Oprogramowanie kamery internetowej firmy Logitech to bałagan


Firma Logitech produkuje jedne z najpopularniejszych kamer internetowych na świecie, ale używa ich na niektórych z najpopularniejszych komputerów, takich jak M2 MacBook Air lub MacBook Pro M1 Pro, to mniej niż gwiezdne doświadczenie. Podłączenie go do dowolnego komputera Mac M1 lub M2 w celu przeprowadzenia rozmowy wideo nie stanowi problemu, ale jeśli chcesz dostosować szczegółowe ustawienia lub skorzystać z niektórych funkcji wyróżniających tych kamer internetowych, robienie tego teraz może być niezdarne lub niemożliwe. To dlatego, że jego najbardziej wydajne oprogramowanie kamery internetowej, Przechwytywanie Logitechnie jest dostępna na komputerach z krzemem Apple.

Logitech zmienił swój plan oprogramowania dla osób, które używają nowszych laptopów i komputerów Mac bez większego wysiłku, aby komukolwiek o tym powiedzieć. Zamiast oferować Logitech Capture, jego oprogramowanie de facto skupiające się wyłącznie na ustawieniach kamery internetowej i funkcjach tworzenia treści, ma do wyboru dwie różne i mniejsze aplikacje na komputery Mac: Logi Tune i Logitech G Hub. Tune to myląca aplikacja, która z jakiegoś powodu umożliwia przełączanie ustawień gadżetów Logitech z dodaną integracją kalendarza. G Hub został stworzony dla graczy, którzy chcą dostosować oświetlenie RGB i ustawienia czułości w produktach przeznaczonych do gier, a teraz także w kamerach internetowych.

Interfejs każdej aplikacji wygląda inaczej i umożliwia przełączanie różnych ustawień, więc masz wybór, z której aplikacji korzystasz — zbyt duży wybór, jeśli mnie zapytasz, biorąc pod uwagę, jak ograniczona jest funkcjonalność każdej z nich. Ale żaden z nich nie oferuje tylu opcji, co Logitech Capture. Możesz uzyskać dostęp do podstawowych ustawień, takich jak możliwość powiększania w celu dokładniejszego przycięcia lub wprowadzania wielu zmian w ustawieniach obrazu (lub ustawienia ich na ustawienia automatyczne), ale nie możesz dostosować szybkości klatek ani rozdzielczości. Oznacza to, że osoby posiadające komputery Mac M1 lub M2 nie mogą korzystać z funkcji śledzenia twarzy ani przełączać się między orientacją poziomą lub pionową na ładnej, stosunkowo wysokiej klasy kamerze internetowej, takiej jak Logi StreamCam za 160 USD.

Reklama

Interfejs Logi Tune jest prosty, co jest dobre. Ale nie oferuje dostępu do wszystkich funkcji, które chcę przełączać, takich jak liczba klatek na sekundę lub rozdzielczość.

I te rzeczy nie są zbyt widoczne, chyba że używasz komputera, którego dotyczy problem. Testowałem kamery internetowe na laptopie bez krzemu Apple, więc zauważyłem dopiero po tym, jak czytelnik sięgnął, aby zauważyć niektóre z wybranych przez Logitech w naszym najlepszy przewodnik kupowania kamer internetowych mają ograniczoną funkcjonalność na komputerach Mac M1 i M2. Na stronie jest mnóstwo postów Reddit o tym też i mnóstwo ludzi pracujących nad rozwiązaniami, których Logitech sam nie przedstawił. Komuś udało się nawet obejść ten problem aby uzyskać poprzednią wersję oprogramowania Logitech Capture działającego na maszynie wyposażonej w M1. U mnie jednak zawiesił się podczas startu.

Zapytałem Logitech, czy planuje przenieść Capture na komputery z chipami M1 i M2. Rzecznik prasowy Christian Cooper powiedział Pogranicze że „Obecnie nie ma planów, aby Logi Capture obsługiwał chipy M1 lub M2. Jednak ustawienia kamery i wideo są obsługiwane w naszym oprogramowaniu Logitech G HUB oraz w Logi Tune dla systemu macOS”.

Po kilku dalszych pytaniach dotyczących tego, czy te aplikacje zapewniają zgodność funkcji z Logitech Capture (nie robią tego) i czy nowa strategia oprogramowania zrodziła się z przeszkód technicznych z komputerami Mac M1/M2 (lub czy ta niechlujność była planem od samego początku) , rzecznik firmy Logitech, Ciara Dixon, dostarczyła tę szablonową odpowiedź, która nie dostarczyła użytecznych odpowiedzi.

„Logitech oferuje wiele opcji oprogramowania dla różnych klientów w wielu systemach operacyjnych, w tym Windows i Mac. W przypadku wideokonferencji (w tym kamery internetowej, zestawu słuchawkowego i stacji dokującej Logi Dock) zalecamy korzystanie z Logi Tune. W przypadku gier i przesyłania strumieniowego G HUB zapewnia wygodę i kontrolę nad wieloma urządzeniami, takimi jak Logitech G, Blue Microphones i Litra Glow. Streamlabs to kompleksowe oprogramowanie do transmisji na żywo i nagrywania na wielu platformach, w tym Twitch, YouTube i Facebook”.

Dwa zrzuty ekranu przedstawiające Logitech G Hub i ustawienia, które oferuje dla kamer internetowych.

Logitech G Hub udostępnia więcej funkcji jednocześnie, ale nadal nie oferuje wszystkich opcji, które oferuje Logi Capture.

Ten problem z oprogramowaniem jest obecnie problemem dla nowszych komputerów Mac, ale wkrótce stanie się problemem dla znacznie większej liczby użytkowników. Od najnowszej aktualizacji firma Logitech całkowicie wyłączyła aplikację Capture dla komputerów z systemem Windows i starszych komputerów Mac z procesorami Intel. W jego najnowsze informacje o poprawkach do oprogramowania zarówno dla systemu Windows 10, jak i kilku wersji macOS, jest napisane: „To ostateczna wersja Logitech Capture i żadne nowe aktualizacje oprogramowania nie będą dostępne. Firma Logitech zaleca pobranie i zainstalowanie oprogramowania Logitech G HUB, jeśli chcesz dostosować ustawienia zgodnej kamery internetowej”. To ma stronę pomocy która instruuje wszystkich użytkowników, aby pobrali Logitech G Hub, i instruuje użytkowników, aby odinstalować Logi Capture.

W tej chwili oznacza to, że jeśli masz komputer Mac M1 lub M2, nie możesz w pełni wykorzystać swojej kamery internetowej firmy Logitech. Ten problem rozprzestrzeni się — z wyboru firmy Logitech — na system Windows i inne komputery Mac z procesorami Intela później w 2022 roku. Oczywiście ponownie skontaktowaliśmy się z firmą Logitech, aby uzyskać więcej odpowiedzi.

Dopóki Logitech nie sprecyzuje swoich planów dotyczących oprogramowania dla kamer internetowych, dodamy uwagę w naszym przewodnik zakupu kamery internetowej Twoje wrażenia z korzystania z kamer internetowych będą się znacznie różnić w zależności od używanego komputera.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790 DARK i CLASSIFIED

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790, szczytowe osiągnięcie w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności. Te płyty główne, wyposażone w Z790 DARK K|NGP|N i...

Trzecia beta systemu tvOS 16.1 już dostępna dla programistów

Tydzień po wydaniu iOS 16.1 beta 3 firma Apple udostępnia programistom tvOS 16.1 beta 3, aby mogli go wypróbować. Na razie nie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!