Oto, jak długo użytkownicy komputerów Mac trzymają swoje komputery


W wyniku badania badającego średni cykl życia iPadów w USA CIRP jest już dostępny ze sprawozdaniem jak długo użytkownicy Apple trzymają się swoich komputerów Mac przed uaktualnieniem. Jak można się spodziewać, trend ten się wydłuża. Oto, jak zmienił się cykl życia komputerów Mac.

CIRP-y nowe dane ma na celu ilościowe określenie trendu konsumentów, którzy trzymają swoje urządzenia dłużej. W przypadku USA badanie pokazuje, że większość klientów komputerów Mac – 56% – trzyma się teraz swojego laptopa lub komputera stacjonarnego przez „3 lata lub dłużej”. To wzrost o 16% w porównaniu z rokiem 2020.

Wszystkie inne długości cyklu życia użytkowników odeszły do ​​kategorii „3 lata lub więcej”. Ci, którzy trzymają swoje komputery Mac przez 2-3 lata, zmaleli do 13% z 19% w 2020 r. Użytkownicy, którzy trzymają komputery Mac przez 1-2 lata, zmaleli do 19% z 23%, a ci, którzy trzymają komputery Mac przez mniej niż rok, zmaleli do 13% z 19%.

CIRP uważa, że ​​wraz ze wzrostem popularności strumieniowania i aplikacji internetowych, zmniejsza się motywacja do uaktualniania komputerów Mac. Firma podkreśla również raport Marka Gurmana podając jako powody wydłużenia cyklu życia urządzeń Apple mniejszą liczbę przełomowych funkcji oraz rosnącą niezawodność i trwałość.

obraz za pośrednictwem CIRP

CIRP podkreśla, że ​​wydajność baterii jest na tyle wysoka, że ​​większość użytkowników komputerów Mac może korzystać z nich przez 3 lata lub dłużej. Jednocześnie żywotność baterii osiągnęła „zadowalający próg”, co zachęca klientów do korzystania z ich urządzeń.

Reklama

A jak u Ciebie? Jak długo czekasz na uaktualnienia Maca? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Górny obraz autorstwa Jeff Benjamin

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment