Oto jak sparować wkładki optyczne ZEISS z Apple Vision Pro


Apple Vision Pro oficjalnie pojawi się w sklepach i rękach tysięcy konsumentów w USA w najbliższy piątek. Do tego czasu poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowego zestawu słuchawkowego Apple. Na przykład użytkownicy potrzebujący soczewek korekcyjnych mogą kupić wkładki optyczne ZEISS – teraz wiemy dokładnie, jak je sparować z Vision Pro.

Parowanie wkładek optycznych ZEISS z Apple Vision Pro

ZEISS jest oficjalnym partnerem Apple oferującym soczewki korekcyjne stworzone specjalnie dla Apple Vision Pro. Klienci mogą kupić soczewki do czytania lub soczewki korekcyjne, w zależności od swoich potrzeb. Jednakże, jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, zewnętrzni producenci mogą nie być w stanie zaprojektować własnych wkładek optycznych dla Vision Pro.

Dzieje się tak dlatego, że gdy użytkownik magnetycznie mocuje wkładki optyczne do Vision Pro, system będzie wymagał specjalnego procesu parowania, aby mieć pewność, że obiektyw jest właściwy i że elementy wizualne są wyświetlane prawidłowo. Wkładki optyczne posiadają unikalny kod i numer seryjny.

Entuzjasta Vision Pro M1Astra udostępnił film pokazujący dokładnie, jak działa proces parowania wkładek optycznych ZEISS z Vision Pro. Po założeniu soczewek na Vision Pro użytkownicy muszą ponownie założyć zestaw słuchawkowy na głowę, a następnie nacisnąć Digital Crown, aby kontynuować.

Następnie Vision Pro poprosi użytkownika o sprawdzenie unikalnego kodu parowania wkładek optycznych ZEISS, który znajduje się w opakowaniu soczewki. Najwyraźniej kod można znaleźć również w aplikacji Zdrowie – ale nie jest jasne, w jaki sposób. Kod jest bardzo podobny do kodu App Clip. Przynajmniej na podstawie filmu wydaje się, że po podłączeniu nowych obiektywów nie ma możliwości pominięcia procesu parowania.

Reklama

Po sprawdzeniu i sparowaniu soczewek przez Vision Pro użytkownicy muszą ponownie skalibrować funkcję śledzenia wzroku – proces jest taki sam w przypadku użytkowników, którzy nie potrzebują soczewek korekcyjnych. Po zamontowaniu nowych wkładek optycznych należy ponownie skonfigurować identyfikator optyczny. Cały proces trwa około dwóch minut.

Co ciekawe, jeśli użytkownik ma sparowanych wiele obiektywów, system automatycznie zidentyfikuje, których obiektywów używasz, jeśli przełączasz się między nimi, aby wybrać najlepsze ustawienia.

Więcej o Vision Pro

Oczekuje się, że pierwsze egzemplarze Apple Vision Pro zostaną dostarczone klientom 2 lutego, tego samego dnia, w którym urządzenie będzie dostępne w sklepach Apple Retail Store w USA. Ceny zaczynają się od 3499 dolarów za wersję z 256 GB pamięci. Wkładki optyczne ZEISS kosztują 149 dolarów, natomiast Apple i ZEISS oferują także standardowe wkładki optyczne do czytników, które kosztują 99 dolarów.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment