Oto szczegółowa recenzja Federico Viticciego na temat iOS 17: „Wszystkiego po trochu dla każdego”


Nasz przyjaciel Federico Viticci przy ul MacStories powraca do tego ponownie w swoim corocznym kompleksowym przeglądzie nowych aktualizacji oprogramowania Apple: iOS 17 i iPadOS 17. W tym roku Federico zastanawia się: „Jak w roku, w którym wizja będzie gdzie indziej, otrzymasz system operacyjny, który ma wszystko?”

Jak się okazuje, iOS 17 i iPadOS 17 zawierają coś, co Federico opisuje jako „wszystkiego po trochu dla każdego”.

Federico pisze:

W 2023 roku iOS i iPadOS odegrają nieco drugorzędną rolę, szczęśliwie ustępując uwagi nowej platformie oprogramowania, która jeszcze nie została uruchomiona, ale którą programiści na całym świecie już testują osobiście.

Żeby było jasne, nie narzekam. iOS i iPadOS 17 może nie mają oczywistej, definiującej branżę funkcji, ale jeśli chodzi o podejście do oferowania różnych ulepszeń, są zabawne i interesujące w omówieniu. Z tych dwóch iPadOS najbardziej ucierpiał z powodu braku zasobów programistycznych i którego strategię można łatwo podsumować następująco: „to iPadOS 16, ale naprawiliśmy Stage Managera”. Co, biorąc pod uwagę okoliczności, całkowicie mi odpowiada.

Jednym z najważniejszych wniosków z recenzji Federico jest to, że iOS 17 to aktualizacja, która naprawdę przenosi widżety na wyższy poziom. Widżety pojawiły się na iPhonie w iOS 14 trzy lata temu, a iOS 17 zamienia je w coś „więcej niż ozdoby ekranu głównego”.

Patrząc pod powierzchnię iOS 17 i zbioru ulepszeń systemowych i nowych funkcji aplikacji, istnieje jeden wyłaniający się temat, na który warto zwrócić uwagę: Apple postawiło na wszędzie widżety i postępowy modularyzacja aplikacji.

Być może firma nie powiedziała tego w taki sam sposób jak ja, ale z systemów iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma i watchOS 10 jasno wynika, że ​​widżety – maleńkie fragmenty aplikacji dostarczane użytkownikowi w różnych kontekstach – mają zamieniły się w coś więcej niż ozdoby ekranu głównego. Interaktywność jest teraz wreszcie obsługiwana wszędzie i nowy obszar iOS 17 w całości poświęcony widżetomjasne jest, że Apple wierzy w widżety jako paradygmat interakcji, który będzie obowiązywać przez kilka następnych lat.

Nie chcę za dużo zdradzać i psuć grzmotu Federico, więc wyślę Cię do MacStories do pełnej recenzji. Jak zawsze, w megarecenzji Federico jest wszystko: szczegółowe informacje na temat każdej nowej funkcji, niesamowita grafika i grafika oraz niesamowita dbałość o szczegóły. Także koniecznie dołącz do członkostwa Club MacStories aby odblokować jeszcze więcej od Federico i MacStories zespół.

Reklama

Zacząłem opisywać Federico jako szaleńca, a nic nie jest tego lepszym przykładem niż jego coroczne recenzje. Tegoroczna recenzja iOS 17 i iPadOS 17 nie jest inaczej. Nadal jest szaleńcem i jednym z najlepszych w branży ochrony Apple.

I oczywiście koniecznie sprawdź Pełna obsługa 9to5Mac także dla iOS 17. Mamy dla Ciebie zestawienie nowych funkcji, instrukcje i wiele więcej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment