Oto, kiedy można spodziewać się premiery pierwszych komputerów Mac wyposażonych w złącze M4


Od premiery najpopularniejszego Maca Apple minęło zaledwie kilka miesięcy został zaktualizowany do chipa M3i około pół roku od Po raz pierwszy zadebiutował M3.

Ale już dzięki włączeniu M4 do nowego iPada Propotencjalni nabywcy komputerów Mac zastanawiają się, kiedy ten nowy układ przeznaczony wyłącznie dla iPada trafi do oferty komputerów Mac.

Oto, czego obecnie oczekujemy od osi czasu komputerów Mac M4.

Zaskakujący debiut iPada Pro M4

Układ AI Apple M4

Ze względu na stosunkowo niedawną premierę chipa M3, Apple wyposażyło nowego iPada Pro w procesor M4 wielkie wieści. Pomijając cykl przyspieszonej aktualizacji nowego chipa, iPad nigdy wcześniej nie był wybierany do debiutu chipa klasy M.

Chociaż M3 to fantastyczny chip, raporty wskazują, że jego 3-nanometrowy proces produkcyjny pierwszej generacji był taki borykają się z problemami produkcyjnymi i nieefektywnością. W rezultacie Apple miało ogromną motywację, aby szybko przejść do M4 i jego nowego, ulepszonego procesu. Chociaż w samym M3 nie ma nic złego, Apple może zaoszczędzić pieniądze i zaoferować jeszcze lepszą wydajność dzięki M4 i właśnie to robi.

Reklama

Kiedy M4 pojawi się na komputerze Mac?

Nienaprawialna luka w zabezpieczeniach komputerów Mac Apple Silicon |  MacBook z chaotyczną kolorową tapetą

Jednak „wczesna” premiera M4 stwarza niewielki dylemat dla potencjalnych nabywców komputerów Mac. Czy powinni kupić wciąż bardzo świeżego Maca M3, czy poczekać na model M4, którego premiera jest prawie pewna w najbliższej przyszłości?

Według różny raporty przez Bloomberga Mark Gurman, oto kilka kluczowych szczegółów na temat harmonogramu i gamy komputerów Mac, które mają otrzymać chip M4:

  • Powinny pojawić się pierwsze komputery Mac, które otrzymają linię chipów M4 pod koniec 2024 roku
  • Te modele M4 na rok 2024 będą prawdopodobnie obejmować modele 14-calowe i 16-calowe MacBooki Prooraz Mac mini
  • M4 iMaki oczekuje się w obu koniec 2024 r Lub początek 2025 r
  • 13-calowe i 15-calowe MacBooki Air z M4 oczekuje się w od początku do połowy 2025 r
  • Studio Maca I Mac Pro oczekuje się, że będą to ostatnie komputery Mac, które otrzymają M4 od połowy do końca 2025 r

Jak zawsze, premiery produktów mogą w każdej chwili ulec zmianie, ale powyższy harmonogram ma wiele sensu, biorąc pod uwagę schemat wydawania poprzednich komputerów Mac i urządzenia, które najbardziej potrzebują aktualizacji.

M4 wszystko

Ten harmonogram oznacza, że ​​w przeciwieństwie do niektórych wcześniejszych układów klasy M, oczekuje się, że M4 będzie dodawany do każdego produktu Mac. Żadne urządzenie nie przegapi tej możliwości zwiększa wydajność oferowanych przez M4.

Chociaż pojawienie się pierwszego M4 na iPadzie Pro było czymś niezwykłym, z czasem cała linia komputerów Mac powinna skorzystać z nowego chipa.

Czy jesteś na rynku komputera Mac? Czy planujesz kupić model M3, czy poczekać na M4? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment