Oszczędność pamięci Chrome na Mac, Windows, Android szczegółowe


Chrome jest nieustannie krytykowany za wykorzystanie pamięci, a Google nad tym pracuje adres te skargi w ostatnich wersjach przeglądarek dla komputerów Mac, Windows i Android.

Dzięki najnowsza wersja Chrome, Google używa własnego zaawansowanego alokatora pamięci. PartitionAlloc jest zoptymalizowany pod kątem małych opóźnień alokacji, wydajności przestrzeni i bezpieczeństwa. Jest teraz używany wszędzie w Chrome na Androida i 64-bitowym systemie Windows.

W Chrome M89 zauważamy znaczne oszczędności pamięci w systemie Windows – do 22% w procesie przeglądarki, 8% w module renderującym i 3% w przypadku procesora graficznego. Co więcej, poprawiliśmy responsywność przeglądarki nawet o 9%.

Przeglądarka jest też mądrzejsza w używaniu i wyrzucaniu pamięci:

Chrome odzyskuje teraz do 100 MiB na kartę, co stanowi ponad 20% w niektórych popularnych witrynach, poprzez odrzucenie pamięci, której karta pierwszego planu nie używa aktywnie, na przykład dużych obrazów przewiniętych poza ekran.

W systemie macOS firma Google ostatnio zmniejszyła rozmiar pamięci kart działających w tle nawet o 8% lub nieco ponad 1 GB w niektórych systemach. Ograniczanie przepustowości – wybudzeń timera JavaScript na stronach, które nie są aktualnie wyświetlane – wprowadzone w Chrome 87 (i szeroko udostępnione w wersja 88) jest również odpowiedzialny za 65% poprawę wyniku Apple Energy Impact dla stron w tle. Powoduje to „utrzymywanie chłodniejszego komputera Mac i cichych wentylatorów”.

Na urządzeniach mobilnych Google używa Pakiety aplikacji na Androida aby zoptymalizować pobieranie na poziomie urządzenia oraz isolatedSplits aby umożliwić ładowanie podziałów elementów na żądanie. To przepakowanie spowodowało mniej awarii spowodowanych wyczerpaniem zasobów, 5% poprawę wykorzystania pamięci, 7,5% krótszy czas uruchamiania i do 2% szybsze ładowanie stron.

Reklama

64-bitowa wersja Chrome na urządzeniach z Androidem 10+ i ponad 8 GB pamięci RAM została również przebudowana, aby zapewnić bardziej stabilne działanie, które jest do 8,5% szybsze podczas ładowania stron i zapewnia o 28% płynniejsze przewijanie i opóźnienie wprowadzania.

Ostatni dodatek pokazuje, że mobilny Chrome uruchamia się o 13% szybciej dzięki liofilizowanym kartom lub lekkim kartom, które są podobne do zrzutu ekranu, ale można je przewijać, powiększać i dotykać (w przypadku linków). Ta wersja, pokazana powyżej, jest używana, gdy rzeczywista karta ładuje się w tle.

Więcej o Google Chrome:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Google w YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...
Advertisment