OpenAI uruchamia bezpłatną aplikację ChatGPT na iOS


Uruchomiono OpenAI aplikacja na iOS dla ChatGPT, obiecując, że wersja na Androida pojawi się „wkrótce”. Aplikacja jest bezpłatna, synchronizuje historię czatów z siecią i umożliwia wprowadzanie głosowe, obsługiwane przez model rozpoznawania mowy OpenAI Whisper. Aplikacja działa zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach i można ją pobrać z App Store Tutaj. OpenAI twierdzi, że najpierw wprowadza aplikację w Stanach Zjednoczonych i rozszerzy ją na inne kraje „w nadchodzących tygodniach”.

OpenAI nie sugerowało wcześniej, że nadchodzi aplikacja mobilna, ale ma to sens, biorąc pod uwagę niesamowitą popularność ChatGPT. Chatbot AI został uruchomiony w listopadzie ubiegłego roku, ale jego użycie gwałtownie wzrosło. Niektóre szacunki zewnętrzne sugerują, że aplikacja przyciągnęła 100 milionów użytkowników do stycznia tego roku, chociaż OpenAI nigdy nie potwierdził tych liczb.

Ekran powitalny aplikacji ChatGPT ostrzega użytkowników, aby nie ufali odpowiedziom systemu ani nie udostępniali poufnych informacji.
Obraz: The Verge

Uruchomienie aplikacji jest interesujące, biorąc pod uwagę nieco ambiwalentne podejście OpenAI do pozycjonowania ChatGPT na rynku. Chociaż chatbot został uruchomiony jako eksperyment, szybko znalazł odbiorców, którzy używają bota do wszystkiego, od ściągania esejów na studiach po aplikacje biznesowe. W lutym OpenAI uruchomiło subskrypcję premium dla aplikacji ChatGPT Plus, która oferuje priorytetowy dostęp i odpowiedzi generowane przy użyciu najnowszego modelu językowego firmy, GPT-4. Kosztuje 20 dolarów miesięcznie.

Do tej pory najlepszym sposobem uzyskania dostępu do modeli językowych OpenAI na urządzeniach mobilnych było użycie aplikacji Bing firmy Microsoft, która oferuje dostęp do firmowego chatbota opartego na GPT-4. Oficjalna aplikacja ChatGPT prawdopodobnie odciągnie część tych użytkowników od firmy Microsoft, która wykorzystuje dostęp do swojego chatbota jako sposobu na zwabienie ludzi do Bing i Edge. Uruchomienie oficjalnego ChatGPT powinno również, miejmy nadzieję, powstrzymać ludzi przed rejestrowaniem się w niezliczone spam i fałszywe aplikacje które rzekomo oferują dostęp do chatbota na urządzeniach mobilnych.

Oczywiście ChatGPT ma te same problemy na urządzeniach mobilnych, co w Internecie. Należą do nich tendencja bota do fabrykowania informacji z całkowitą pewnością oraz obawy dotyczące prywatności. OpenAI dopiero niedawno dało użytkownikom taką opcję aby rozmowy były prywatnea ekran główny aplikacji (jak widać powyżej) nadal ostrzega użytkowników, aby nie udostępniali „poufnych informacji” w aplikacji.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podstawowy iPad radykalnie zwiększył sprzedaż w USA

Pod koniec ubiegłego roku Jabłko w końcu zaktualizował poziom podstawowy iPada aby dostosować go do projekt na cały ekran swoich droższych modeli –...

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...
Advertisment