Okta odbiera Auth0 za 6,5 ​​miliarda dolarów


Specjaliści od zarządzania tożsamością i dostępem (IAM) Okta i Auth0 mają zebrać siły w przejęciu o wartości 6,5 mld USD (5,4 mld EUR / 4,65 mld GBP), które zdaniem firm przyspieszy „wspólną wizję umożliwienia każdemu bezpiecznego korzystania z dowolnej technologii”.

Transakcja obejmująca wszystkie akcje, która została dzisiaj podpisana, jest jedną z największych transakcji w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego ostatnich czasów i mamy nadzieję, że umożliwi obu firmom zajęcie się jeszcze szerszą gamą Przypadki użycia uprawnień niż obecnie, a także pobudzenie nowego wzrostu w sektorze IAM.

Okta powiedziała, że ​​Auth0 będzie nadal działać jako niezależna firma, a platformy obu firm będą nadal wspierane i inwestowane, chociaż przyszła integracja między nimi jest planowana z czasem.

„Połączenie zorientowanego na deweloperów rozwiązania tożsamości Auth0 z chmurą Okta Identity Cloud zapewni ogromną wartość zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów” – powiedział Todd McKinnon, dyrektor generalny i współzałożyciel Okta.

„W coraz bardziej cyfrowym świecie tożsamość jest środkiem jednoczącym, za pomocą którego używamy technologii – zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Biorąc pod uwagę tak dużą stawkę dla dzisiejszych firm, niezwykle ważne jest, abyśmy dostarczali zaufane rozwiązania tożsamości dla klientów. Wspólna wizja Okta i Auth0 dotycząca rynku tożsamości, zakorzeniona w sukcesie klientów, przyspieszy nasze innowacje, otwierając nowe sposoby wykorzystania tożsamości dla naszych klientów w celu spełnienia ich potrzeb biznesowych.

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem Auth0, ponieważ są oni idealnymi sprzymierzeńcami w budowaniu tożsamości w Internecie i ustanawianiu tożsamości jako podstawowej chmury” – powiedział.

Reklama

Firmy stwierdziły, że powiązanie dałoby klientom większy wybór w wyborze usługi IAM, która spełnia ich potrzeby, z uzupełniającymi się platformami zarówno „wystarczająco solidnymi”, jak i „wystarczająco elastycznymi”, aby zajmować się wieloma przypadkami użycia tożsamości w szerokim zakresie organizacji.

Już teraz krytyczny element pozycji bezpieczeństwa każdej organizacji dzięki nadrzędnym trendom, takim jak zwiększone wykorzystanie chmury, hybrydowe IT, zerowe zaufanie i ogólnie transformacja cyfrowa, znaczenie IAM gwałtownie wzrosło podczas pandemii jako Praca zdalna zmusza użytkowników poza granice sieci korporacyjnej, a sektor ten jest obecnie wyceniany na 55 miliardów dolarów.

Okta i Auth0 stwierdziły, że organizacje na całym świecie muszą teraz szybko wykorzystać tożsamość, aby usprawnić zakłócone procesy, zmniejszyć rosnące koszty oraz poprawić doświadczenia klientów i użytkowników, a wszystko to przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

„Okta i Auth0 mają niesamowitą możliwość zbudowania platformy tożsamości przyszłości” – powiedział Eugenio Pace, dyrektor generalny i współzałożyciel Auth0. „Założyliśmy Auth0, aby umożliwić konstruktorom produktów wprowadzanie innowacji dzięki bezpiecznej, łatwej w użyciu i rozszerzalnej platformie tożsamości klienta.

„Razem możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania w zakresie siły roboczej i tożsamości klientów o wyjątkowej szybkości, prostocie, bezpieczeństwie, niezawodności i skalowalności. Łącząc siły, przyspieszymy innowacyjność naszych klientów i zdolność do zaspokajania potrzeb i wymagań konsumentów, firm i pracowników na całym świecie ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Statek kosmiczny SpaceX przygotowuje się do ponownego startu w czerwcu

SpaceX przygotowuje się do ponownego wystrzelenia swojego statku kosmicznego w przestrzeń kosmiczną. W piątek o firma ogłosiła że czwarty test w locie...

Apple 13-calowy iPad Pro M4 teraz o 50 USD taniej, oferty na HomePod mini, Apple Watch Ultra 2 z opaską Ocean Band, Beats i...

Gdy zbliżamy się do weekendu z okazji Dnia Pamięci, oferty Apple wciąż oferują nowe, najniższe w historii ceny najtańszych produktów 13-calowy iPad M4...

Nowa gra Elden Ring plus: Jak rozpocząć Journey 2 i co zatrzymasz

Nowa gra plus jest głównym elementem doświadczenia FromSoftware „Soulsborne”, oraz Pierścień Eldena nie jest wyjątkiem. Granie i powtarzanie gier...
Advertisment