Oto, co zmienia się z M1 iMac na nowy M3 iMac


Razem z wprowadzenie nowej generacji MacBooka Pro, Apple ogłosiło także nowy iMac podczas wydarzenia „Scary Fast”. w poniedziałek. Jednakże, pomimo nowego chipa M3 Wewnątrz nowego iMaca wszechstronny komputer stacjonarny Apple wygląda prawie tak samo jak jego poprzednik. Czytaj dalej, aby szczegółowo opisać zmiany z M1 iMac na M3 iMac.

Nowy iMac M3

Apple po raz ostatni zaktualizowało iMaca w 2021 roku, kiedy otrzymał zupełnie nowy wygląd i chip M1. Apple Silicon umożliwił firmie stworzenie niezwykle cienkiego iMaca. W tym czasie Apple wprowadził także opcje kolorów do iMaca, zwiększył rozmiar wyświetlacza z 21,5 cala do 24 cali i dodał głośniki z obsługą Spatial Audio i Dolby Atmos.

A co nowego w iMacu 2023? Cóż, chip M3. Nowy SoC (system-on-a-chip) dla komputerów Mac opiera się na procesorze A17 Pro zastosowanym w iPhonie 15 Pro. Oznacza to, że został zbudowany w technologii 3 nanometrów, która jest bardziej energooszczędna. Oczywiście M3 jest też szybszy od swoich poprzedników, co jest świetnym rozwiązaniem dla użytkowników pracujących z bardziej intensywnymi aplikacjami.

Według Apple, M3 jest do 2x szybszy niż M1 (z jakiegoś powodu nigdy nie było iMaca z M2). Podstawowa wersja M3 ma 8-rdzeniowy procesor i 8-rdzeniowy procesor graficzny z 8 GB pamięci RAM. Użytkownicy mogą dokonać aktualizacji do wersji z 10-rdzeniowym procesorem graficznym, aby uzyskać lepszą wydajność graficzną. M1 był dostępny tylko z opcjami GPU 7- i 8-rdzeniowymi.

Ale M3 zawiera kilka innych ulepszeń, takich jak sprzętowe przyspieszenie śledzenia promieni w celu lepszego oświetlenia, odbić i cieni na obiektach 3D. Dodatkowo nowy procesor graficzny zapewnia przyspieszane sprzętowo cieniowanie siatki na komputerze Mac. Nowy układ można także połączyć z maksymalnie 24 GB pamięci RAM w porównaniu do 16 GB w M1.

Reklama
iMaca M3

Lepsza łączność

Poprawiła się także łączność na nowym iMacu. Firma Apple zaktualizowała Wi-Fi 6 do Wi-Fi 6E, która działa w silniejszym paśmie 6 GHz (w porównaniu z 2,4 GHz i 5 GHz w poprzednich standardach Wi-Fi), dzięki czemu jest mniej podatna na zakłócenia sygnału.

Bluetooth został również zaktualizowany ze standardu 5.0 do 5.3, który zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki nowej technologii szyfrowania w połączeniu z lepszą stabilnością sygnału. Obsługuje także Bluetooth LE Audio z kodekami zoptymalizowanymi pod kątem bezprzewodowych słuchawek i głośników, a także rozpoznawanie lokalizacji na podstawie innych urządzeń Bluetooth w tym samym środowisku.

Zakończyć

Niestety dla tych, którzy spodziewali się bardziej znaczących zmian, wszystko inne pozostało w zasadzie takie samo jak wcześniej. Nie ma nowego projektu, wyświetlacz jest dokładnie taki sam, jak w poprzedniej generacji, a Apple nie wprowadził nawet żadnych nowych kolorów w iMacu M3. Zatem jedyne zmiany to:

 • Układ M3
 • Nowy procesor graficzny obsługujący ray tracing z maksymalnie 10 rdzeniami (w porównaniu z 8 rdzeniami w M1)
 • Do 24 GB pamięci RAM (w porównaniu z 16 GB w M1)
 • Do 2 TB dysku SSD (w porównaniu do 1 TB w modelu M1)
 • Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 (w porównaniu z Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0)

A oto co pozostało nietknięte:

 • Projekt
 • Zabarwienie
 • 24-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 4,5 tys. i jasności 500 nitów
 • Kamera internetowa 1080p
 • System sześciu głośników
 • Układ trzech mikrofonów
 • Dwa porty Thunderbolt 4 (plus dwa porty USB-C w droższych modelach)
 • Podstawowy model z 8 GB RAM-u i dyskiem SSD 256 GB
 • Magic Mouse i Magic Keyboard z portem Lightning
iMaca M3

Nowy iMac M3 zaczyna się od 1299 dolarów, czyli w tej samej cenie co poprzednio. Można go już zamówić w przedsprzedaży na stronie Applez szacunkami wysyłki na 7 listopada. Możesz także znaleźć M1 iMac w niższych cenach na Amazon.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment