Oto wszystkie nowości w Wiadomościach w iOS 18


Apple wprowadza kilka ważnych aktualizacji funkcji aplikacji Wiadomości w iOS 18.

Jak ogłoszono wcześniej, dzisiaj podczas przemówienie WWDCWiadomości otrzymają duże udoskonalenia w zakresie funkcji zwrotnych, nową funkcję zaplanowanego wysyłania, możliwość formatowania tekstu za pomocą pogrubienia i kursywy, nowe efekty, obsługę RCS i nie tylko.

Oto wszystko, co będzie dostępne w Wiadomościach w iOS 18.

Tapbacki emoji i nowe projekty tapbacków

Tapbacki na iPhonie pozostają niezmienione od lat, ale w iOS 18 wreszcie dostają duże ulepszenia.

Na początek będziesz mógł wysłać dowolny emoji jako wiadomość zwrotną. Dawno minęły czasy, gdy ograniczano się do kilku reakcji na tapback. Teraz możesz wysłać wiadomość zwrotną z emoji wyglądającym na oczy, emoji z wściekłością lub czymkolwiek innym, co pasuje do okazji. Jeśli opcje emoji nie wystarczą, możesz także użyć naklejek jako tapbacków.

Reklama

Najczęściej używane emoji i naklejki będą dostępne po przesunięciu palca w lewo na początkowym zestawie wyświetlonych opcji klikania, przesuwając te domyślne opcje na bok, aby wyświetlić najczęściej używane emoji i naklejki.

A skoro już o tych domyślnych opcjach mowa, w iOS 18 przechodzą one lifting. Klasyczne kciuki do góry, serduszka i inne elementy zostały wzbogacone pełną kolorystyką i nowymi projektami, dzięki którym lepiej wpasują się w szerszą gamę nowych opcji tapbacku.

Zaplanuj wiadomości na później

Każdy z nas miał kiedyś okazję, kiedy chciał wysłać wiadomość później. W iOS 18 wreszcie będzie to możliwe. Nie musisz już prosić Siri o przypomnienie o wysłaniu czegoś później, możesz po prostu zaplanować to samodzielnie.

Przygotuj wiadomość w systemie iOS lub iPadOS 18, a jeśli nie chcesz jej wysyłać od razu, możesz wybrać późniejszy dzień i godzinę, aby wiadomość została automatycznie wysłana. Opcja dostępna jest po naciśnięciu przycisku + znajdującego się po lewej stronie ekranu i wybraniu nowej opcji Wyślij później.

Formatowanie tekstu i efekty specjalne

Wiadomości to ostatnia duża aplikacja Apple obsługująca wprowadzanie tekstu, ale nigdy nie obsługiwała opcji formatowania tekstu sformatowanego, takich jak pogrubienie i kursywa. To się zmienia w iOS 18, gdzie możesz dostosować formatowanie słów w wiadomości, aby zastosować cztery standardowe style formatowania:

 • Pogrubiony
 • Kursywa
 • Podkreślać
 • Przekreślenie

Do tych opcji dołącza osiem fajnych efektów specjalnych, które można również zastosować dla każdej postaci:

 • Duży
 • Mały
 • Potrząsnąć
 • Ukłon
 • Eksplodować
 • Marszczyć
 • Kwiat
 • Drganie

Nie jestem do końca pewien, przy jakich okazjach do przesyłania wiadomości wywołane zostaną niektóre z tych efektów, ale mimo to są to fajne opcje.

Wsparcie RCS

Apple miało wcześniej ogłoszone że będzie wspierać RCS w 2024 r., ale wspaniale było to widzieć potwierdzenie tego dzisiaj.

RCS to nowszy, bardziej wydajny protokół wiadomości tekstowych, który jest następcą wiadomości SMS i MMS. Zasadniczo, dodając obsługę RCS w iOS 18, Apple sprawi, że Twoje rozmowy z użytkownikami Androida będą bardziej niezawodne niż wcześniej.

Podczas komunikacji przez iMessage wszystko pozostanie bez zmian. Twoje rozmowy w niebieskiej bańce się nie zmieniają. Ale w sytuacjach, gdy, powiedzmy, uczestniczysz w czacie grupowym, w którym bierze udział znajomy z zielonej bańki, RCS powinien sprawić, że korzystanie z niego będzie lepsze dla wszystkich.

Wszystko inne

Genmoji: choć nie dotyczy to wyłącznie Wiadomości, jest to miejsce, z którego na pewno będziesz korzystać Genmoji większość z nich pojawia się w rozmowach z przyjaciółmi i rodziną. Emoji generowane przez sztuczną inteligencję zapewnią nieskończony potencjał przyszłej komunikacji emoji.

Obraz Plac zabaw: Podobnie nowe narzędzia Image Playground umożliwiające tworzenie obrazów AI w różnych stylach będą przydatną opcją, którą można włączyć do aplikacji Wiadomości, gdy zostanie ona uruchomiona jeszcze w tym roku, wraz z innymi funkcjami Apple Intelligence.

Wiadomości przez satelitę: Wiadomości w iOS 18 obejmują także obsługę nowego Wiadomości przez satelitę funkcja, która ma pomóc Ci w sytuacjach, gdy nie masz dostępu do Wi-Fi lub połączenia komórkowego.

Zakończyć

Wiadomości w iOS 18 udostępniają wiele nowych narzędzi i funkcji, które z pewnością będą często wykorzystywane. Chociaż rdzeń aplikacji pozostaje taki sam, Apple wprowadził ulepszenia, z których osobiście spodziewam się wielu korzyści.

Jakie są Twoje ulubione funkcje aplikacji Wiadomości w systemie iOS 18? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment