OpenCore pozwala użytkownikom uruchamiać system macOS Ventura na nieobsługiwanych komputerach Mac


Na początku tego roku grupa programistów stworzyła narzędzie, które umożliwia użytkownikom instalację macOS Ventura na nieobsługiwanych komputerach Mac, takich jak „kosz na śmieci” Mac Pro. Chociaż to narzędzie było wcześniej oprogramowaniem w wersji beta, oficjalna wersja OpenCore 6.0 jest teraz dostępna dla każdego użytkownika, który chce go wypróbować.

Jak omówiliśmy wcześniej tutaj 9to5Mac, „OpenCore Legacy Patcher” (lub po prostu OCLP) to narzędzie, które pozwala starszym komputerom Mac na uruchamianie systemów macOS Big Sur i Monterey bez oficjalnego wsparcia ze strony Apple. Narzędzie jest oparte na tym samym programie ładującym OpenCore, który jest używany w Hackintosh, który jest dobrze znaną metodą uruchamiania systemu macOS na zwykłych komputerach PC.

Dwa miesiące po wydaniu pierwszej wersji beta systemu macOS Ventura twórcy OCLP zademonstrowali kilka starych komputerów Mac z systemem macOS Ventura dzięki temu narzędziu. Jednak zapewnienie zgodności OCLP z systemem macOS Ventura nie było łatwym zadaniem.

Według twórców Apple usunął większość starszych sterowników z systemu macOS 13, ponieważ ta wersja nie obsługuje już żadnych komputerów Mac z procesorami Intel starszymi niż siódma generacja. Pomimo tych ograniczeń najnowsza wersja OCLP z powodzeniem ożywia komputery Mac, które zostały wycofane przez firmę Apple.

Komputery Mac z systemem macOS Ventura z OpenCore

Oto modele komputerów Mac, na których można uruchomić system macOS Ventura z OCLP:

  • 2008-2016 MacBooka
  • 2009 – 2017 MacBooka Air
  • 2008 – 2016 MacBooka Pro
  • 2009 – 2017 Mac mini
  • 2007 – 2017 iMac
  • 2008 – 2013 Mac Pro

Oczywiście niektóre rzeczy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ projekt jest nieautoryzowaną modyfikacją Apple i nadal jest „aktywny”. Z pewnością nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nadal polegają na swoich komputerach w pracy, ale interesujące jest to, że ludzie wciąż znajdują sposoby na dalsze korzystanie z komputerów sprzed dziesięciu lat.

Reklama

Możesz znaleźć więcej szczegółów nt Narzędzie OpenCore na GitHub.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!