Oto jak Settlers of Catan wyglądaliby jako gra wideo


W świecie sztuki pikselowej często to szczegóły sprawiają, że animacja błyszczy. Płynne przejście lub wyraźny styl mogą zdziałać cuda, aby odróżnić grę. Więc kiedy zobaczyłem to słodkie pikselowe miasto bulgoczące w ciągu kilku sekund, nie mogłem powstrzymać się od zatrzymania i patrzenia. Sześciokątny styl wygląda jak wyrwany z popularnej gry planszowej, Osadnicy z Catanu. A teraz nie mogę przestać wyobrażać sobie, jak gra wyglądałaby jako rozpikselowany świat.

Mamy to i więcej w Fajne WIP, cotygodniowe zestawienie przyciągających wzrok klipów i zrzutów ekranu z prac w toku firmy Polygon. Każdego tygodnia personel Polygon przeszukuje internet i podkreśla przyciągające wzrok gry — zwłaszcza te, które nie są jeszcze ukończone. To próbka najfajniejszych wschodzących projektów, w które nie możesz grać całkiem już.

W tym tygodniu mamy grę, w której prowadzisz sklep z sushi, grę na ranczo dinozaurów, mech z kreskówek i GIF przedstawiający wybuchającą głowę Astroboya. (Tak, ja też nie wiem, ale po prostu musiałem to uwzględnić. Zaufaj mi w tym.)

Osadnicy z Catanu jako pikselowa symulacja budynku

Wspomniana animacja została stworzona i animowana przez Pixel artysta HexBug. GIF przedstawia miasto wyskakujące z płynnymi animacjami, gdy drogi, miasta i lasy wypełniają każdy sześciokąt. Koncepcja nie dotyczy żadnej ogłoszonej gry, ale z pewnością sprawia, że ​​tęsknię za rozpikselowaną Catan-gra rozliczeniowa w stylu.

Nie do końca Bugsnax, ale blisko

Łagodne wzgórza to symulator życia, w którym otwierasz restaurację sushi i zawierasz przyjaźnie. Ten GIF przedstawiający klip z programami rozwojowymi zbliżenie na kolorowe bułki gąsienicowe przekształcające się w przepiękną motylkową bułkę — która wygląda jak bułka uformowana w skrzydła. Gra jest na wczesnym etapie rozwoju, więc nie jest jasne, jak dużo gry będzie wymagało robienia rzutów, ale już teraz wyglądają pysznie. Grę tworzy studio o nazwie Catch & Release, ale nie ma ona daty premiery. Możesz śledzić aktualizacje na strona gry na Twitterze.

Jeździć Ducky z Ziemia przed czasem (raczej)

Sosny Paleo to gra, w której hodujesz i hodujesz dinozaury. Powiedziałbym, że ta gra jest spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa, z wyjątkiem tego, że nadal wygląda na coś, co by mi się dzisiaj podobało. Ten klip pokazuje postać jeżdżąc (co na to wygląda) Parasaurolophus, który kłusuje przez bujną scenerię. Gładki, prawie gliniasty wygląd dinozaurów wywołuje młodzieńczy nastrój. Jest rozwijany przez Italic Pig i ma się ukazać w 2021 roku.

Mecha gra w cieniu celowym

Reklama

Taktyka Zecha jest Mecha taktyka RPG stworzona przez Bit Egg. Ten klip pokazuje „podgląd” na animację bitwy, w której masywny mech zagląda zza rogu i na chwilę wychodzi, aby strzelić. Styl cel-shaded pomaga uwydatnić szczegóły zbroi i broni robota. Nie ma mnóstwa szczegółów na temat gry, ale pojawi się wczesny dostęp w 2021 roku.

A teraz naprawdę odpowiedni GIF

W trakcie rozpoczynania tej rubryki zacząłem ją uwielbiać Praca ShawnaTheMillera. Samozwańczy artysta animacji i „Twórca zabawek” animują figurki w Unity. Ich poprzednie prace ożywiły skomplikowane modele 3D zabawek, z których wiele wygląda inspirowanych klasycznymi zabawkami, takimi jak Transformers czy Hot Wheels.

Dokumentowali trwający projekt stworzenia i animowania klasycznej mangi, Astro Boya. Opublikowali animowany klip, w którym panel czołowy Astro Boya wybucha, a następnie rozpada się kawałek po kawałku. W poście na Reddicie, wyjaśnili, że uwielbiają, gdy gry mają wizualną informację zwrotną na temat grywalnych postaci; na przykład postać może dyszeć lub wyglądać na bardziej zmęczoną, gdy ma mało zdrowia lub wytrzymałości. „W tej przestrzeni może się wydarzyć wiele historii”, napisali, a ten klip pokazuje, jak ekspresyjna może być animacja.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

9to5Mac Happy Hour 348: recenzje iPhone’a 13 i iPada mini, wydany iOS 15, zakończenie próbnego epickiego

W tym tygodniu w Happy Hour Zac i Benjamin omawiają funkcje i dziwactwa ujawnione przez spadające recenzje iPhone'a 13 i rozważą osobisty urok...

Jak dostosować pasek zadań systemu Windows 11?

Jeśli zaktualizowałeś swój komputer z systemu Windows 10 do Windows 11, może się okazać, że pasek zadań nie jest tak konfigurowalny...

Recenzja gry Squid: zabójcza seria gier Netflixa jest hitem z zaskakujących powodów

Dla większości świata pieniądze są równoznaczne z przetrwaniem. Poza nielicznymi najbogatszymi, ludzie żyjący w krajach kapitalistycznych muszą planować swoje życie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!