Okulary „deal with it” są sprzedawane jako NFT


Kolejny kultowy mem trafi na aukcję jako NFT: tekst i okulary przeciwsłoneczne używane do popularyzacji GIF-ów „sobie z tym poradzić”. Aukcja jest odbywa się na platformie NFT Foundation, a cena ofertowa wynosi obecnie około 8 000 USD, a do opublikowania tego artykułu pozostało ponad pięć godzin.

Mem został wymieniony przez Rydera Rippsa, projektanta / dyrektora kreatywnego / „sztuka dowcipniś”, Który niedawno trafił na pierwsze strony gazet za fałszywe twierdzenie, że stoi za dystopijnym przeprojektowaniem strony internetowej CIA. (Powiedział Ripps The Verge twierdzenie było żartem i „tak oczywiste, jeśli masz funkcjonującą korę mózgową”).

Wydaje się, że przynajmniej Ripps jest ściśle powiązany z memem „radzić sobie z tym”, nawet jeśli dokładne pochodzenie tego dziesięciolecia jest trudne do pełnej weryfikacji. Okulary i tekst zostały spopularyzowane w 2010 roku w serwisie udostępniania zdjęć Dump.fm, którego współzałożycielem jest Ripps, a memy zostały stworzone przy użyciu szablonu Photoshopa przesłanego na stronę. – Zrobiłem to – powiedział Ripps. (Dodał, że posiadanie memu „jest zbyt głupie, by kłamać”).

Co najważniejsze, nie jest to oryginalny obraz „radzić sobie z tym”, ale szablon, który pomógł spopularyzować zakładanie tekstu i okularów na prawie wszystko. Plik sobie z tym poradzić, psie poprzedza Dump.fm, ale strona Rippsa został uznany pomagając formatowi przekształcić się w mem. Wciąż można zobaczyć kilka wczesnych zastosowań memu na zarchiwizowanej stronie z Dump.fm.

Wyjątkowość aukcji Rippsa polega na tym, że nie tylko sprzedaje kopię swojej pracy, ale także sprzedaje „pełne prawa do tego obrazu i mema oraz szablonu Photoshopa użytego do ich stworzenia”. Sprzedaż NFT – taki jak ten dla Nyan Cat – zazwyczaj oferują kupującym własność kopii obrazu, tak jakby kupowali fizyczny obraz, podczas gdy artyści nadal zachowują swoje prawa intelektualne. „Osobiście się z tym nie zgadzam” – powiedział Ripps. „Po prostu wydaje mi się to dziwne”.

Tak więc aukcja Rippsa przekaże pełną kontrolę nad szablonem „radzić sobie z tym”. Sprzedaż potencjalnie komplikuje sprawy twórców memów, ponieważ niezliczona liczba GIF-ów opiera się na jego wizerunku, do którego ktoś inny będzie teraz kontrolował prawa. Nie jest również jasne, w jakim stopniu Ripps może nawet sprzedawać „pełne prawa” do szerszego mema. Zdjęcia okularów przeciwsłonecznych były dostępne, zanim stworzył szablon, a mem nadal ma ekspansywne życie poza nieistniejącymi już stronami Dump.fm.

Reklama

Ripps powiedział, że nie martwi się, że ktoś przejmie na własność jego szablon i użyje go do przejęcia kontroli nad memem. „Myślę, że byłby to interesujący rozdział w historii internetu” – powiedział. „Jaka jest najgorsza rzecz, która się stanie, jeśli to zrobią? Ktoś musi podpisać umowę z tym meme? Kogo to obchodzi? Na świecie jest więcej memów ”.

W przeszłości Ripps odrzucał pomysł, że jedna osoba może kontrolować mema. “Czy się przejmuję? Czy chcę kredyt? ” Ripps napisał gdy Czas użył sformułowania „Poradzić sobie z tym” na pierwszej stronie okładki w 2015 r. „Nie. Myślę, że to super fajne! … Ten rodzaj nieskrępowanego udostępniania jest tym, co ma internet zawsze był oparty na ”. (Termin „radzić sobie z tym” podobnie użycie go przez Rippsa.)

Sprzedaż NFT gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nyan Cat sprzedawane na Foundation za około 592 000 $ w kryptowalutach w momencie sprzedaży. Beeple to cyfrowy artysta obecnie na aukcji NFT w Christie’s, z ofertą 3,5 miliona dolarów na tydzień przed końcem. I po prostu ktoś jeszcze z produktem do przeniesienia próbuje dostać się do szumu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment