Orchard Audio wypuszcza nowy monoblokowy wzmacniacz audio GaN o mocy 500 W


Po wprowadzeniu na rynek monobloku Starkrimson o mocy 150 W, firma Orchard Audio ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, najnowocześniejszego monoblokowego wzmacniacza audio z azotku galu (GaN) o mocy 500 W. Starkrimson Mono Ultra Premium stanowi kulminację nieustannego dążenia firmy Orchard Audio i jej założyciela Leonida (Leo) Ayzenshtata do nowego podejścia do dźwięku. Ten starannie wykonany wzmacniacz monoblokowy wykorzystuje technologię GaN i unikalną konstrukcję klasy D, aby zapewnić niezrównaną moc, szczegółowość i klarowność.

Po wprowadzeniu na rynek monobloku Starkrimson o mocy 150 W, firma Orchard Audio ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, najnowocześniejszego monoblokowego wzmacniacza audio z azotku galu (GaN) o mocy 500 W. Starkrimson Mono Ultra Premium stanowi kulminację nieustannego dążenia firmy Orchard Audio i jej założyciela Leonida (Leo) Ayzenshtata do nowego podejścia do dźwięku. Ten starannie wykonany wzmacniacz monoblokowy wykorzystuje technologię GaN i unikalną konstrukcję klasy D firmy Ayzenshtat, aby zapewnić niezrównaną moc, szczegółowość i klarowność.

Orchard Audio, butikowa firma audio z Succasunna w stanie New Jersey, w dalszym ciągu zaskakuje społeczność hi-fi serią wydajnych, niedrogich i unikalnych przetworników cyfrowo-analogowych, streamerów i wzmacniaczy, wprowadzających innowacje w każdej klasie produktów. Wszystkie produkty tej firmy są starannie projektowane i wykonywane ręcznie w Stanach Zjednoczonych, co odzwierciedla znaczne doświadczenie założyciela Orchard Audio, Leo Ayzenshtata, w projektowaniu obwodów analogowych, cyfrowych i mieszanych oraz zaawansowanych systemach do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Najnowocześniejsza, 4-warstwowa konstrukcja PCB pokryta bezprądowym niklowanym złotem (ENIG) jest jednym z jej charakterystycznych znaków towarowych i powodem, dla którego Orchard Audio sprzedaje wiele swoich produktów również jako zestawy do samodzielnego montażu.

Przez ostatnie lata firma Ayzenshtat stale udoskonalała swoją serię wzmacniaczy audio Starkrimson (150 W) i Starkrimson Ultra (500 W), wykorzystując opatentowany, sprzężony prądem stałym, w pełni zbalansowany modulator z podwójnym sprzężeniem zwrotnym firmy Orchard Audio. Pozwala to na całkowite zrównoważenie wzmacniacza od wejścia do wyjścia, poprzez zastosowanie zmostkowanych stopni mocy GaN.

Technologia GaN umożliwia przełączanie wzmacniaczy mocy audio Starkrimson z częstotliwością ~800 kHz, czyli 2-3 razy szybciej niż w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy klasy D wykorzystujących tranzystory krzemowe. To bardzo szybkie przełączanie pozwala na zastosowanie prostego filtra LC (cewka i kondensator), dzięki czemu wzmacniacz praktycznie nie ma przesunięcia fazowego od DC (0 Hz) do 30 kHz. Jak podkreśla Ayzenshtat, „filtr jest bardzo ważną częścią wzmacniacza klasy D, a we wzmacniaczach Starkrimson zastosowano ponadwymiarowe cewki indukcyjne z bardzo wysokiej jakości miedzi beztlenowej (OFC) i kondensator foliowy bardzo wysokiej jakości”.

Kluczowe cechy nowego Starkrimson Mono Ultra Premium zaczynają się od jego bezkompromisowej mocy, szczycącej się zdumiewającą mocą 500 W (szczyt 1000 W) przy 4 omach, która bez wysiłku napędza nawet najbardziej wymagające głośniki. A ponieważ są to urządzenia klasy D wykorzystujące GaN, są małe i lekkie, prawie nie wytwarzają ciepła i są bardzo stabilne od 16 omów aż do 1 oma. W pełni zbalansowana konstrukcja od wejścia do wyjścia minimalizuje szumy i zniekształcenia, pomagając zachować naturalne szczegóły i niuanse muzyki.

 

Reklama

„Łącząc płynnie najbardziej zaawansowaną technologię z ponadczasowymi zasadami projektowania, stworzyliśmy wrażenia dźwiękowe, które przenoszą słuchaczy do serca muzyki” – mówi Leo Ayzenshtat o nowych monoblokach.

Nowy Starkrimson Mono Ultra Premium jest obecnie silnym konkurentem dla wymagających entuzjastów dźwięku i miłośników muzyki. Starkrimson Mono Ultra Premium jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 2149,95 USD, co stanowi oszczędność 350 USD w porównaniu z sugerowaną sugerowaną ceną detaliczną wynoszącą 2499,95 USD. Podobnie jak niedawne Model monoblokowy Starkrimson Mono Premium o mocy 150 WWzmacniacz o mocy 500 W jest dostępny w obudowie ze szczotkowanego aluminium o bardzo minimalistycznej estetyce, która z łatwością uzupełni każdą konfigurację audio.

www.orchardaudio.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment