Organizacje coraz lepiej wykrywają oszustwa związane z tożsamością


Bariery utrudniające popełnianie oszustw związanych z tożsamością upadają, ale organizacje udowadniają, że dzięki przyjęciu bardziej zaawansowanych narzędzi i oprogramowania monitorującego, wsparciu ze strony sztucznej inteligencji (AI) i automatyzacji oraz lepszym połączeniom z zewnętrznymi i zewnętrznymi bazami danych, są one bardziej skuteczne niż zdolny zajęcie się problemem.

To jest wg nowo opublikowany raport na temat oszustw związanych z tożsamością wyprodukowany przez specjalistę branżowego Yoti i ma być pierwszym z trwającej corocznej serii.

W raporcie Yoti zbadał, w jaki sposób oszuści w dalszym ciągu stosują różne taktyki w poszukiwaniu korzyści, łącznie z wykorzystaniem deepfakes i fałszowano dokumenty oraz jak jakość takich dokumentów, w szczególności fałszywych dowodów osobistych i praw jazdy, które mogą obecnie być generowane przez sztuczną inteligencję, stała się niezwykle wyrafinowana i przekonująca, a także tania – w niektórych przypadkach można je kupić za około funtów 12.

„Mamy przyjemność publikować pierwszą edycję naszego raportu dotyczącego oszustw związanych z tożsamością, w którym analizujemy trendy w zakresie oszustw, jakie zaobserwowaliśmy w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Zagłębiamy się w to, dlaczego naszym zdaniem warstwowe podejście do wykrywania oszustw zapewnia najlepsze wyniki – wykorzystując połączenie technologii i zespołu ekspertów weryfikacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo firmom i ludziom” – napisali autorzy raportu, globalny menedżer operacyjny Yoti i ekspert ds. oszustw Mick Larkin i kierownik zespołu ds. oszustw Mykoła Wołoszyn.

„Jako dostawca tożsamości mamy unikalny wgląd w techniki stosowane przez oszustów. Widzimy, na czym skupiają swoje wysiłki i jak zmieniają się one w czasie. Stale rozwijamy nasze narzędzia, aby mieć pewność, że pozostajemy w czołówce w wykrywaniu oszustw i zapobieganiu im”.

Czy wzrasta liczba oszustw? Trudno powiedzieć

Organizacje mogą doskonalić swoją zdolność do wykrywania oszustw, w związku z czym wykrywane i powiadamiane są większe ilości oszustw, ale w rzeczywistości nie oznacza to, że liczba oszustw koniecznie rośnie lub maleje, a zrozumienie prawdziwej skali zjawiska stanowi wyzwanie dziać się.

Reklama

Niemniej jednak, ponieważ oszustwa na niskim szczeblu są obecnie łatwiej dostępne dla większej liczby osób, prawdopodobne jest, że wolumeny będą rosły, w miarę jak oszuści wykorzystują nisko wiszące owoce.

Jak zauważono, postęp technologiczny zdecydowanie ułatwia sporządzanie przekonujących fałszywych dokumentów – chociaż niektóre jurysdykcje są na to bardziej narażone niż inne – według danych Yoti, najwięcej fałszywych praw jazdy odnotowanych w ciągu ostatnich dwóch lat pochodzi z Sri Lanki Lanki, Tajlandii, Portugalii, Litwy i Nigerii, natomiast wydaje się, że więcej fałszywych dowodów osobistych pochodzi z Cypru, Polski, Indonezji i Słowenii.

Optymalne podejście

Istnieje wiele podejść do wykrywania oszustw związanych z tożsamością, które razem składają się na spójną, optymalną strategię mającą na celu zapewnienie, że użytkownicy usług organizacji są tym, za kogo się podają.

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie standardowej kontroli autentyczności dokumentu, upewniając się, że przedstawiony materiał rzeczywiście stanowi dowód tożsamości wydany przez rząd, jest ważny i aktualny, nie został podrobiony lub sfałszowany i nie został wcześniej zgłoszony jako zagubiony lub skradziony . Zdolność do wykrycia fałszywych dokumentów na tym etapie jest ważna, ponieważ może pomóc w wyeliminowaniu bardziej prymitywnych prób i zapobiegnięciu większej liczbie oszustw na dalszych etapach łańcucha.

Dopasowywanie twarzy staje się coraz ważniejsze, dlatego Yoti korzysta z zastrzeżonej technologii ożywienia obrazu o nazwie MyFace, aby sprawdzić, czy prezentowane zdjęcia przedstawiają prawdziwą osobę, a nie podróbkę wykorzystywaną w tzw. ataku prezentacyjnym. Ataki te przybierają kilka form, niektóre bardziej zaawansowane niż inne, i mogą obejmować wykorzystanie obrazów papierowych, masek, obrazów wideo lub deepfakes.

Dopasowywanie twarzy różni się od rozpoznawania twarzy tym, że technologia na żadnym etapie nie rozpoznaje tożsamości osoby ani nie sprawdza jej zgodności z innymi bazami danych, a jedynie służy powstrzymywaniu ataków prezentacyjnych. Można to zrobić za pomocą pojedynczego selfie, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań ze strony użytkownika. Yoti powiedział, że klienci korzystający z MyFace odkryli, że ich użytkownicy na ogół nie sprzeciwiają się temu procesowi.

Oszuści oczywiście cały czas próbują ominąć takie systemy, dlatego też mogą być potrzebne dodatkowe środki. Technologia Yoti obejmuje drugie autorskie rozwiązanie, Secure Image Capture lub SICAP, zaprojektowane do wykrywania bardziej wyrafinowanych ataków polegających na wstrzykiwaniu przy użyciu zmanipulowanych obrazów lub treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

Do korzystania z pomocy ekspertów weryfikujących na żywo ludzi zaliczają się osoby wykwalifikowane w dopasowywaniu twarzy, zwane superrozpoznającymi – udokumentowane zjawisko – zaleca się również wkroczenie tam, gdzie potencjalni użytkownicy z jakiegoś powodu nie przeszli testów automatycznych. Samo Yoti utrzymuje zespół takich osób przeszkolonych w tych umiejętnościach, w tym w umiejętności dostrzegania przekształconych obrazów, w których zdjęcia dwóch osób zostały zmieszane z trzecią.

Firmy mogą również rozważyć przyjęcie jakiejś formy obsługa identyfikatora cyfrowego. Takie formy identyfikacji mają kilka zalet i są testowane w świecie rzeczywistym wykazało, że w niektórych przypadkach są one bardzo skuteczne. Mogą między innymi zmniejszyć ilość danych osobowych, które użytkownik musi udostępnić – na przykład aby przejść kontrolę wieku, identyfikator cyfrowy może zweryfikować dla organizacji, czy użytkownik przekroczył wymagany wiek, aby nie muszą podać całą datę urodzenia.

Ich stosowanie oznacza również, że ludzie – szczególnie młodzi wyglądający, u których częściej zdarzają się takie wyzwania – nie muszą nosić przy sobie prawa jazdy ani paszportu, narażając się na ryzyko ich kradzieży.

„Firmy muszą radzić sobie z różnymi rodzajami oszustw i być na nie przygotowane. Oszuści stale się rozwijają i stosują różne taktyki i podejścia, w tym deepfake, fałszywe dokumenty, próby podszywania się i przejęcia kont” – stwierdzili autorzy raportu.

„W miarę jak oszuści nieustannie wprowadzają innowacje i ewoluują, my w dalszym ciągu rozwijamy nasze narzędzia, aby zapewnić sobie pozycję lidera w wykrywaniu oszustw i zapobieganiu im. Dzięki połączeniu wiodącej technologii sztucznej inteligencji z wysoko wykwalifikowanym zespołem ekspertów w zakresie weryfikacji i oszustw możemy pomóc firmom i ludziom zachować bezpieczeństwo w coraz bardziej cyfrowym świecie”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment