Opal wprowadza na rynek Kijankę, pierwszą kamerę internetową zaprojektowaną dla laptopówDzisiaj firma Opal Camera Inc. ogłosiła wprowadzenie na rynek Kijanka, pierwszej kamery internetowej przeznaczonej wyłącznie do laptopów i tabletów. Najnowszy produkt Opal zapewnia ultraprzenośność i najlepszą jakość obrazu na rynku – mając zaledwie jedną ósmą wielkości przeciętnej kamery internetowej, Kijanka jest najmniejszą kamerą internetową, jaką kiedykolwiek wyprodukowano. Wyposażony w pierwszy mikrofon kierunkowy, który można zastosować w dowolnej kamerze internetowej, wraz z izolacją szumów AI i pojemnościowym czujnikiem dotykowym zapewniającym łatwą funkcję wyciszania poprzez dotknięcie, Kijanka oferuje niespotykaną jakość dźwięku zaprojektowaną do pracy w dowolnym miejscu.

„Zmienił się sposób, w jaki pracujemy. Współczesna praca jest dziś płynna. Nie istnieje tylko w biurze czy w domu. Dzieje się tak na kanapach, w kawiarniach, za pośrednictwem słabej sieci Wi-Fi w pokojach hotelowych” – powiedział Veeraj Chugh, dyrektor generalny i Współzałożyciel Opal Camera. „Chcieliśmy zbudować świetny produkt specjalnie dla dzisiejszego sposobu pracy. Kijanka to pierwszy produkt tego typu: jest mały, działa na każdym laptopie i ma ogromny czujnik, naprawdę fajne funkcje audio i niezawodną stabilność”.

Przenośność typu „podłącz i graj”.

Kijanka jest wyjątkowo mała (zaledwie 1,2 cala kwadratowego) i waży mniej więcej tyle samo, co dwie baterie AA, dzięki czemu jest przenośna i łatwa do zabrania ze sobą przez każdego. Jako urządzenie dedykowane do laptopa, jest wyposażona w klips, który pasuje bezpośrednio do dowolnego wyświetlacza laptopa bez konieczności mocowania kamery. Wbudowany tkany nylonowy kabel ze złączem USB-C 2.0 umożliwia każdemu łatwe podłączenie kijanki i rozpoczęcie rozmowy wideokonferencyjnej w ciągu kilku sekund, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania lub konfiguracji innej firmy. Tadpole współpracuje z obydwoma komputerami Mac i komputerem PC oraz opcjonalną walizkę transportową.

Stefan Sohlstrom, współzałożyciel firmy Opal Camera, tak zauważył jej konstrukcję: „Większość kamer internetowych jest dużych i zbudowana tak, aby można je było umieścić na monitorze w domowym biurze. W Opal postawiliśmy przed sobą wyzwanie dostarczenia wysokiej jakości sprzętu, ale w w pięknej obudowie, tak małej, wygodnej i wyposażonej w technologię plug and play, jak to tylko możliwe. Wszystko, czego potrzebujesz podczas pracy na laptopie, umieszczamy bezpośrednio w sprzęcie.

Mikrofon kierunkowy zasilany sztuczną inteligencją
Jako pierwszy na jakimkolwiek urządzeniu konsumenckim, kierunkowy mikrofon Tadpole VisiMic, będący znakiem towarowym, rejestruje wyłącznie dźwięk widoczny przez kamerę. VisiMic powstał we współpracy z Soundskrit, firmą audio z siedzibą w Quebecu, która specjalizuje się w najnowocześniejszej technologii mikrofonów kierunkowych.

Umożliwiając falom dźwiękowym przechodzenie przez tunel dźwiękowy wewnątrz urządzenia, żaden dźwięk poza polem widzenia Kijki nie jest nagrywany, co po raz pierwszy zapewnia wyraźne, pozbawione zakłóceń rozmowy wideo w dowolnym środowisku. Dzięki technologii zintegrowanej ze sztuczną inteligencją Kijanka inteligentnie wychwytuje ludzki głos, odfiltrowując inne niepożądane dźwięki tła, aby zapewnić profesjonalną jakość dźwięku, gdziekolwiek jesteś.

Reklama

„Technologia przechwytywania dźwięku firmy Tadpole jest na tyle potężna, że ​​może stanowić samodzielny produkt” – powiedział Sohlstrom. „Wszyscy jesteśmy nieświadomi hałasu w tle, gdy prowadzimy ważną rozmowę wideo w ruchliwej kawiarni lub na hałaśliwym lotnisku. Dzięki Kijance mikrofon wie, że ma wychwytywać tylko Twój głos i blokować resztę. Stworzyliśmy kamerę internetową, dzięki której brzmisz równie dobrze, jak wyglądasz”.

Kijanka zawiera funkcję Tap to Mute, pojemnościowy czujnik dotykowy wbudowany bezpośrednio we wtyczkę USB-C aparatu. Technologia ta umożliwia konsumentom natychmiastowe wyciszenie i włączenie mikrofonu jednym dotknięciem.

„W tak małym urządzeniu naprawdę nie ma miejsca na przycisk. Umieszczenie pojemnościowego czujnika dotykowego we wtyczce USB to funkcja, którą wszyscy kochamy i elegancki sposób na rozwiązanie problemu „wyciszenia”, z którym boryka się każdy.” powiedział David Kalinowski, dyrektor ds. sprzętu komputerowego w firmie.

Firma zgłosiła wniosek patentowy na technologię Tap to Mute.

Połączenia wideo w jakości lustrzanki cyfrowej
Dwa lata temu Opal wprowadził na rynek model C1, który stał się znany jako pierwsza profesjonalna kamera internetowa o jakości dorównującej lustrzankom cyfrowym. Zespół inżynierów kamery Opal naciskał, aby jakość obrazu Kijanka była jeszcze lepsza, dzięki całkowicie nowemu systemowi ISP uczenia maszynowego opartemu na zupełnie nowym procesorze. Kijanka zawiera również większy czujnik Sony IMX582 o rozdzielczości 4K i rozdzielczości 48 MP z sześcioelementowym szklanym obiektywem f1.8 zapewniającym najwierniejsze kolory.

Kijanka współpracuje zarówno z komputerami Mac, jak i PC. Można go już dziś kupić na całym świecie w cenie 175 dolarów pod adresem opalcamera.com, a wkrótce będzie dostępny także w serwisie Amazon. Obudowa sprzedawana osobno.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment