Opis przejścia linii zadań Ryi i kroki w Elden Ring


Rya jest NPC w Pierścień Eldena którego spotkasz po dotarciu do regionu Liurnia Jezior i do którego historii Cię zaprowadzi Dwór Wulkan na górze Gelmir.

Nasz Pierścień Eldena Przewodnik po linii zadań Ryi przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy historii Ryi – w tym, gdzie ją znaleźć w Liurni i Wulkanicznej Posiadłości – w tym, jakiego wyboru dokonać na końcu i jak zdobyć jej sprzęt: Talizman Daedikara.


Gdzie rozpocząć linię zadań Rya w Elden Ring

Reklama

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Źródła: FromSoftware/Bandai Namco poprzez Polygon

Znajdziesz Rya po raz pierwszy w pawilonie niedaleko Liurni Jezior. Znajduje się na północny zachód od Miejsca Łaski w Ruinach Laskyar i na wschód od Malownicze miejsce na wyspie Grace (gdzie znajdziesz Łatki po tym jak się z nim spotkasz Jaskinia Murkwater).


Jak ukończyć linię zadań Rya w Elden Ring

Gracz Elden Ring spotyka Ryę

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Porozmawiaj z nią i wysłuchaj jej prośby. Poprosi Cię o odzyskanie dla niej naszyjnika od bandyty z pobliskiej chaty.

Dotrzyj do chaty Boilprawn Shack w Liurni Jezior

Mapa Elden Ring Liurnia pokazująca lokalizację Chaty Boilprawn

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Źródła: FromSoftware/Bandai Namco poprzez Polygon

Twój pierwszy krok w historii Ryi jest już blisko — Chatka z gotowanymi krewetkami trochę na północny zachód. Udaj się tam, naciśnij Miejsce Łaskia następnie porozmawiaj z Wielki Bogin Czarnej Straży.

Gracz Elden Ring zbliża się do chaty Boilprawn Shack

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Kiedy go o to poprosisz „daj mi naszyjnik” zaproponuje Ci sprzedaż go za 1000 run. Kupić Naszyjnik Ryi od niego (pomimo obelg). Będąc tu, porozmawiaj ponownie z Boginem i kup gotowana krewetka od niego — dzięki temu stanie się dla ciebie przyjazny i będziesz mógł go wezwać w późniejszej walce.

Zwróć naszyjnik Ryi w tym pawilonie. W końcu się przedstawi i zaprosi Dwór Wulkan z nieoczekiwanie nazwanym Zaproszenie do rezydencji wulkanicznej.

Jak dotrzeć do Volcano Manor z Ryą

Następna lokalizacja Ryi zależy od tego, jak dotrzesz na płaskowyż Altus:

  • Jeśli znalazłeś obie połówki Medalion Dectusa — jeden z Fort Haight w południowo-wschodnim Limgrave, a drugi w Dragonbarrow przy ul Fort Farroth — Rya będzie na ciebie czekać na szczycie Wielka Winda Dectusa.
  • Jeśli podróżowałeś przez Przepaść usiana ruinami dotrzeć do płaskowyżu, znajdziesz ją na Ruiny Lux tuż obok Wzgórze Erdtree-Gazing, miejsce łaski.

Spotkanie się z nią w którymkolwiek z tych miejsc pozwoli jej teleportować Cię prosto do Volcano Manor.

Jeśli jednak podróżowałeś prosto do stolicy królewskiej przez Głębokość korzeni jako część Linia zadań Fii, nie pojawi się w żadnym miejscu. Jednak nadal masz opcje. Możesz przejść przez płaskowyż Altus lub Akademię Raya Lucaria.

Jak dotrzeć do Volcano Manor z płaskowyżu Altus

Nawet pieszo nadal masz dwie możliwości dotarcia do Volcano Manor.

Mapa Elden Ring pokazująca drogi lądowe do Volcano Manor

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Źródła: FromSoftware/Bandai Namco poprzez Polygon

Z płaskowyżu Altus i Miejsce połączenia autostrady Altus w Gracekieruj się na północny wschód i Las obejmujący Wielki Most, Miejsce Łaski. Znajdziesz tam portal, który zabierze Cię na północ. Kieruj się na południowy zachód, przez Ruiny Witherblood i dalej do Most Nieprawości Miejsce Łaski. Stamtąd jedź dalej na zachód i obserwuj klify po lewej stronie, gdzie znajdziesz wysoką drabinę prowadzącą do Pierwsze miejsce łaski na ognisko na górze Gelmir.

Kieruj się generalnie na zachód, aby przekroczyć kamienne mosty i wspiąć się po kilku kolejnych drabinach. W końcu dojdzie do walki z Dorosła Bestia Spadającej Gwiazdy (możesz po prostu uciec). Z tego krateru możesz zeskoczyć na zachód i skierować się w dół do frontowych drzwi Volcano Manor.

Jak dotrzeć do Volcano Manor z Akademii Raya Lucaria

Alternatywnie, dawno temu, kiedy się poznaliście Łatki w Liurni, opowiedział ci o Dziewicy Porywaczu Raya Lucaria który może teleportować cię do „podstawy Erdtree” – oczywiście kłamał. Właściwie zabierze Cię do Volcano Manor. Rodzaj.

Udaj się do Szkoła w klasie Miejsce łaski i zjedź windą na zewnątrz aż na sam dół. Niech porywacz Virgin cię złapie (i zabije), a obudzisz się w piwnicy Volcano Manor. Po wielu eksploracjach obszaru wypełnionego lawą i walce z parą potężnych Dziewic Porywaczy, znajdziesz wyjście, które zaprowadzi Cię do Seethewater Miejsce Łaski na górze Gelmir.

Stamtąd będziesz musiał okrążyć ogromne jezioro lawy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, obok Fort Laiedd i Chata Pustelnikaa następnie przez Chata rzemieślnika I Wioska Pustelników. Po uporaniu się z (lub przebiegnięciu obok) Półludzka królowa Maggiemożesz przejść przez wąski kamienny filar, aby do niego dotrzeć Grób Bohatera Gelmira. Kieruj się dalej na północ, a drugą drogę lądową spotkasz tuż przed częścią ze wszystkimi drabinami.

Dołącz do Volcano Manor i zabij Starego Rycerza Istvana

Gracz Elden Ring zbliża się do Tanith w Volcano Manor

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Kiedy już znajdziesz się w środku, porozmawiaj z Tanith aby uzyskać Klucz do salonu. Skieruj się korytarzem na zachód i wybierz ostatnie drzwi po lewej stronie.

Gracz Elden Ring rozmawia z Ryą w Volcano Manor

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Znajdziesz Rya wewnątrz wraz z List z Volcano Manor. Otwórz swój ekwipunek, przejdź do opcji Informacje i przeczytaj go, aby zaznaczyć lokalizację Starego Rycerza Istvana na swojej mapie.

Gracz Elden Ring najeżdża Starego Rycerza Istvana

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Udaj się do Chata Mistrza Wojny w Limgrave. Kiedy dotrzesz do celu, użyj czerwonego znaku przywołania, aby zaatakować jego świat. Gdy pokonasz Starego Rycerza Istvana, otrzymasz Runiczny Łuk i a Środek na zwijanie palców. Kiedy wrócisz do domu, otrzymasz również Skalowany hełm, Zbroja, RękawiceI Skwarki.

Wracając do Volcano Manor, porozmawiaj ponownie z Tanith, aby zdobyć Strzał magmy czary. Udaj się korytarzem, aby ponownie porozmawiać z Ryą i podnieść kolejny list.

Gracz Elden Ring rozmawia z Ryą w jej formie Zorayi

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Odpocznij w miejscu łaski, a Rya przejdzie przez korytarz do drugiego pokoju po prawej stronie. Porozmawiaj z nią w jej prawdziwej postaci jako Zoraye.

Wróć i porozmawiaj ponownie z Tanith. Tym razem będziesz miał możliwość zapytania o Zorayę.

Zabij Rileigha Bezczynnego

Drugi List z Volcano Manor wskazuje Ci Płaskowyż Altus. Kieruj się do Most Nieprawości Miejsce Łaski, a następnie przejdź przez most w kierunku wschodnim. Na południu znajduje się kilka skoków Spiritspring, które zabiorą Cię na dno doliny. Kieruj się na północ, do czerwonego znaku wezwania Rileigha.

Gracz Elden Ring przy czerwonym znaku przywołania Rileigha Bezczynnego

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Pokonaj go za Fiolka Crepusa a niektóre Czarne śruby klucza.

Wróć do Volcano Manor i porozmawiaj ponownie z Tanith, aby zdobyć Ostrze Wężowej Kości katana.

Dotrzyj do kościoła więziennego

Sprawdź ponownie Ryę w jej pokoju, a ona opowie ci o czymś, co widziała w pokoju obok niej — pierwszym pokoju po prawej stronie w korytarzu. Udaj się do tamtego pokoju.

Iluzoryczna ściana posiadłości wulkanu Elden Ring

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

W prawym tylnym rogu, obok zwłok, wykonaj unik, aby odsłonić iluzoryczną ścianę. Wejdź do środka i podążaj tunelem. Podążaj za nim przez następny pokój i miń Bloodhound Knight.

Gracz Elden Ring otwiera drzwi w kościele więziennym

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

W końcu doprowadzi cię to do Kościół więzienny – miejsce łaski. Otwórz drzwi kościoła i wróć do Ryi.

Porozmawiaj z nią ponownie, aby opowiedz jej o ciemnej stronie Volcano Manora następnie udaj się do salonu, aby zapoznać się z Czerwony list.

Porozmawiaj ponownie z Tanith i zapytaj ją o coś Kłopoty Zorayasa.

Dotrzyj do Świątyni Eiglay i pokonaj Szlachcica Boskiej Skóry

Na następny moment możesz wstrzymać się z kontraktami z Volcano Manor. Zamiast tego wróć do kościoła więziennego. Przejdź do Sala Gościnna Miejsce Łaski a potem do Świątynia Eiglaya dla Szlachetna Boska Skóra walka z bossem.

Gracz Elden Ring walczący ze Szlachcicem Boskiej Skóry

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Kiedy już pokonasz Szlachcica Boskiej Skóry, złap Owodnia węża z ołtarza za miejscem, w którym się ukazał.

Daj Owodnię Węża Zorayasowi

Wróć do Volcano Manor i znajdź Ryę w jej pokoju. Porozmawiaj z nią i daj jej Owodnia węża.

Wróć i odpocznij w miejscu łaski. Gdy to zrobisz, Rya zniknie. Porozmawiaj z Tanith i zapytaj ją o to Nieobecność Zorayasa. Porozmawiaj z nią jeszcze raz, a ona ci da Tonik zapomnienia.


Czy powinieneś dać Ryi Tonik Zapomnienia?

Mapa Elden Ring pokazująca drogę do ostatecznej lokalizacji Ryi

Grafika: Jeffrey Parkin/Polygon | Źródła: FromSoftware/Bandai Namco poprzez Polygon

Rya przenosi się do ukrytego pomieszczenia niedaleko świątyni Eiglay. Będziesz musiał wjechać windą do świątyni, zeskoczyć z balkonu i udać się do jeziora lawy.

Droga Elden Ring do ostatecznej lokalizacji Ryi

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco za pośrednictwem Polygon

Na północnym zachodzie znajdziesz ścieżkę z ochłodzoną lawą pod mostem prowadzącym do jej pokoju. Kiedy tam z nią porozmawiasz, poprosi cię o zabicie jej. Masz kilka możliwości ukończenia linii zadań Ryi:

  • Zabij ją. Ona rzuci Talizman Biada Daedikara natychmiast.
  • Daj jej Tonik Zapomnienia. Gdy dasz jej tonik, pójdzie spać. Po ukończeniu linii zadań Volcano Manor i zabiciu Rykard, Pan Bluźnierstwa, wróci do swojego pokoju w rezydencji. Porozmawiaj z nią, odpocznij i wróć, a ona odejdzie Biada Daedikara na jej miejscu.
  • Nie zabijaj jej i nie podawaj jej toniku. Po ukończeniu zadania Volcano Manor wróć do jej sekretnego pokoju i porozmawiaj z nią ponownie. Wyjdź i odpocznij, a następnie wróć, aby znaleźć talizman Biada Daedikara i List Zorayasa.

To, co wybierzesz, nie ma wpływu na wyniki innych linii zadań. Lektura treści jej listu, jeśli zdecydujesz się jej nie zabijać i nie podawać jej toniku, sugeruje, że jest to lepszy wynik — a przynajmniej nieco bardziej optymistyczny (mniej beznadziejny?).
Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment