Osoby zaszczepione mogą spotykać się razem bez masek, mówi CDC


Ludzie, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, mogą gromadzić się w pomieszczeniach z innymi zaszczepionymi osobami bez masek, podało dzisiaj Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Zalecenie to jest częścią długo oczekiwanych wskazówek dotyczących tego, jak osoby, które otrzymały zastrzyki, mogą dostosować swoje zachowanie. Zaszczepione osoby powinny nadal nosić maski w miejscach publicznych i podczas interakcji z osobami, które nie zostały zaszczepione.

„Coraz więcej dowodów mówi nam, że są pewne działania, które osoby w pełni zaszczepione mogą wznowić przy niskim ryzyku dla siebie” – powiedziała dyrektor CDC Rochelle Walensky podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Osoby, które zostały zaszczepione, mogą gromadzić się w pomieszczeniach z niezaszczepionymi osobami w innych gospodarstwach domowych, o ile te niezaszczepione osoby są w grupie niskiego ryzyka ciężkiego przypadku COVID-19. „Jeśli dziadkowie zostali zaszczepieni, mogą odwiedzić swoją córkę i jej rodzinę, nawet jeśli nie zostali zaszczepieni, o ile córka i jej rodzina nie są zagrożeni ciężką chorobą” – powiedział Walensky.

CDC nie wydaje obecnie nowych zaleceń dotyczących podróży.

Agencja miała ogłosić te wytyczne w zeszłym tygodniu, ale opóźnił wydanie ponieważ nadal były finalizowane.

Trzy dostępne w USA szczepionki przeciwko COVID-19 są wysoce chroniące przed chorobą i pomogą zwalczyć pandemię. Ale żadna z nich nie jest idealna – chociaż nadal istnieje wysoki poziom koronawirusa krążącego w społeczności, wciąż istnieje niewielka szansa, że ​​ktoś, kto został zaszczepiony, zachoruje. Możliwe jest również, że osoba zaszczepiona może nadal przenosić chorobę na inne osoby, mimo że tak jest mniej prawdopodobne niż niż ktoś, kto nie został zaszczepiony.

Reklama

Eksperci wzywali CDC, aby pomógł ludziom zrozumieć, jakie środki ochronne mogą odprężyć po zaszczepieniu. Niektórzy martwili się, że mówią ludzie żargon zmieniają swoje zachowanie po szczepieniu zniechęcałby ludzi przed szczepieniami, mimo że tak prawdopodobnie niewielki procent osób wahających się co do szczepień. „Rozumiem impuls do zachowania ostrożności, ale czekanie wiąże się z kosztami” – napisała Leana Wen, ekspert ds. Zdrowia publicznego the Washington Post.

CDC już powiedział że osoby, które są w pełni zaszczepione, nie muszą poddawać się kwarantannie, jeśli są narażone na kontakt z osobą chorą, chyba że wystąpią u nich objawy.

Wytyczne będą ewoluować, gdy więcej osób zostanie zaszczepionych, powiedział Walensky. „Tak jak Ty, chcę móc wrócić do codziennych czynności”.

Rozwijam …Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podstawowy iPad radykalnie zwiększył sprzedaż w USA

Pod koniec ubiegłego roku Jabłko w końcu zaktualizował poziom podstawowy iPada aby dostosować go do projekt na cały ekran swoich droższych modeli –...

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...
Advertisment