Ogłoszono nowe środowisko aplikacji audio JUCE 8


JUCE ogłosiło najważniejsze funkcje nadchodzącego środowiska aplikacji audio JUCE 8, opisane jako „skok naprzód w rozwoju aplikacji audio i wtyczek”. To wydanie wprowadzi długo oczekiwane funkcje, w tym możliwość projektowania i wdrażania GUI z osadzonymi widokami internetowymi, szybszy renderer oparty na Direct2D, nowy framework animacji, ulepszoną obsługę Unicode i wiele więcej.

JUCE ogłosiło najważniejsze funkcje nadchodzącego środowiska aplikacji audio JUCE 8, opisane jako „skok naprzód w rozwoju aplikacji audio i wtyczek”. To wydanie wprowadzi długo oczekiwane funkcje, w tym możliwość projektowania i wdrażania GUI z osadzonymi widokami internetowymi, szybszy renderer oparty na Direct2D, nowy framework animacji, ulepszoną obsługę Unicode i wiele więcej.

JUCE to najczęściej używana platforma do tworzenia aplikacji audio i wtyczek. Jest to baza kodu C++ o otwartym kodzie źródłowym, której można używać do tworzenia samodzielnego oprogramowania dla systemów Windows, macOS, Linux, iOS i Android, a także wtyczek VST, VST3, AU, AUv3, AAX i LV2. Wydany po raz pierwszy w 2004 roku, JUCE umożliwia twórcom oprogramowania wdrożenie jednego projektu we wszystkich głównych systemach operacyjnych dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych oraz we wszystkich popularnych formatach wtyczek. Baza kodu C++ o otwartym kodzie źródłowym usprawnia rozwój, umożliwiając twórcom skupienie się na podstawowych elementach oprogramowania. Jako kluczowy gracz w społeczności twórców oprogramowania audio, JUCEspółka zależna należąca w całości do PACE Anti-Piracy, jest gospodarzem corocznej konferencji programistów audio (ADC), promującej rozwój umiejętności i współpracę.

„JUCE 8 to znaczący krok naprzód” – stwierdza Tom Poole, dyrektor JUCE. „Ulepszenia procesów projektowania interfejsu użytkownika, wydajności renderowania i obsługi tekstu należą do naszych najbardziej oczekiwanych funkcji, a JUCE 8 spełni oczekiwania na wszystkich frontach. Niezależnie od tego, czy aktualizujesz istniejący projekt, czy tworzysz coś nowego, JUCE 8 zajmie Twoje oprogramowanie na wyższy poziom.”

Najważniejsze wydarzenia JUCE 8 obejmą:
– Interfejsy GUI z widokiem internetowym: JUCE 8 wprowadzi możliwość projektowania i wdrażania graficznych interfejsów użytkownika z wykorzystaniem natywnych, osadzonych widoków internetowych na każdej platformie. Umożliwia to projektantom wykonywanie iteracji w interfejsach GUI w czasie rzeczywistym, wykorzystując standardowe w branży przepływy pracy i najnowsze technologie internetowe.
– Mechanizm renderujący Direct2D: nowy moduł renderujący oparty na Direct2D w systemie Windows zapewni szybszy, akcelerowany przez GPU backend renderujący. Istniejące oprogramowanie zyska na zwiększonej wydajności rysowania GUI bez konieczności wprowadzania zmian w kodzie źródłowym.
– Struktura animacji: JUCE 8 wprowadzi nową strukturę animacji ze standardowymi wygładzaniami synchronizowanymi sprzętowo, zapewniając płynne przejścia między odświeżaniami ekranu na wszystkich platformach oraz eliminując przerysowywanie i upuszczanie klatek.
– Obsługa Unicode: teraz obsługuje złożone, bogate renderowanie tekstu w dowolnej czcionce, orientacji, wyrównaniu i języku, w tym emoji, ligatury, tekst dwukierunkowy i czcionki zastępcze.
– Interpreter JS: Szybszy interpreter JS z obsługą nowoczesnych funkcji JS zwiększa możliwości tworzenia skryptów w JUCE.

JUCE zaprasza programistów audio do dołączenia do ich aktywnej społeczności programistów audio na forum JUCE i wywarcia wpływu na przyszły kierunek JUCE. Wersja zapoznawcza JUCE 8 będzie wkrótce dostępna w publicznym repozytorium.

www.juce.com

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...
Advertisment