Operatorzy centrów danych w Dublinie ostrzegali przed zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatu związanymi z powodziami przybrzeżnymi


Operatorzy centrów danych w Dublinie są wzywani do zwracania szczególnej uwagi na prognozy dotyczące zmian klimatycznych, które sugerują, że tysiące budynków – w tym elektrownie – w irlandzkim mieście mogą być narażone na wysokie ryzyko powodzi przybrzeżnych w nadchodzących latach.

Tak wynika z danych udostępnionych przez firmę Cervest zajmującą się technologiami klimatycznymi, która wykorzystała w tym tygodniu Dubliński Szczyt Klimatyczny do opublikowania wizualizacji danych 3D scenariusza klimatycznego „biznes jak zwykle”, który sugeruje, że duże połacie miasta mogą być zagrożone do 1,7 metra powodzi do 2100 roku.

„Uszkodzone obszary obejmą przedsiębiorstwa, własność prywatną i dostawców energii” – podała firma w oświadczeniu.

„Wzmacnia to znaczenie utrzymywania globalnego ogrzewania na minimalnym poziomie oraz tego, że miejsca, które znamy i uważamy za oczywiste jako „stałe urządzenia”, są dziś częścią delikatnego i połączonego systemu, który jest przekształcany przez zmiany klimatyczne”.

Prognoza pokazuje, że bez interwencji z zewnątrz ponad 8500 budynków w centralnej części Dublina może zostać zniszczonych przez powodzie przybrzeżne, w tym elektrownie, co może doprowadzić do rozległych, pośrednich zakłóceń w centrach danych zlokalizowanych na obszarze Wielkiego Dublina, jak również w innych w centralnym obszarze, ostrzegł dyrektor generalny Cervest Iggy Bassi w oświadczeniu dla Computer Weekly.

„Podnoszący się poziom mórz może spowodować znaczne szkody i zakłócenia w centrach danych w Dublinie i innych miejscach, powodując przestoje, znaczne przestoje i zakłócenia w całej sieci” – powiedział.

Reklama

„Istnieją również skutki domina, które będą przenoszone przez sieć, wpływając na ciągłość biznesową krytycznej infrastruktury telekomunikacyjnej, która stanowi kręgosłup naszej gospodarki – skutki zagrożeń klimatycznych są odczuwalne w całej sieci, nie tylko w miejscu fizycznie dotknięte.”

Jak wcześniej udokumentowano przez Computer Weekly, zapotrzebowanie na pojemność centrów danych w Dublinie i okolicach gwałtownie wzrosło w ostatnich latach, napędzane głównie przez rosnące zapotrzebowanie na pojemność serwerów ze strony gigantów chmury publicznej i Internetu. Tak bardzo, rynek jest obecnie uważany za jeden z największych w Europie.

„Aby być naprawdę przygotowanym, liderzy centrów danych muszą mieć jednolity obraz wszystkich zagrożeń klimatycznych” – powiedział Bassi. „Obejmuje to powodzie, ale są też inne obciążenia, takie jak fale upałów, które należy wziąć pod uwagę”.

W tym momencie wizualizacja udostępniona podczas szczytu pokazuje jedynie wpływ, jaki wywołane przez zmiany klimatyczne powodzie przybrzeżne będą miały na Dublin, ale jego twórcy stwierdzili, że inne skutki uboczne globalnego ocieplenia – w tym ekstremalne upały i stres związany z wiatrem – mogą również oznaczać duże problemy dla regionu i jego przedsiębiorstw.

„Jeśli w najbliższej przyszłości zostaną zastosowane polityki łagodzące, takie jak wypełnianie krajowych zobowiązań do redukcji emisji, deklaracje dotyczące wylesiania i wdrażanie obowiązkowych przepisów dotyczących standardów raportowania, ten scenariusz może się zmienić” – dodano w oświadczeniu.

„Pomimo tego istnieje już duża bezwładność w oparciu o wcześniejsze wydarzenia klimatyczne oraz działania i zaniechania człowieka, więc szkody są nieuniknione. Nawet jeśli jutro osiągniemy zero netto, fizyczne ryzyko jest już zablokowane w naszym systemie z powodu przeszłych działań”.

Z tego powodu Bassi powiedział, że firmy i rządy nie mogą już dłużej sobie pozwolić na ignorowanie ryzyka, jakie zmiany klimatyczne obciążą aktywa fizyczne. „Nie trzeba być klimatologiem, aby zrozumieć ten potężny obraz” – powiedział. „Dzięki temu globalny problem można powiązać na poziomie lokalnym. Moje miasto będzie wyglądało tak… chyba że podejmiemy działania.

„Poparta naukowo technologia Climate Intelligence firmy Cervest umożliwia przeglądanie połączonych zasobów w wielu skalach. Korzystając z tych spostrzeżeń, można podejmować decyzje w wielu ramach czasowych, zagrożeniach klimatycznych i scenariuszach emisji. Ustalenie, gdzie jesteśmy najbardziej narażeni, jest pierwszym krokiem do zmniejszenia naszego narażenia na ryzyko klimatyczne”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śledź utwory, których chcesz posłuchać później za pomocą MusicBox

iOS ma wiele sposobów, aby pomóc Ci odkrywać nowe utwory, w tym wbudowana integracja z Shazam. Ale co, jeśli z jakiegoś powodu...

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!