Oficjalna wersja Zotac Zone: to urządzenie przenośne ma dwa trackpady, koła jog, regulowane spusty i wyświetlacz OLED


Zotac już dokuczał że Strefa będzie wyposażona w ekran OLED, coś, co wcześniej udało się osiągnąć jedynie w urządzeniach podręcznych Steam Deck OLED – a także dwustopniowo regulowane wyzwalacze, takie jak gamepad Xbox Elite i odporne na dryft joysticki z efektem Halla. Ale czy wiesz, że będzie miał także symetryczne joysticki przypominające PlayStation, programowalne pokrętła wokół każdego z nich, dwa gładziki przypominające Steam Deck, małą wbudowaną podpórkę, kamerę Windows Hello zamiast czytnika linii papilarnych oraz górną i dolną część Porty USB4?

Urządzenie przenośne jest zasilane przez układ AMD Ryzen 7 8840U i nie należy od niego wymagać wiele — jest w dużej mierze taki sam, jak model 7840U, który zasilał wcześniejsze urządzenia przenośne, z tym samym iGPU Radeon 780M w środku. Ale podobnie jak ROG Ally X i Lenovo Legion Go, można go zaktualizować do pamięci LPDDR5X-7500, co pozornie dał Legionowi niewielki wzrost wydajności nad oryginalnym Ally – i w skromniejszej rozdzielczości 1080p.

Co mniej przyjemne, wydaje się, że Zotac wyposażył go również w skromny akumulator o pojemności 48,5 Wh, mniejszy niż OLED Steam Deck i znacznie mniejszy niż pakiety 80 Wh, które właśnie ogłosiły Asus i MSI – oraz 7-calowy OLED 120 Hz ekran nie obsługuje zmiennej częstotliwości odświeżania ani trochę więcej niż w przypadku Steam Decka. Jednak przy jasności 800 nitów brzmi ładnie i jasno i intrygują mnie programowalne pokrętła jog.

Jednostronicowy artykuł Strefy Zotaca.
Zdjęcie: Zotac

Jak może wieszZotac była jedną z pierwszych firm, które wypróbowały intrygującą technologię chłodzenia półprzewodnikowego AirJet w minikomputerze i Świat PCAdam Murray skorzystał z okazji i zapytał, czy Zotac planuje wykorzystać tę technologię również w urządzeniu przenośnym. Ale podczas gdy producent AirJet Frore Systems wydaje się, że to zadziałaZotac zasugerował, że obecny AirJet nie jest jeszcze zaprojektowany do chłodzenia chipów o tak dużej mocy jak 8840U — a ten koszt również może stanowić problem. Na razie Zone ma jeden tradycyjny wentylator i kilka małych otworów wentylacyjnych, które zapewniają chłód.

Według Do Geeknetycznywe wrześniu tego roku Strefa powinna kosztować około 800 dolarów. To najwyższa półka wśród konsumenckich przenośnych urządzeń do gier, chociaż Sojusz Xze znacznie większą baterią, również zostanie wprowadzony na rynek w tej cenie.

Reklama

Zotac, jeśli to czytasz: następnym razem z przyjemnością otrzymamy od Ciebie szczegółowe informacje!Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment