Oprogramowanie dla przedsiębiorstw firmy Walmart: podcast dotyczący cotygodniowego przestoju komputera


Ze względu na skalę sieci Walmart pomysł ogłoszenia zapytania ofertowego (RFP), a następnie uzyskania krótkiej listy dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw w celu pokazania, co potrafią, nie jest podejściem zwykle stosowanym przez globalnego sprzedawcę detalicznego. David Glick, który kieruje usługami biznesowymi dla przedsiębiorstw w Walmart twierdzi, że firma znacznie bardziej koncentruje się na tworzeniu oprogramowania we własnym zakresie, niż na dostarczaniu oprogramowania strony trzeciej.

Mówi: „Musimy być w stanie dokładnie dostosować to, czego potrzebujemy, a to musi być odporne i działać przez 100% czasu”.

Glick twierdzi, że Walmart wydał mnóstwo inżynierów i dolarów na przejście z komputera mainframe do chmury lub do własnej chmury lokalnej. „Mamy platformę zwaną platformą Walmart Cloud Native, której używamy do określenia, w której chmurze się znajdujemy, czy korzystamy z komputera mainframe czy z czegokolwiek innego. Dzięki temu możemy szybko wdrażać oprogramowanie, co pozwoliło nam znacznie szybciej rozwijać naszą technologię”.

Tworzenie oprogramowania oznacza jednak, że Walmart musi zdobyć własną wiedzę specjalistyczną w zakresie tworzenia oprogramowania, która rozciąga się na nowe obszary technologii, takie jak generatywna sztuczna inteligencja.

Walmart ma zespół IT składający się z 25 000 osób, a dla Glicka pod względem technologii dorównuje takim firmom jak Apple, Microsoft i Google.

Biorąc pod uwagę niedobór talentów technicznych, Glick polega na swojej sieci kontaktów, aby znaleźć najlepszych ludzi. Mówi: „Masz rekruterów, którzy szukają na LinkedIn i przeprowadzają wyszukiwania. W przypadku starszych osób spójrz na swoją sieć. Mogą to być osoby, z którymi współpracowałeś w przeszłości lub osoby, które znają, a które zostały polecone, lub po prostu osoby, które poznałeś przez lata na LinkedIn lub na konferencjach”.

Reklama

Glick pracował w Amazonie, gdzie zajmował się infrastrukturą i tworzeniem centrów logistycznych. Suresh Kumar, globalny dyrektor ds. technologii w Walmart, był wcześniej wiceprezesem korporacyjnym ds. infrastruktury chmurowej Microsoft i wiceprezesem Google.

Zapytany, w jaki sposób Walmart jest w stanie przyciągnąć ludzi z dala od gigantów technologicznych do zespołu technicznego sprzedawcy, odpowiada: „Dla ludzi, którzy kochają technologię, kochają operacje w świecie fizycznym i uwielbiają dbać o klientów, nie da się pokonać Walmart. Jesteśmy największym sprzedawcą detalicznym i specjalizujemy się w technologii. Walmart jest jak jedna z największych firm technologicznych – z naszej technologii codziennie korzystają miliony współpracowników.”

Wokół generatywnej sztucznej inteligencji panuje wiele szumu, a Walmart, podobnie jak wiele firm, ocenia tę technologię. Patrząc na zabezpieczenia potrzebne do zapewnienia, że ​​dane firmowe i dane osobowe nie wyciekną, Glick uważa, że ​​generatywna sztuczna inteligencja tak naprawdę nie zmienia operacji technologicznych. Mówi: „Mamy kompletny proces składający się z trzech części: automatyzacji, adopcji i audytu”.

Bez wątpienia bezpieczeństwo i ochrona własności intelektualnej firmy są najważniejsze. Glick twierdzi, że Walmart ma własny stos sztucznej inteligencji, a także to, co oferują dostawcy usług w chmurze w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji. Mówi: „Jest dla nas najważniejsze, aby nasze dane użytkowników, dane klientów i adres IP pozostawały w naszej zaporze sieciowej i nie były wykorzystywane do uczenia innych zbiorów danych, dlatego spędzamy dużo czasu na zastanawianiu się, jak to zrobić”.

Oznacza to, że niektóre obciążenia AI są uruchamiane na serwerach z procesorami graficznymi (GPU) w celu akceleracji AI we własnych centrach danych Walmart.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment