Oto porównanie ładowarek do iPhone’a 15


Qi2 to jedna z najważniejszych rzeczy, które wydarzyły się w dziedzinie ładowania smartfonów od czasu wprowadzenia MagSafe na rynek w latach 20. XX wieku. Ale jak nowy, otwarty standard wypada w porównaniu z implementacją 15 W firmy Apple? Poniżej sprawdzam, jak specyfikacje wypadają na papierze i jak ładowarki w każdej kategorii faktycznie porównują się z moimi własnymi praktycznymi doświadczeniami.

Ładowarki wyposażone w nowy standard Qi2 oficjalnie zaczęły pojawiać się na półkach sklepowych już na początku roku. Targi CES 2024 były katalizatorem debiutu nowych akcesoriów z tą technologią, a od stycznia coraz więcej gadżetów trafia do sprzedaży.

Od tego czasu sprawdziliśmy także mnóstwo akcesoriów wyposażonych w technologię Qi2. Od Anker i Nomad po ESR i kilka innych marek – przyjrzeliśmy się bardziej szczegółowo, jak układa się zestaw poszczególnych powerbanków lub ładowarek. Nadszedł czas na retrospektywę i sprawdzenie, jak Qi2 wypada na tle MagSafe. Potraktuj to jako stan unii na rynku ładowania magnetycznego iPhone’a 15.

Co to jest Qi2 i jak wypada w porównaniu z MagSafe?

Pod wieloma względami Qi2 jest bardziej ogólną adaptacją tej samej technologii, której Apple używa w MagSafe. Oficjalny standard MagSafe został po raz pierwszy zaprezentowany wraz z iPhonem 12 w 2020 roku, debiutując po raz pierwszy z nowym firmowym standardem ładowania 15 W. Starsza technologia Qi mogła już zasilać smartfony z Androidem mocą do 15 W, ale iPhone’y historycznie były ograniczone do połowy tej mocy przy prędkości 7,5 W.

Qi2 stara się wyrównać szanse, oferując te same prędkości 15 W, jakie oferuje oficjalny MagSafe, bez konieczności przyjmowania zastrzeżonego standardu Apple. Obie linie ładowarek mają uchwyty magnetyczne i obsługują także tryb StandBy. Zatem na papierze diagram Venna przedstawiający te dwa elementy jest prawie idealnym kołem. Ale w praktyce każda strona równania ma zalety i wady.

Reklama

Oto, jak ładowarki faktycznie układają się w stos

Po przejrzeniu kilku ładowarek Qi2 i ton stojaków MagSafe doszedłem do wniosku, że jeśli szukasz lepszego akcesorium, MagSafe jest nadal najlepszym rozwiązaniem. Qi2 oferuje lepszą wartość – szczególnie w przypadku czegoś takiego Nowy stojak 3 w 1 firmy ESR. Ale jeśli szukasz ładowarki wyższej klasy, polecam oficjalny MagSafe.

Ładowarki MagSafe mają zazwyczaj modele z wyższej półki, w których zastosowano lepsze tworzywa sztuczne, bardziej miękką gumę lub jeszcze więcej materiałów najwyższej jakości, takich jak stal nierdzewna i skóra. Oczywiście przebieg będzie się różnić w zależności od tego, jaką ładowarkę ostatecznie kupisz. Ale pozwólcie, że przedstawię kilka przykładów.

Moja ulubiona podstawka ładująca 3 w 1 to Twelve South HiRise 3 Deluxe. Wyróżnia się na tle niemal wszystkich innych produktów na rynku owiniętą skórą konstrukcją oraz wszystkimi dodatkami, jakich można oczekiwać od ładowarki przewożonej w zestawie. A 150 dolarów metka. Ale to także wykracza poza to. Posiada dodatkową podkładkę Qi, która może zapewnić prędkość 7,5 W, dzięki czemu może współpracować z czymś więcej niż tylko AirPods lub prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne. To coś, czego po prostu nie uzyskasz dzięki Qi2.

Ankera Kostka MagSafe 3 w 1 to kolejny przykład. To nadal moja ulubiona ładowarka podróżna – jeśli chodzi o opcje 3 w 1 – dzięki solidnej konstrukcji, która jest najwyższej jakości. Jest kompaktowy, ma funkcję szybkiego ładowania Apple Watch i składa się w malutki 150 dolarów sześcian. Już sam w sobie sprawia wrażenie wysokiej klasy, ale jeszcze bardziej, gdy umieścisz go tuż obok nowej opcji Qi2, którą Anker wprowadził na rynek w styczniu. Po prostu nie ma większego porównania z jakością.

Z drugiej strony ładowarki Qi2 będą po prostu lepszą wartością. Jeśli chcesz po prostu zasilić swojego iPhone’a 15 pełną mocą 15 W za jak najmniejszą kwotę, najlepszym wyborem będzie opcja Qi2. ESR wyznacza tempo dzięki modelowi, który kosztuje po prostu 80 dolarów lub mniej. Czy pomija szybkie ładowanie Apple Watch? Tak, ale jeśli naprawdę tego potrzebujesz, możesz uaktualnić do wersji to urządzenie 3 w 1 od Anker Właśnie o tym mówiłem 110 dolarów lub mniej.

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego, co cenisz bardziej. Jeśli ładowarka zbudowana tak, aby odpowiadała jakością Twojemu iPhone’owi i Apple Watch, jest miejscem, w którym myślisz o ulepszeniu szafki nocnej – MagSafe to właśnie ona. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie musisz zaznaczać każdego pola, będziesz zadowolony z Qi2 i kompromisów, jakie zapewnia.

zbliżenie klawiatury

Historia zmienia się, jeśli chodzi o power banki

Ta historia nieco się zmienia, gdy przejdziesz z domowych ładowarek na power banki. Nawet teraz nie ma banku mocy MagSafe, który faktycznie zapewniałby prędkość 15 W. Cztery lata standardu Apple i nawet firma z Cupertino nie była w stanie wypuścić przenośnej ładowarki, która byłaby w stanie osiągnąć pełną pojemność specyfikacji ładowania. Z drugiej strony Qi2 jest dostępny dopiero od kilku miesięcy i już dostarcza gadżety obsługujące moc wyjściową 15 W dla najnowszych smartfonów Apple.

Na przestrzeni lat recenzowałem wiele magnetycznych power banków. Nawet najlepsze z nich były ograniczone do maksymalnie 7,5 W i często przegrzewały się po próbach doładowania iPhone’a. Mam zupełnie inne doświadczenia, jeśli chodzi o power banki Qi2.

Póki co sprawdziłem parę power banków Anker wyposażonych w nowy standard ładowania. Oboje Model o pojemności 10 000 mAh i składane wersje o pojemności 6600 mAh może zasilać iPhone’a 15 z pełną szybkością ładowania za pomocą podkładki magnetycznej. W wersji składanej udaje się nawet ograniczyć problemy z przegrzaniem, umieszczając cewkę magnetyczną z dala od rzeczywistej baterii wewnętrznej.

Jeśli chcesz tego, co najlepsze, jakie można kupić za pieniądze, Qi2 jest właściwą drogą.

Mówi to ktoś, kto spędził dużo czasu z mnóstwem innych powerbanków MagSafe. Moje ulubione, np Skład Ankera lub nawet Kolorowa opcja Belkina, nie mogę pozostać obojętny na ulepszenia oferowane przez Qi2. Nie wspominając, że nowsze modele Anker, które do tej pory sprawdziłem, mają wersje premium, które są lepsze od poprzedników o mocy 7,5 W.

Możesz zapoznać się z naszymi pełnymi recenzjami ładowarek wyróżnionych w tych funkcjach poniżej, klikając odpowiednie obrazy.


Subskrybuj kanał YouTube 9to5Toys, aby otrzymywać najnowsze filmy, recenzje i nie tylko!

Najnowsze filmySource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...
Advertisment