Ogólnokrajowe towarzystwo budowlane pada ofiarą awarii IT


Ogólnonarodowy Building Society wraca do zdrowia po awarii IT, która przez kilka godzin powodowała znaczne trudności dla klientów, a posiadacze kont zgłaszali problemy z dokonywaniem zakupów oraz wysyłaniem i odbieraniem płatności, w tym spłat kredytu hipotecznego i otrzymywania wynagrodzeń.

Organizacja, która w czwartek 21 marca potwierdziła, że ​​osiągnęła formalne porozumienie nabyć Virgin Money w ramach umowy o wartości 2,9 miliarda funtów, jako pierwszy zgłosił przestój za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych Xdawniej Twitter, tuż przed godziną 10:00 czasu BST w piątek 22 marca.

„Przykro nam, płatności do i od innych towarzystw budowlanych i banków są w tej chwili opóźnione. Pracujemy nad tym, aby rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Proszę nie wysyłać ponownie [or] zduplikuj swoją płatność. Przelewy wewnętrzne i Twoje karty działają normalnie” – napisano.

Usługi zostały szybko przywrócone, a w kolejnej aktualizacji tuż przed południem w całym kraju wydał dodatkowe oświadczenie.

„W związku z usterką, która wystąpiła dziś rano, płatności znów płyną, a wszelkie oczekujące płatności zostaną przetworzone w ciągu najbliższych kilku godzin. Nie musisz ponownie wysyłać płatności. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisano.

Klienci, którzy odpowiedzieli na jej posty, nie byli pod wrażeniem, wielu ubolewało nad brakiem aktualizacji, a inni grozili przeniesieniem swojej firmy gdzie indziej, a niektórzy kwestionowali logikę przejęcia Nationwide za wielomiliardowe funty, jeśli nie będzie w stanie utrzymać sprawnego działania IT.

Reklama

W chwili pisania tego tekstu „Computer Weekly” rozumie, że niektóre płatności przychodzące i wychodzące są w dalszym ciągu opóźnione z powodu usterki i że wszystkie oczekujące płatności powinny zostać przetworzone w ciągu najbliższych kilku godzin.

Klienci, którzy przesłali pieniądze lub czekają na ich dostarczenie, nie muszą w tym momencie podejmować żadnych dodatkowych działań, a polecenia zapłaty i zlecenia stałe przebiegają normalnie. Klienci mogą także w dalszym ciągu przenosić pieniądze między kontami, korzystać z kart w Internecie i sklepach, a także korzystać z usług internetowych i bankomatów Nationwide.

Uważa się, że awaria w sieci Nationwide była spowodowana całonocną konserwacją, która trwała dłużej niż oczekiwano, co spowodowało awarię części sieci już na początku dnia roboczego.

Towarzystwo budowlane jest najnowszym osiągnięciem ciąg znanych nazw ulic doświadczyć problemów IT. W ciągu zaledwie tygodnia w Wielkiej Brytanii doszło do przestojów, co wymusiło działanie sieci fast foodów McDonalda I Greggsa do zamykania placówek, powodując problemy dla klientów supermarketów Sainsburys i Tesco, którzy nie byli w stanie realizować zamówień internetowych.

Chociaż nie ma żadnych sugestii dotyczących żadnego powiązania między nimi, wydaje się, że wiele z tych awarii ma podobne przyczyny, ponieważ wystąpiły po problemach z aktualizacjami lub aktualizacjami systemu. Żadnemu z nich nie przypisano szkodliwej aktywności cybernetycznej.

Przemawiając po awarii firmy Greggs, która pozbawiła tysiące klientów naprawy bułek z kiełbaskami, Louisa Chambers, partnerka w dziale technologii i transakcji handlowych w kancelarii prawnej Traversa Smithastwierdziła, że ​​litania problemów wyraźnie pokazała, jak bardzo Wielka Brytania jest uzależniona od technologii informatycznych stanowiących podstawę sektora detalicznego.

„Detaliści pokładają zaufanie w dostawcach tych usług i bardzo ważne jest, aby zadbali o to, aby umowy na świadczenie tych usług były solidne, zawierały rygorystyczne zobowiązania dotyczące poziomu usług i miały znaczące konsekwencje, jeśli te nie zostaną dotrzymane” – stwierdziła. „Następnie należy odpowiednio nadzorować umowy, aby mieć pewność, że firmy i konsumenci nie będą stale zawiedzeni”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nastolatka oskarżona o podpalenie autonomicznej taksówki Waymo

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez grupę zadaniową SFPD ds. podpaleń, która zidentyfikowała podejrzanego i ustaliła prawdopodobną przyczynę wydania nakazu przeszukania. Biuro prokuratora okręgowego...

Chcesz zrobić więcej dzięki AirPods Pro 2? Wypróbuj tych 5 funkcji

Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple wprowadziło solidną aktualizację swoich najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Pro 2. Od tego czasu Apple podniosło...

TSMC wprowadzi premię lokalizacyjną dla zagranicznej produkcji chipów

Jako część Dyskusja telefoniczna dotycząca wyników za pierwszy kwartał, jeden z największych producentów półprzewodników, TSMC, ogłosił strategiczne posunięcie polegające na pobieraniu dodatkowej opłaty...
Advertisment