OpenAI pracuje nad nowymi narzędziami do wykrywania obrazów AI


OpenAI dodało nowe narzędzie do wykrywania, czy obraz został utworzony za pomocą generatora obrazów DALL-E AI, a także nowe metody znakowania wodnego w celu wyraźniejszego oznaczania generowanych treści.

W poście na bloguOpenAI ogłosiło, że rozpoczęło opracowywanie nowych metod pochodzenia w celu śledzenia treści i sprawdzania, czy została wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Należą do nich nowy klasyfikator wykrywania obrazu, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do ustalenia, czy zdjęcie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję, a także odporny na manipulacje znak wodny, który może oznaczać treści, takie jak dźwięk, niewidzialnymi sygnałami.

Klasyfikator przewiduje prawdopodobieństwo, że obraz został utworzony przez DALL-E 3. OpenAI twierdzi, że klasyfikator działa nawet jeśli obraz zostanie przycięty lub skompresowany lub zmieni się nasycenie. Chociaż narzędzie może wykryć, czy obrazy zostały utworzone za pomocą DALL-E 3 z około 98% dokładnością, jego skuteczność w ustalaniu, czy zawartość pochodzi z innych modeli AI, nie jest tak dobra i oznacza jedynie 5–10% zdjęć z innych generatorów obrazów jak Midjourney.

Wcześniej dodano OpenAI poświadczenia treści do metadanych obrazu z Koalicji na rzecz Pochodzenia i Autorytetu Treści (C2PA). Dane uwierzytelniające treści to zasadniczo znaki wodne zawierające informacje o tym, kto jest właścicielem obrazu i w jaki sposób został on utworzony. OpenAI wraz z firmami takimi jak Microsoft i Adobe jest członkiem C2PA. W tym miesiącu OpenAI dołączyło również do komitetu sterującego C2PA.

Zarówno klasyfikator obrazu, jak i sygnał znaku wodnego audio są wciąż udoskonalane. OpenAI twierdzi, że musi uzyskać opinie użytkowników, aby przetestować jego skuteczność. Badacze i grupy dziennikarskie non-profit mogą przetestować klasyfikator wykrywania obrazu, stosując go na platformie dostępu badawczego OpenAI.

OpenAI od lat pracuje nad wykrywaniem treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Jednak w 2023 roku musiała zakończyć program, który próbował identyfikować tekst napisany przez sztuczną inteligencję ponieważ klasyfikator tekstu AI konsekwentnie miał niską dokładność.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment