Orzeczenie EncroChat ma „dalekosiężne skutki” dla prawnej roli przechwytywania w dochodzeniach w Wielkiej Brytanii


Kluczową kwestią rozważaną przez Sąd Apelacyjny było rozróżnienie między pamięcią tymczasową, przejściową o dostępie swobodnym (RAM) i trwałym przechowywaniem danych w nowoczesnych systemach łączności cyfrowej.

W informatyce i technologii rozróżnienie między pamięcią a pamięcią ma fundamentalne znaczenie. Do 2021 r. Pamięć RAM i rejestry procesora oraz obszary przechowywania pamięci były rozumiane jako integralna część każdego cyfrowego systemu transmisji – w przeciwieństwie do zapisów, takich jak wiadomości głosowe, pozostawionych i przechowywanych, gdy rozmowy telefoniczne nie dochodzą do skutku.

Obecnie wydaje się, że nie ma prawnego rozróżnienia między pamięcią tymczasową a magazynami danych wewnątrz urządzeń komputerowych. Sąd Apelacyjny wyjaśnił: „Ustawa z 2016 r. Nie używa terminów technicznych … eksperci odgrywają ważną rolę w wyjaśnianiu, jak działa system, ale nie odgrywają żadnej roli w interpretowaniu ustawy”.

Sąd stwierdził, że gdy dane w rozmowie telefonicznej, rozmowie wideo lub wiadomości są tymczasowo przechowywane w pamięci RAM jako „istotna część” systemu transmisji, są one „przechowywane”. Było to prawdą, nawet jeśli dane były przechowywane tylko przez nanosekundy. „Parlament nie zdecydował się zdefiniować„ odpowiedniego czasu ”, w którym ma miejsce przechwytywanie, poprzez odniesienie do tego, czy komunikacja znajduje się w pamięci RAM urządzenia w miejscu ekstrakcji” – wskazał sąd.

Wielka Brytania jest jedynym krajem w świecie prawa zwyczajowego, który zakazuje wykorzystywania przechwyconych dowodów w postępowaniu sądowym, a nawet kryminalizuje dochodzenia lub sugestie dotyczące wykorzystania przechwytywania. 65-letni brytyjski zakaz jest „archaiczny, niepotrzebny i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego”, według ogólnopartyjnej grupy ds. reformy prawa karnego Sprawiedliwość.

Brytyjska ustawa o uprawnieniach śledczych z 2016 r. Nakłada na dostawców usług internetowych i dostawców usług internetowych potajemne instalowanie dodatkowego oprogramowania i sprzętu w celu przeprowadzania „legalnego przechwytywania” usług telekomunikacyjnych. Z wyjątkiem niektórych nowych typów „przechwytywania masowego”, jest to zwykle wykonywane przez oprogramowanie wewnątrz przełączników i routerów, a nie przez podłączanie do włókien światłowodowych lub przechwytywanie transmisji radiowych.

Reklama

Nowe orzeczenie mogłoby umożliwić policji i innym agencjom, podczas podsłuchiwania komputerów lub rozmów telefonicznych przenoszonych lub przełączanych cyfrowo, decydowanie o przeprowadzeniu przechwycenia jako dowodu, kiedy zechcą, jedynie poprzez uzyskanie nakazu „ingerencji w sprzęt”, obejmującego rolę zainstalowanych zmian w oprogramowaniu. robić legalne przechwytywanie. Decyzja ta zasadniczo zmienia politykę Wielkiej Brytanii w zakresie przechwytywania dowodów w oparciu o nowe prawne znaczenie „pamięci”.

Kiedy doświadczamy „opóźnienia” w rozmowach telefonicznych lub wideo, co oznacza, że ​​informacje mogą być widoczne lub słyszane lub wiadomości odebrane kilka sekund, a nawet wiele sekund po zdarzeniu, większość opóźnienia to czas spędzony przez dane w wielu magazynach pamięci RAM i rejestrach na trasie , w tym podczas konwersji analogowo-cyfrowej, buforowania, serializacji i cyfrowego przetwarzania sygnału. Z tego powodu większość transmisji danych spędza prawie cały swój czas transmisji w pamięci przejściowej – więc teraz można ją legalnie kopiować, korzystając z nakazów interferencji sprzętu stosowanych w dowolnym punkcie pośrednim.

Połączenie z Birmingham do Londynu (200 km wzdłuż tras drogowych lub kolejowych) mogłoby teoretycznie odbywać się z prędkością nieco mniejszą od prędkości światła w powietrzu lub z prędkością dwóch trzecich prędkości światła w kablu, więc dotarłoby do Londynu. słuchacza za około milisekundę. Jeśli rzeczywiste opóźnienie wynosi sto milisekund (jedną dziesiątą sekundy) lub więcej, dane znajdowały się w jakiejś formie pamięci i można je było skopiować bez „przechwytywania” przez co najmniej 99% ich podróży.

Wyrok Sądu Apelacyjnego stwierdza, że ​​wcześniejsze rozumienie prawa, kiedy komunikacja zaczyna się i kończy, jest „oczywistym błędem”. Zgodnie z wcześniejszymi orzeczeniami transmisja miała rozpoczynać się, gdy mikrofon słyszy mówcę, a kończyć się, gdy odbiorca słyszy dźwięk głośnika ze swojego odbiornika.

Wcześniejsze rozumienia prawa były nieistotne i „nie pomagają… w tym ćwiczeniu” – stwierdził Sąd Apelacyjny – w tym wszystkie jego wcześniejsze decyzje, a także Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej. „Ustawa z 2016 r. (O uprawnieniach dochodzeniowych) jest nową ustawą… nie ma odpowiedniego organu” – powiedział.

Decyzja ta oznacza, że ​​transmisja może rozpocząć się, gdy dane opuszczają telefon komórkowy lub docierają do niego, albo gdy dane zostały zaszyfrowane lub odszyfrowane. Sąd nie podał definicji zastępczej.

Eksperci doradzający Parlamentowi w 2016 r. Nigdy nie zostali poproszeni o rozważenie, że poprzednie definicje prawne i techniczne mogą zostać uchylone po przyjęciu ustawy. „Chociaż otrzymano szereg zgłoszeń sugerujących unieważnienie specjalnych praw, które czyniły przechwytywane materiały ewidentnie niedopuszczalnymi, nie przewidziałem implikacji konkretnych metod użytych w operacji Venetic, w której dane najwyraźniej zostały wyprowadzone ze słuchawek” – powiedział Peter Sommer, który doradził Komisja Specjalna Joint Lords and Commons przeprowadzająca kontrolę przedlegislacyjną „ani, że w przyszłości nie będzie takiego stopnia nieporozumień między tym, co stanowiło przechwytywanie, a tym, co oznacza ingerencję w sprzęt. Ustawa, teraz ustawa, zawierała ponad 200 klauzul plus wiele harmonogramów, a Parlament nie dał sobie zbyt wiele czasu na rozważenie wszystkich konsekwencji ”.

Decyzje te mają fundamentalne i dalekosiężne skutki dla prawnej roli przechwytywania w przyszłych dochodzeniach i sprawach w Wielkiej Brytanii. Parlament i sędziowie będą musieli zająć się nowymi i nierozwiązanymi wątpliwościami co do prawnego znaczenia „przekazu”. Pytania te wzywają Komitet ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa oraz Trybunał ds. Uprawnień Śledczych do szczegółowego przyjrzenia się podniesionym kwestiom technicznym i prawnym oraz wyjaśnienia ich.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment