Ostatni boss w Dragon’s Dogma 2 pojawił się wcześniej, niż oczekiwano


Pierwsze przejście gry zajęło mi około 40 godzin Dogmat smoka 2 kiedy zaczęło pojawiać się uczucie zapadania się w ziemię. „Czekaj, czy mam zamiar przejść grę? Czy to ostatnia walka z bossem?” Myślałem. Okazało się, że tak i po około 10 minutach ostatecznej konfrontacji pociągnąłem za znajdujący się w grze odpowiednik dźwigni fotela wyrzutowego i wyszedłem.

Wciąż było tak wiele do zrobienia, tak dużej części mapy jeszcze nie odkryłem. Słyszałem historie o Sfinks i enklawę elfów, której jeszcze nie odkryłem. Do diabła, miałem pięć aktywnych zadań, które się gotowały (np. „Widmowy Wózek”), a ja nie byłem jeszcze gotowy, żeby w to wejść Dogmat smoka 2po zakończeniu gry lub nowa gra plus. Nie jestem kompletistą ani nie próbowałem ratować szumowiny przed trudnymi wyborami lub nieudanymi misjami, ale wiedziałem, że nie byłem psychicznie przygotowany na to, każdy rodzaj zakończenia.

Na szczęście, Dogmat smoka 2dziwny system zapisywania mi pomógł. Zanim wyruszyłem w miejsce, które później okazało się punktem bez powrotu – lub czymś najbliższym tej grze – skorzystałem z rady NPC, który zasugerował, abym odpoczął w gospodzie, zanim wyruszyłem dalej. Zapisałem, dając mi ważną kopię zapasową, z której mogę ponownie załadować.

Gra już wcześniej sugerowała, że ​​koniec gry jest nieuchronny, ale zostałem oszukany Dogmat smoka 2 zanim. Na początku mojej podróży, zleceniodawca zadań NPC Kapitan Brant wystarczająco ostrzegł mnie o postępie w zadaniu „Skradziony tron”, ostrzegając, że lepiej będzie, jeśli skreślę wszystkie zadania z listy, zanim pójdę na bal maskowy, który może przynieść odkrycia zmieniające reguły gry. Potraktowałem to ostrzeżenie poważnie i odszedłem od ukończenia tej linii zadań, myśląc: „Och, to wszystko?” Spodziewałem się czegoś podobnego po zadaniu „Nowa Boska Droga” i pomyślałem, że będzie to odskocznia.

Ale oto byłem, twarzą w twarz z gigantycznym smokiem, który skradł moje serce we wcześniejszej części gry. Rozpoczęła się nowa misja o nazwie „Dziedzictwo” i zdałem sobie sprawę, że moje pionki i ja mieliśmy już wszystko zakończyć. Niedokończone zadania zniknęły, a potem nastąpiła bitwa pełna konsekwencji moich głównych wyborów zmieniających historię. Jednak wydawało się, że przybyło bez wzmocnienia, jakiego można się spodziewać po ostatecznej walce z bossem.

W przypadku graczy, którzy chcą uniknąć uruchomienia sekwencji wydarzeń końcowej gry (lub graczy, którzy chcą przyspieszyć zakończenie), ukończenie zadania „Nowy Boski Droga” poprzez przekazanie odpowiedniej liczby Kryształów Wyrmslife Ambrosiusowi w Laboratorium Zakazanej Magii rozpocznie grę. Będziesz wtedy miał możliwość stoczenia bitwy z Gigantusem – ale uważaj, możesz łatwo ją przegapić, jeśli będziesz się zwlekał. Opuszczenie Bakbatthal i skierowanie się na południe to miejsce, w którym sprawy dobiegają nieco zaskakującego końca.

Reklama

Dogmat smoka 2podejście firmy do tego rodzaju zadań, które można pominąć, oraz momenty, z których nie ma powrotu, składają się na to, co czyni tę grę wyjątkową — i czasami frustrującą. Jednak ostateczna bitwa z wielkim smokiem (co innego by to było?) w żadnym wypadku nie oznacza faktycznego końca gry. W zależności od wyborów gracza, istnieje mnóstwo treści do odkrycia nawet po pokonaniu ostatniego bossa. Tylko upewnij się, że jesteś przygotowany na radzenie sobie z konsekwencjami.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment