OM-5 jest pierwszym pozostałym aparatem Olympus pod marką OM System i smutno mi się na to patrzy


Kiedy Olimp sprzedał swój dział kamer i zreformowany jako OM System, to podekscytowany dążenie do fotografii obliczeniowej dzięki nowym aparatom bezlusterkowym — to nie jest ten aparat. Dzisiaj OM System zapowiada nowy OM-5, bezlusterkowiec za 1199,99 dolarów, który zostanie wprowadzony na rynek pod koniec przyszłego miesiąca i wygląda jak zombifikowana łuska Olimpu. Jestem pewien, że będzie to niezły aparat, ale nie mogę oprzeć się depresji, kiedy na nią patrzę.

Jasne, OM-1 był technicznie pierwszym aparatem firmy OM System, ale nadal był oznaczony marką Olympus. Teraz, z OM-5, dumnie nosi na czole nazwę OM System, co z pewnością zadowoli tylko garstkę ludzi na spotkaniu marketingowym.

Musimy się teraz przyzwyczaić do tego wyglądu, ponieważ OM System zapowiada również stopniowe przenoszenie wszystkich aparatów, obiektywów, akcesoriów, lornetek i urządzeń audio marki Olympus do zmienionego brandingu.
Obraz: System OM

Poza tym, cóż, to wciąż wydaje się być kolejną pozostałością po rozwoju Olympusa. Przeanalizujmy małą listę kontrolną.

Nie chodzi o to, że ten aparat nic do tego nie nadaje, chociaż lista nowych funkcji jest tak rzadka, że ​​jednym z największych dodatków jest obsługa pionowego wideo — więc nie musisz później ręcznie zmieniać orientacji pliku. Nowy OM-5 ma również stopień ochrony IP53 pod względem odporności na warunki atmosferyczne, pasując do OM-1, i jest to pierwszy aparat OM System / Olympus, którego można używać natywnie jako kamery internetowej za pomocą tylko kabla USB. Ale poza tym, mrużę oczy, szukając więcej powodów, aby uznać OM-5 za atrakcyjny dla każdego innego niż wiernych Olympusowi, którzy mają już kilka kompatybilnych obiektywów Zuiko i są spóźnieni na niedrogi upgrade.

Tył OM-5 wygląda identycznie jak poprzedni OM-D E-M5 Mark III i zachowuje przegubowy, trzycalowy ekran dotykowy z około 1,04 miliona punktów.

Tył OM-5 wygląda identycznie jak poprzedni OM-D E-M5 Mark III i zachowuje przegubowy, trzycalowy ekran dotykowy z około 1,04 miliona punktów.
Obraz: System OM

Reklama

Nie ma nic złego w tym, że niektóre solidne funkcje Olympusa spływają do niższej ceny, ale w czasach, gdy wiele emocji związanych z aparatami koncentruje się wokół systemów z większymi czujnikami, ten aparat wydaje się nieco niewygodnym punktem przegięcia.

Wspólny, opracowany przez Olympusa i Panasonic system mikro-cztery trzecie to linia aparatów, która wygląda na to, że może powoli zanikać, zwłaszcza że uwaga Panasonica wydaje się być bardziej skupiona na niszowych aparatach pudełkowych i ich pełnoklatkowych ofertach, które pilnie wymagają odświeżenia.

Stabilizacja obrazu w korpusie OM-5 osiąga do 6,5 stopnia kompensacji lub 7,5 stopnia w połączeniu z optycznie stabilizowanym obiektywem.

Stabilizacja obrazu w korpusie OM-5 osiąga do 6,5 stopnia kompensacji lub 7,5 stopnia w połączeniu z optycznie stabilizowanym obiektywem.
Obraz: System OM

Mam nadzieję, że niedługo zabraknie nam resztek starego Olympusa w cyklu rozwojowym, a wkrótce zobaczymy kilka naprawdę interesujących rzeczy z OM System. Potrzebujemy czegoś fajnego, aby odwrócić naszą uwagę od tego wywołującego strach znaku słownego na aparacie, ponieważ w tej chwili obawiam się, że to tylko sprawia, że ​​opłakuję spuściznę aparatów Olympus, która jest zagrożona wymknięciem się.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cyberprzestępcy wykorzystują nagie „wyzwanie” TikTok

Dwóch badaczy bezpieczeństwa podniosło alarm w związku z osobistymi zagrożeniami związanymi z udziałem w wirusie TIK Tok wyzwań i dawania się wciągnąć w...

Obcy z Elite Dangerous ruszają do ofensywy wraz z aktualizacją 14, która jest zapowiedzią

Elita niebezpieczna' następna duża aktualizacja zostanie opublikowana we wtorek, przynosząc wojnę miliardom wirtualnych mieszkańców Galaktyka drogi mlecznej. Po miesiącach przygotowań...

YouTube Music rozpoczyna sezon podsumowań roku dzięki Podsumowaniu 2022 r

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby największe na świecie serwisy do strumieniowego przesyłania muzyki podsumowały Twoje nawyki...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!