kroki na początku tego tygodnia, aby rozpocząć pierwszą ofertę publiczną.

Firma posiada 27 centrów danych na całym świecie, większość z nich we Francji, prowadząc obiekty w Paryżu, Roubaix i Strasburgu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment