Overwatch 2 sezon 9 przyniesie duże zmiany w zdrowiu, leczeniu i kulach


Overwatch 2Następny sezon wprowadzi poważne przeróbki co najmniej jednego bohatera, ale każdy bohater w drużynowej strzelance Blizzarda będzie czuł się inaczej od nowego sezonu. Deweloper ma zamiar wprowadzić „poważne zmiany w podstawach gry”. Overwatch 2 gameplay” z sezonem 9, znanym jako Champions.

Na najbardziej podstawowym poziomie spodziewaj się każdego bohatera Overwatch 2aby ich skład miał więcej zdrowia, a ich kule, pociski i strzały były większe. Jak wcześniej drażnił reżyser gry Aaron Keller, wszyscy bohaterowie otrzymają pasywne samoleczenie.

Według wpisu na bloguzespół wprowadza te zmiany, aby „zapewnić bardziej spójne wrażenia podczas strzelania i celowania w przeciwników”; zmniejszyć wpływ obrażeń wybuchowych; i ogranicz stagnację w walkach drużynowych, podczas których postacie wspierające bez końca leczą członków drużyny, podczas gdy gracze wymieniają ogień w frustrujących impasach.

Overwatch 2 sezon 9 wprowadzi także pociski, które są ogólnie większe. Blizzard przedstawia szczegóły w poniższej infografice:

Reklama

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

W poście zauważono również, że „nawet gracze, którzy mają doskonały cel, często wspominają, że to, czy strzał trafi, czy nie, może wydawać się przypadkowe”. Dzieje się tak z różnych powodów, m.in Overwatch 2szybko poruszające się i teleportujące postacie.

„Wyraźny, responsywny ruch jest ważny dla podstawowych wrażeń z rozgrywki, dlatego nie chcielibyśmy po prostu spowalniać ruchu gracza” – wyjaśniono. „Zamiast tego poprawiamy spójność trafień, zwiększając zarówno zasięg trafienia zadający obrażenia, jak i czas podróży pocisków”.

Nawet bohaterowie, na których ta zmiana nie będzie miała wpływu, nadal otrzymają pewne aktualizacje balansu. „Nie chcemy jednak wprowadzać zbyt wielu zmian w bohaterach, zanim lepiej zrozumiemy skutki tych początkowych zmian, więc w przyszłych aktualizacjach dowiecie się więcej o poszczególnych bohaterach”.

Punkty wytrzymałości bohaterów również się zmieniają, zgodnie z większymi pociskami. Oto jak to się rozkłada:

  • Bohaterowie o mocy 150-175 HP: zwiększone o 25 HP
  • Bohaterowie o mocy 200-300 HP: zwiększone o 50 HP
  • Bohaterowie 300+ HP (czołg): zwiększone o 75-100 HP

Powodem zwiększenia zdrowia jest to, że zespół chce mieć czas na dobicie Overwatch 2 spójny.

Jeśli chodzi o uzdrowienie, spodziewaj się jeszcze większych zmian. Jest to wyjaśnione:

Zmiany w rozmiarze pocisku i pulach zdrowia skutecznie zmniejszają wpływ obrażeń wybuchowych i tonizują względną siłę leczenia, co oznacza, że ​​wyleczenie kogoś z 1 HP do pełnego zdrowia zajmie więcej czasu. Aby złagodzić tarcia związane ze zwiększonym czasem pełnego leczenia sojuszników poza walką i umożliwić graczom wspierającym podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących tego, kogo leczyć, każdy może teraz pasywnie regenerować zdrowie z szybkością 20 punktów leczenia na sekundę po 5 sekundach braku obrażeń , a pasywne leczenie roli wsparcia zostało dostosowane do 2,5 sekundy.

Zwiększenie puli zdrowia i osłabienie obrażeń wybuchowych oznacza, że ​​bohaterowie żyją dłużej, a walki drużynowe będą trwać dłużej. Aby stawić czoła niektórym potencjalnie ekstremalnym sytuacjom, wprowadzamy także nową umiejętność pasywną w zakresie obrażeń, która umożliwi im łatwiejsze wypełnianie swojej roli w zabezpieczaniu eliminacji, ogranicza leczenie w walce i potencjalnie dodaje dodatkową warstwę strategiczną do skupiania się na strzelaniu do celów.

Oto jak zmieniają się umiejętności bierne specyficzne dla roli wraz z nowymi zasadami leczenia:

Infografika wyjaśniająca różne zmiany pasywne dotyczące ról i bohaterów, które pojawią się w Overwatch 2 w sezonie 9

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Sezon 9 Overwatch 2 wprowadzi także zmiany w grze rankingowej oraz w sposobie, w jaki gracze awansują i spadają w rankingu. Zgodnie z postem zespół chce wyraźniej poinformować graczy o tym, jak ich wyniki w grze rankingowej wpływają na ich rangę, i będzie udostępniać graczom te szczegóły po każdej pojedynczej grze.

Wreszcie, rankingi rywalizacji graczy zostaną zresetowane i będą musieli ustalić swoją nową rangę w 10 meczach rozstawiających — tak, te powracają z oryginału Overwatch. W poście stwierdza się, że da to graczom możliwość „osiągnięcia dużych korzyści w ustalaniu swojej rangi początkowej” w meczach opartych na ich przewidywanych rangach początkowych i że stanie się to tylko raz w tym roku.

Jest również bardzo wyraźnie zilustrowane, w jaki sposób zmiany rang są określane w poszczególnych grach, co gracze, którym zależy na randze, z pewnością będą chcieli się przestudiować.

Infografika wyjaśniająca, w jaki sposób ustalane są informacje o rangach w Overwatch 2, w tym serie zwycięstw/porażek, zwycięstwa w bitwach pod górę, przychylność i inne czynniki

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 Sezon 9 rozpoczyna się 13 lutego. Więcej szczegółów na temat nadchodzących wydarzeń można znaleźć w poście. W dalszej części linii Overwatch 2 gracze mogą spodziewać się przeróbek mapy Pharah i Junkertown w sezonie 9 i a Kowboj Bebop krzyżowanie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...

„Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Profesjonalny+ Treść poniżej. 27 lutego 2024 r „Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą Udostępnij ten przedmiot w swojej sieci: W...
Advertisment