OpenAI twierdzi, że Times oszukał, aby ChatGPT zwracał artykuły


OpenAI stwierdziło w wniosek złożony w poniedziałek To New York Timesa używał „zwodniczych podpowiedzi”, aby nakłonić ChatGPT do zwrócenia treści. Z tego i innych powodów firma zwraca się do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w południowym Nowym Jorku o oddalenie kilku roszczeń zawartych w pozwie o naruszenie praw autorskich złożonym przez outlet.

OpenAI twierdzi, że Czasy wykorzystał błąd, nad którym obecnie pracuje, i który portal przesyłał artykuły bezpośrednio do chatbota, aby wypluwał dosłowne fragmenty. „Normalni ludzie nie korzystają w ten sposób z produktów OpenAI” – twierdzi firma, cytując: kwiecień 2023 Czasy artykuł zatytułowany „35 sposobów, w jakie prawdziwi ludzie korzystają obecnie ze sztucznej inteligencji”. Wszystko to jest bardzo podobne do argumentów OpenAI przedstawionych w jego reakcja publiczna w styczniu.

Czasy powiedział główny doradca prawny Ian Crosby Krawędź w e-mailu, w którym nazywanie wysiłków punktu sprzedaży hackiem jest błędną charakterystyką i że punkt sprzedaży „po prostu korzystał z produktów OpenAI w poszukiwaniu dowodów na to, że ukradł i zreprodukował dzieła chronione prawem autorskim „The Times”. Dodał, że OpenAI nie zaprzecza, że ​​„skopiowało”. Czasy działa bez zezwolenia z upływem terminu przedawnienia.”

The Czasy pozwał OpenAI i Microsoft w grudniu, twierdząc, że firmy przeszkoliły swoje modele sztucznej inteligencji na podstawie jej treści i że ich chatboty mogą dosłownie odtwarzać historie. W publikacji zarzucono, że pozbawia ją to dochodów i zagraża jej relacjom z czytelnikami.

OpenAI chce częściowo odrzucić Czasyzaliczyć bezpośrednie naruszenie praw autorskich „w zakresie, w jakim opiera się ono na czynnościach zwielokrotniania, które miały miejsce ponad trzy lata przed tym działaniem”. Zwraca się także do sądu o oddalenie pozostałych zarzutów: że OpenAI przyczyniło się do naruszenia; że nie usunął informacji naruszających prawo; oraz że stworzyło to nieuczciwą konkurencję poprzez sprzeniewierzenie. The Czasy pozew zawiera również zarzuty osłabienia znaku towarowego, nieuczciwej konkurencji na podstawie prawa zwyczajowego poprzez sprzeniewierzenie oraz zastępcze roszczenie o naruszenie praw autorskich.

OpenAI podobnie zmniejszone skargi w pozwie Sarah Silverman i innych autorów w sprawie pojedynczego bezpośredniego roszczenia o naruszenie praw autorskich. Choć jego oferta okazała się skuteczna i ta mogła być, nie są to jedyne pozwy przeciwko firmom zajmującym się sztuczną inteligencją. Startupy takie jak OpenAI, Anthropic i Stability AI rozważają obecnie stale poszerzającą się paszczę działań prawnych, niektóre z nich doświadczony I sporny organizacje, które mają za sobą czasami dziesięciolecia bitew o prawa autorskie. Jak KrawędźNilay Patel i Sarah Jeong niedawno omówione na Dekoder podcastte przypadki mogą potencjalnie wywrócić do góry nogami lub nawet zniszczyć rodzący się przemysł.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji

Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma...

Pixel 7A to nokaut w rekordowo niskiej cenie 349 dolarów

Oczekuje się, że Google wprowadzi nowość Piksel 8A na swoim Konferencja programistów wejść/wyjść w następnym miesiącu. Prawdopodobnie jest to czynnik przyczyniający się...

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...
Advertisment