Oryginalny rękopis D&D pojawi się w nowej książce historycznej


Kiedy w fandomach popkultury robi się gorąco, z stolarki zaczynają wyłaniać się kolekcjonerzy. Nie spekulanci, jak okrągława, samozwańcza klasa inwestorów, która skupiła się na kolekcjonerskich grach karcianych, takich jak Magia: Zgromadzenie I Disneya Lorcany. Nie, mówię o prawdziwych kolekcjonerach poszukujących rzadkich artefaktów, często z początków historii danego fandomu.

Fani Dungeons & Dragons nie różnią się pod tym względem. W rzeczywistości rynek rzadkich książek i efemeryd D&D był gorący jak cholera trwa już dekadę. Oryginalna, opublikowana przez TSR wersja D&D w „brązowym pudełku”? Nawet zepsuty stary egzemplarz będzie cię napędzał dziś w serwisie eBay kosztuje prawie 13 000 dolarów. Niektóre przedmioty są tak niejasne, tak wyjątkowe, że samo ich istnienie staje pod znakiem zapytania. Tak jest w przypadku rzadkiego pierwszego szkicu Dungeons & Dragons, który zostanie po raz pierwszy odtworzony w nowej książce, Tworzenie oryginalnych Dungeons & Dragons: 1970-1977. Polygon spotkał się z kierownikiem projektu, starszym projektantem gier w Wizards of the Coast Jasonem Tondro, aby dowiedzieć się więcej.

Tondro powiedział, że książka zaczyna się od opowieści o współtwórcach D&D, Dave’u Arnesonie i Garym Gygaxie. Opisuje szczegółowo, jak Gygax, skupiając się na walce, stał się jasny po opublikowaniu gry o nazwie Kolczugazostał przedstawiony Arnesonowi i wczesnej wersji jego własnej gry, kampanii proto-RPG o nazwie Blackmoor. Po wstępnym teście gry Blackmoor w Lake Geneva w stanie Wisconsin para rozpoczęła korespondencję.

Reklama

Rzadki pierwszy druk Lochy i smokiwystawiony podczas przyjęcia z okazji 50. rocznicy Gen Con w Lake Geneva w stanie Wisconsin w 2017 r.
Zdjęcie: Charlie Hall/Polygon

„Gygax pisze do Arnesona” – powiedział Tondro – „i reprodukujemy ten list w książce, gdzie [tells] Arneson: „Wyślij mi wszystko, co masz na sobie”. Blackmoor żebym mógł to napisać! Arneson wysyła mu notatki z meczów Blackmoor kampania. Ale tym właśnie są, grą notatki. Zatem Gygax musi przełożyć to na nadający się do publikacji rękopis i stworzyć mnóstwo nowego materiału. Siada więc do maszyny do pisania i pisze 50-stronicowy pierwszy szkic Lochy i smoki.”

Tworzenie oryginalnych Dungeons & Dragons, powiedział Tondro, będzie zawierać cały pierwszy projekt – wszystkie 50 stron. Będzie zawierać także drugi projekt, który w rzeczywistości może być bardziej interesującym dokumentem.

„On i Arneson robią na ten temat notatki” – powiedział Tondro – „i rozszerzają go do około 100 stron. Mamy to i odtwarzamy to – w całości – po raz pierwszy w historii. Pierwsze projekty Lochy i smoki, napisany na maszynie do pisania Gygaxa! Więc to jest naprawdę powód, dla którego istnieje ta książka.

„Bardzo niewielu żyjących dzisiaj ludzi w ogóle coś takiego widziało, jeśli w ogóle wiedzą, że istnieje” – powiedział Tondro. Na tym jednak historia dokumentu się nie kończy. „Kiedy ten rękopis istniał, był w pewnym sensie przekazywany. Gygax wysłał kopię do [Arneson], który następnie kupował go w Twin Cities i swojej grupie graczy. Ludzie zaczęli robić na ten temat notatki i zaczęły zachodzić zmiany. Nie wszystkie te zmiany wróciły do ​​Gygaxa, więc mamy do czynienia z rozpowszechnianymi wariantami pierwszej wersji roboczej. Powieliliśmy kilka z nich, różniących się od pierwszej wersji.”

Na prawie 600 stronach tej książki ewolucja tego wczesnego rękopisu D&D będzie interpretowana przez autora i historyka bestsellerów New York Timesa, Jona Petersona, którego Game Wizards: Epicka bitwa o Dungeons & Dragons pozostaje ostateczną współczesną historią wczesnych lat D&D. Ten rękopis pierwszego szkicu z 50-stronicowym rozszerzeniem, który stał się drugim? Okazuje się, że należy do Petersona.

„Jon ma jedno na milion, światowej klasy archiwum tych oryginalnych dokumentów” – powiedział Tondro. „Czuł, że jego obowiązkiem jest podzielić się tym ze światem. Przyszedł do nas. Ta książka była jego pomysłem. Powiedział: „Słuchaj, mamy pierwszą wersję D&D. Zbliża się Twoja 50. rocznica. […] Świat musi to zobaczyć! I ma rację.”

Ale skąd to się wzięło? Firma Polygon skontaktowała się z Petersonem w sprawie pochodzenia tego dokumentu, który przetrwał jako powielona kopia oryginału z odręcznymi adnotacjami.

„Bez komentarza” to jedyne, co powiedział.

Tworzenie oryginalnych Dungeons & Dragons: 1970-1977 pojawi się w sklepach 18 czerwca jako produkt fizyczny. Według Wizards nie powstaną żadne wersje cyfrowe. Można już składać zamówienia w przedsprzedaży na książkę w twardej oprawie za 99,95 dolarów.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment