Oto, czego można się spodziewać po wydarzeniu Apple „Let luźne” poświęconym iPadowi


Pierwszym wydarzeniem Apple w 2024 r. jest prawie tu. Oczekuje się, że wydarzenie „Let luźne” zaplanowane na 7 maja skupi się wyłącznie na iPadzie. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że urządzenie to było jedyną dużą linią produktów Apple, która nie otrzymała żadnych aktualizacji sprzętowych przez cały 2023 rok. W rezultacie sprzedaż iPadów spadła spadaj dalej. Ale Apple jest gotowy odwrócić ten trend, wprowadzając ofertę na 7 maja.

Oto podsumowanie wszystkiego, czego możesz się spodziewać, gdy nadejdzie wydarzenie.

Szczegóły wydarzenia „Uwolnijmy”.

Badacz bezpieczeństwa wykorzystał systemy Apple do wyłudzenia 2,5 miliona dolarów |  Ujęcie z drona w Apple Park

Być może najważniejszym szczegółem, o którym warto wiedzieć, jest to, że rozpocznie się wydarzenie „Let luźne”. wcześniej niż norma Apple. Firma Apple ustaliła poranną godzinę rozpoczęcia pracy we wszystkich strefach czasowych w USA, co oznacza, że ​​w słonecznej Kalifornii jest szczególnie wcześnie. Wydarzenie rozpocznie się o 7:00 czasu PT / 10:00 ET we wtorek, 7 maja. Oczekuje się, że potrwa około godziny.

Zgodnie z nową normą wydarzenie to będzie miało formę dostępnego wcześniej nagranego materiału wideo za pośrednictwem różnych źródeł transmisji strumieniowejwymienione poniżej:

Nietypowe jest, aby Apple dzielił się istotnymi wskazówkami na temat premier swoich produktów za pośrednictwem zaproszenia na wydarzenie, ale tym razem właśnie to zrobił, dołączając grafikę przedstawiającą ołówek Apple. Jakby nie było wystarczającej suszy nowych modeli iPadów w zeszłym roku, zaproszenie „Let luźne” stanowi mocne potwierdzenie linii produktów, wokół których będzie koncentrować się to wydarzenie.

Reklama

Modele iPada Pro nowej generacji o przekątnej 12,9 i 11 cali

Plotka o iPadzie Pro 4 TB OLED (pokazano istniejący model)

W centrum uwagi wydarzenia z pewnością znajdą się modele iPada Pro nowej generacji, którymi byli niektórzy z nas czekanie latami. Zupełnie nowe modele 12,9-calowe i 11-calowe pojawią się po kilku latach bardziej iteracyjnych aktualizacji linii iPadów Pro. Wszystkie raporty wskazują, że te modele na rok 2024 zapewnią wiele powodów do wzbudzenia emocji (i ulepszeń).

Wyświetlacze OLED

Wyświetlacze OLED są nadchodzi na iPada po raz pierwszy. Oczekuje się, że zarówno 12,9-calowy, jak i 11-calowy iPad Pro otrzyma technologię OLED, która zapewni szereg korzyści i zapewni zgodność funkcji wyświetlania z modelami Pro, których brakowało od 2021 r., kiedy model 12,9-calowy otrzymał mini-LED ekran, podczas gdy 11-calowy zachowany wyświetlacz LCD.

Wykorzystanie OLED powinno zapewnić lepszą jasność i znaczny wzrost kontrastu, w tym znacznie ciemniejszy poziom czerni. Niezależnie od tego, czy iPad jest używany do pracy twórczej, takiej jak edycja wideo lub ilustracja, czy też jest to w dużej mierze urządzenie do konsumpcji multimediów, OLED powinien stanowić znaczną poprawę, szczególnie w mniejszym Pro.

Cieńszy sprzęt

Oba iPady Pro również są oczekuje się, że stanie się cieńszy, przy czym większy model skurczył się o około 20%, a mniejszy o około 15%. Te zmiany sprzętowe będą wynikać przede wszystkim z mniejszych komponentów wymaganych w wyświetlaczach OLED. Warto zauważyć, że cieńsza obudowa może oznaczać mniej miejsca na baterię, ale spodziewamy się, że wszelkie uderzenia w baterię zostaną zrekompensowane przez potencjalne optymalizacje, jakie zapewni wyświetlacz OLED.

Układ M3 lub M4

Czy Apple zaskoczy wszystkich i najpierw debiutuje M4 na iPadzielub wykonuje bardziej oczekiwany ruch i umieszcza M3 w tych urządzeniach, w obu przypadkach iPad Pro otrzymuje nowy i ulepszony chip.

Odwieczne powiedzenie dotyczące chipów do iPada Pro głosi, że zazwyczaj mają one większą moc, niż faktycznie potrzebuje urządzenie, szczególnie ze względu na bardziej ograniczone możliwości iPadOS w porównaniu z, powiedzmy, komputerem Mac. Jedną z zalet tego „problemu” jest jednak to, że sprawia, że ​​iPad jest bardziej przyszłościowy niż niektóre inne produkty Apple. Niezależnie od tego, czy do iPada Pro zostanie dodany M3, czy M4, urządzenie powinno być skonfigurowane na lata intensywnego użytkowania.

Kamera skierowana do przodu na ramce poziomej

Podążając w ścieżkę podstawowego modelu iPadaoczekuje się, że iPad Pro w końcu przesunie przedni aparat na dłuższy bok ramki, dzięki czemu będzie wyśrodkowany w orientacji poziomej, podobnie jak wszystkie aparaty Mac. Ta niewielka, ale cenna zmiana będzie wymagała długiego czasu i położy kres problemowi wideokonferencji, w którym użytkownicy iPadów zawsze wydają się patrzeć w bok, a nie na osobę, z którą rozmawiają.

Zupełnie nowe akcesoria do klawiatury i ołówka

Omówię to bardziej szczegółowo poniżej, ale oczekuje się, że iPad Pro otrzyma zupełnie nową gamę profesjonalnych akcesoriów, które go uzupełnią. Przygotuj te portfele.

Wzrost ceny

Oto niezbyt zabawne: oczekiwania są takie oba modele iPada Pro otrzymają podwyżki cen ten cykl. Wszędzie pojawiają się doniesienia na temat zakresu tych podwyżek, należy się jednak spodziewać, że obecne ceny bazowe wzrosną o co najmniej 100 dolarów, a być może nawet więcej. W połączeniu z koniecznością zakupu zupełnie nowej klawiatury Magic Keyboard i Apple Pencil, zakup kompletnego pakietu iPada Pro może okazać się bardzo kosztowny w tej generacji.

Modele iPada Air 12,9 cala i 10,9 cala

iPada Air

Po raz pierwszy największy ekran iPada pojawi się poza linią Pro wraz z wprowadzeniem 12,9-calowego iPada Air. Ta nowa obudowa iPada Air stanowi najbardziej znaczące ulepszenie, jakiego oczekuje się od urządzenia. Tak jak istnieją dwa standardowe rozmiary iPada Pro, a nawet dwa podstawowe modele iPada, tak od 7 maja użytkownicy iPada Air będą mieli do wyboru dwa modele.

Chociaż raport początkowo twierdził, że 12,9-calowy iPad Air będzie wyposażony w tę samą technologię wyświetlacza mini-LED, co obecny 12,9-calowy iPad Pro, taka możliwość został później zwilżonya wyświetlacz ma teraz wykorzystywać tę samą technologię LCD, którą zastosowano w poprzednich modelach Air.

Oprócz dodania nowej obudowy, oczekuje się, że linia iPadów Air będzie wzorowana na przesunięciu przedniego aparatu do poziomej ramki i prawdopodobnie będzie wyposażona w chip M2, który zapewni znaczne zwiększenie prędkości. Być może zobaczymy także nowe opcje kolorystyczne.

Warto dodać, że iPad Air jest nie spodziewać się uzyskania wsparcia dla nowej klawiatury Magic Keyboard, według Marka Gurmana pod adresem Bloomberga. Nie wiadomo, czy Pencil 3 będzie dostępny wyłącznie w linii Pro.

Nowa magiczna klawiatura

Obecna klawiatura Magic Keyboard przedkłada formę nad funkcjonalność, oferując unikalny projekt, który stara się ograniczyć do minimum dodatkową wagę i masę, ale udaje się to tylko częściowo. Oczekuje się, że nowa klawiatura Magic Keyboard, która będzie dostępna wyłącznie dla iPada Pro, powinna bardziej skupić się na profesjonalistach.

Jedną z oczekiwanych zmian jest to, że nowa klawiatura będzie wyposażona w funkcję podstawa aluminiowa, dzięki czemu iPad pod względem kształtu bardziej przypomina prawdziwy laptop. W przygotowaniu jest także większy gładzik, co jest miłą zmianą, ponieważ obecny gładzik Magic Keyboard jest znacznie mniejszy niż ten, który Apple dostarcza na MacBooku Air i Pro.

Częstym żądaniem dotyczącym listy życzeń jest rząd klawiszy funkcyjnych w nowej klawiaturze Magic Keyboard. Chociaż do tej pory nie było solidnych raportów na temat takiej zmiany, miałoby to wiele sensu, ponieważ to nowe akcesorium wydaje się bardziej skłaniać się w stronę rynku „pro”.

Ołówek jabłkowy 3

Ołówek jabłkowy

Oferta Apple Pencil wkrótce się powiększy, a premiera Apple Pencil trzeciej generacji jest oczekiwana. Charakterystyczna nowa funkcja może się kręcić wokół końcówki wymienne magnetycznie które mogą lepiej symulować doświadczenie pracy z różnymi typami instrumentów. Mogą na przykład istnieć wskazówki, które będą bardziej odpowiednie do malowania w aplikacji, rysowania lub wykonywania kaligrafii.

Oczekuje się również, że w przypadku Pencil 3 są Znajdź moją integrację i a gest „ściśnięcia”.podobnie jak w AirPods, aby zapewnić dodatkową funkcjonalność.

Data premiery i funkcje iOS i iPadOS 17.5

iOS 17.5

Cykl beta systemów iOS i iPadOS 17.5 dobiega końca, a obie aktualizacje mają zostać dostarczone wraz z nowo ogłoszonymi iPadami po ich premierze.

Jak dotąd najnowsza runda aktualizacji oprogramowania wydaje się stosunkowo mało nowych funkcji. Największa zmiana będzie dotyczyć wyłącznie użytkowników z UE, którzy będą mogli rozpocząć pobieranie aplikacji bezpośrednio z sieci.

W przeciwnym razie w aplikacji Wiadomości dla subskrybentów News+ pojawi się nowa gra Quartiles Znajdź Moje ulepszenia zabezpieczeńi ogólne poprawki projektu.

Nie zdziwiłbym się, gdyby na wydarzeniu Apple zaprezentowano jedną lub dwie dodatkowe funkcje związane z nowym sprzętem iPad.

Nie oczekiwano: iPad mini 7 i iPad 11

Chociaż aktualizacja ma dotyczyć całej linii iPadów, raporty wskazują, że iPada mini 7 I iPada 11 przybędzie dopiero pod koniec tego roku. W przypadku żadnego z urządzeń nie oczekuje się większych ulepszeń, co sprawia, że ​​różnica między premierami iPada jest jeszcze bardziej ciekawa. W każdym razie każdy, kto znajdzie na rynku tańszy model iPada, prawdopodobnie poczeka do jesieni.

Podsumowanie wydarzenia Apple z 7 maja

Plany Apple na iOS 18 |  Tim Cook przemawia w Apple Park

Rzadko zdarza się, aby Apple organizował majowe wydarzenie, ale w ofercie iPadów zdecydowanie brakuje trochę miłości.

Jestem szczególnie podekscytowany możliwością zobaczenia, jak nowy iPad Pro przenosi linię iPadów na nowy poziom. Podobnie jak w przypadku modeli iPhone’a Pro i MacBooka Pro, iPad Pro jest zazwyczaj pierwszym miejscem, w którym debiutują nowe technologie, zanim następnie zostaną one wprowadzone do innych modeli.

Biorąc pod uwagę wszystkie zmiany w wyświetlaczu, obudowie, chipie, kamerze i akcesoriach dla iPada Pro, premiera tego produktu powinna zapewnić doskonały wgląd w wizję Apple dotyczącą następnej ery komputerów iPad.

Co najbardziej ekscytuje Cię na wydarzeniu Apple dotyczącym iPada? Czy planujesz przejść na nowego iPada Pro lub iPada Air? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment