Oto pierwsze spojrzenie na platformę podcastową Marka Cubana Fireside


W zeszłym miesiącu, The Verge zepsute wiadomości nowej aplikacji Marka Cubana i Falona Fatemiego Fireside, która obiecuje dostarczyć „platformę podcastów nowej generacji”, a dziś możemy zapewnić lepsze wyobrażenie o funkcjonalności i interfejsie aplikacji. Jest obecnie w wersji beta na iOS z ograniczoną liczbą testerów, z których większość wydaje się pracować w kapitale podwyższonego ryzyka lub jako podcasterowie. Jednak ich czaty są widoczne dla każdego, nawet nieużytkownika, przez przeglądarkę i z tego widoku komputera, a także zrzuty ekranu aplikacji, która The Verge widzieliśmy, możemy zorientować się, co Fireside próbuje osiągnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikację najlepiej opisać jako hybrydę oprogramowania Spotify Anchor i Clubhouse. Chociaż priorytetowo traktuje rozmowy na żywo, podobnie jak Clubhouse, stara się, aby rozmowy spontaniczne brzmiały bardziej profesjonalnie. Na przykład muzyka intro wita ludzi w pokoju, co jest miłym akcentem, ale nie tłumaczy się dokładnie tak, jak podczas edytowanego podcastu. Muzyka na razie brzmi chaotycznie i nie na miejscu.

Wydaje się, że duży nacisk, przynajmniej oparty na rozmowach odbywających się w aplikacji, dotyczy tego, w jaki sposób Fireside może pomóc podcastom zarabiać na ich pracy poprzez ekskluzywne rozmowy lub, w niektórych przypadkach, rekrutować ich do Fireside do wszystkich swoich podcastów. Aplikacja zachęca publiczność bardziej niż Clubhouse, ponieważ użytkownicy mogą reagować na rozmowy bez przebywania na scenie, a także wpisywać komentarze lub pytania.

Twórcy aplikacji twierdzą, że słyszeli, że aplikacja pozwoli im hostować swoje programy i rozprowadzać je za pośrednictwem kanałów RSS do Spotify, Apple Podcasts i innych odtwarzaczy podcastów, co jest bardziej zgodne z Anchor niż Clubhouse. Jeden z twórców na czacie mówi, że planuje używać Fireside do hostingu zamiast zwykłej usługi.

Patrząc na widok pulpitu, profile użytkowników zawierają zdjęcie, biografię i liczbę obserwujących / obserwujących. Możesz także wyświetlić pokoje hostowane przez użytkownika, a także te, w których uczestniczył. Aplikacja natywnie rejestruje rozmowy, więc możesz słuchać ich wcześniejszych rozmów na komputerze. Aplikacja pozornie przypisuje emoji do zarchiwizowanych czatów, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób są wybierane.

Reklama

Po wejściu do czatu możesz nacisnąć przycisk odtwarzania w rozmowie. Prawdopodobnie od razu zauważysz na początku muzykę przypominającą wstrzymanie, która pochodzi od bota Fireside o nazwie waitBOT. Bot mówi, że gra „kojącą muzykę, gdy czekasz, aż ludzie dołączą”. Możesz również zobaczyć opis wydarzenia jako chyron u dołu ekranu, a także informacje, takie jak liczba osób słuchających i kto je prowadził.

Przycisk „przeskocz” umożliwia przeskoczenie do podświetlonych części rozmowy, które wybiera prowadzący. Gdy mówcy będą się zmieniać w trakcie rozmowy, zobaczysz ich zdjęcie profilowe i imię i nazwisko. Prelegenci z młotkiem są moderatorami, a prelegenci z koroną są gospodarzami. Moderatorzy i gospodarze mogą automatycznie wyciszać ludzi i witać ich na scenie.

Ikona młotka reprezentuje moderatora.

Dostrajanie się do czatu na żywo z komputera jest nieco mniej dokładne niż nagrane rozmowy. Możesz wyświetlać tylko ikony i nazwy, a także liczbę osób słuchających. Gdy czyjś mikrofon jest włączony, jego zdjęcie jest całkowicie nieprzezroczyste, a wyciszone – przezroczyste.

Z samej aplikacji, która The Verge widać na zrzutach ekranu, użytkownicy mogą „reagować” na rozmowy za pomocą emotikonów i efektów dźwiękowych. Ludzie mogą na przykład klaskać, co pojawia się w nagranych rozmowach i rozwiązuje problem, na który natknęli się użytkownicy Clubhouse: cichy pokój i brak możliwości oceny, w jaki sposób to, co mówią, przechodzi.

Członkowie widowni mogą również wybrać emotikony i wpisać komentarz bez przechodzenia bezpośrednio do rozmowy. Te komentarze i emotikony pojawią się nad głowami uczestników jako bańka myśli. Moderatorzy lub gospodarze mogą wtedy pisać lub odpowiadać na komentarze podczas czatu.

Jeśli uczestnicy zrobić chcą dołączyć do czatu na żywo, mogą poprosić o dołączenie do sceny, dotykając emoji mikrofonu i przesyłając pisemną prośbę.

Widok czatu na żywo przy kominku.

Na razie to nasz najlepszy widok na Fireside. Fatemi odmówiła komentarza dla tej historii i nie mamy lepszego pojęcia, kiedy aplikacja może zostać publicznie uruchomiona. Zaktualizujemy tę historię, jeśli dowiemy się więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ChatGPT, wyjaśnione – The Verge

Niektórzy autorzy to deklarowali debiut ChatGPT 30 listopada 2022 r. zapoczątkował nowy rozdział w historii, podobny do Oświecenie i Rewolucja przemysłowa. Inni byli...

Knives Out 3 ukaże się w 2025 roku, ale sprawę możemy rozwiązać już teraz

Rian Johnson, ten przebiegły diabeł, znów to zrobił: odszedł i stworzył kolejną tajemnicę w serialu, który rozpoczął się w 2019 r....

Administracja Bidena przywróci cła z czasów Trumpa na produkowane w Chinach procesory graficzne i płyty główne

Przedstawiciel handlowy USA (USTR) pod administracją Bidena przygotowuje się do przywrócenia ceł na niektóre produkty technologiczne importowane z Chin, w tym procesory graficzne...
Advertisment