Oto list 14 senatorów ostro krytykujących systemy rozpoznawania twarzy TSA na lotniskach


TSA planuje rozszerzyć rozpoznawanie twarzy aż do aż 430 lotnisk w USA w ciągu najbliższych kilku lat, ale obecnie kwestionuje to ponadpartyjna grupa 14 senatorów.

Rozpoznawanie twarzy „stanowi poważne zagrożenie dla naszej prywatności i swobód obywatelskich, dlatego Kongres powinien zakazać TSA opracowywania i wdrażania narzędzi do rozpoznawania twarzy do czasu uzyskania rygorystycznego nadzoru Kongresu” – czytamy w części listu z 2 maja (przez Gizmodo) od Sens. Merkley, Kennedy, Markey, Marshall, Cramer, Wyden, Warren, Daines, Braun, Sanders, Lummis, Van Hollen, Welch i Butler.

Dodają później, że „ta zaawansowana technologia nadzoru wdrożona przez TSA nie czyni podróży lotniczych bezpieczniejszymi” i sugerują, że obecny poziom błędów TSA wynoszący 3 procent prowadziłby do 68 000 rozbieżności dziennie, gdyby został rozszerzony na wszystkie lotniska w USA.

Twierdzą, że istnieje tu tendencja śliska: „Kiedy Amerykanie przyzwyczają się do rządowych skanów rozpoznawania twarzy, rządowi znacznie łatwiej będzie skanować twarze obywateli wszędzie, od wejść do budynków rządowych, po bierny nadzór nad własnością publiczną, np. parki, szkoły i chodniki.”

Dlaczego teraz? W liście znajduje się wskazówka: „Kongres musi zająć się tą kwestią w ramach ponownej autoryzacji Federalnej Administracji Lotniczej na rok 2020”. Kongresowi wyznaczono obecnie termin 10 maja na ponowną autoryzację FAA – to już za tydzień. Może senatorowie myślą, że mogą wykorzystać to jako dźwignię.

TSA testuje systemy rozpoznawania twarzy od 2015 roku i faktycznie to robi stopniowo je poszerzał rozmawiając o ich potencjale. W 2022 r. dyrektor ds. innowacji w TSA zasugerował nam że może zautomatyzować takie czynności, jak TSA PreCheck, dzięki czemu nie musisz się rejestrować i płacić za szybki pas.

Reklama

Oto cały list:

Niedawno miałem swój pierwszy skan twarzy TSA na lotnisku w San Jose, gdzie agent przyznał mi, że maszyny nie skanują szczególnie dobrze. Zastanawiałem się, czy mogło to mieć coś wspólnego ze sposobem, w jaki maszyny były skierowane w stronę jasno oświetlonych okien lotniska.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment