Ofiary naruszeń danych Capita 2023 trafiają do Wysokiego Trybunału


Zwykli ludzie, którzy uważają, że ich dane osobowe zostały naruszone w wyniku dwóch różnych incydentów cybernetycznych, które dotknęły systemy w firmie Capita w 2023 r. – jeden to atak ransomware roszczenia syndykatu Black Basta; z drugiej przypadkowy wyciek przechowywanych danych w niezabezpieczonym wiadrze AWS S3 – zmierzają do Wysokiego Trybunału Anglii i Walii w ramach pozwu grupowego prowadzonego przez siedzibę w Manchesterze Prawo Baringsa Idzie naprzód.

Postępowanie sądowe przeciwko gigantowi outsourcingu zostało formalnie wszczęte 12 stycznia 2024 r., a Barings Law reprezentuje obecnie ponad 5 tys. osób. Twierdzi, że codziennie zgłasza się około 50 nowych powodów.

Kancelaria prawnicza stwierdziła, że ​​jej własne dochodzenie wykazało „niepokojące potencjalne naruszenia” informacji, w tym skradzionych wiadomości e-mail, danych paszportowych, adresów domowych i fałszywych zakupów dokonywanych za pośrednictwem kont bankowych ofiar.

„Nasza skarga do Wysokiego Trybunału jest wymowna i odzwierciedla obawy tysięcy osób znajdujących się w trudnej sytuacji, których prywatność została zagrożona. Nadszedł czas, aby korporacje priorytetowo potraktowały ochronę zaufania cyfrowego, na którym wszyscy polegamy” – powiedział Adnan Malik, szef Barings Law ds. naruszeń danych.

„Naruszenia danych to nie tylko jedynki i zera; dotyczą życia i zaufania, jakie ludzie pokładają w organizacjach. Naruszenie danych Capita to nie tylko przypadek; to sygnał alarmowy dla korporacji, aby priorytetowo potraktowały ochronę poufnych informacji i nie spoczniemy, dopóki sprawiedliwość nie stanie się zadość.”

Malik powiedział, że może to być potencjalnie jedno z największych naruszeń danych, jakie kiedykolwiek zaobserwowano w Wielkiej Brytanii. „Poza wpływem na emerytury, zeznania naszych klientów ujawniają kilka bardzo niepokojących szczegółów, od potencjalnych ogromnych skutków finansowych po ujawnienie bardzo wrażliwych szczegółów”.

„Naruszenia danych to nie tylko jedynki i zera; dotyczą życia i zaufania, jakie ludzie pokładają w organizacjach. Naruszenie danych Capita to nie tylko przypadek; to sygnał alarmowy dla korporacji, aby priorytetowo potraktowały ochronę poufnych informacji i nie spoczniemy, dopóki sprawiedliwość nie stanie się zadość”

Adnan Malik, Prawo Baringsa

Reklama

Capita, która spodziewa się, że cyberatak Black Basta będzie go kosztować od 15 do 20 milionów funtówpowiedział wcześniej dane, o których wie, że zostały skradzione była niezwykle ograniczona i została pobrana z mniej niż 0,1% całkowitej liczby serwerów.

To mówi, dotknęło to niemałą liczbę jej klientóww tym wielu funduszy emerytalnych która korzystała z platformy zarządzania emeryturami Hartlink, oraz NHS Anglia. W podobny sposób doszło do naruszenia, które miało miejsce za pośrednictwem niezabezpieczonego segmentu Amazon wywarło wpływ na władze lokalne i zawierał szczegółowe informacje na temat osób ubiegających się o świadczenia.

Malik dodał: „Chociaż przyznajemy, że Capita stała się ofiarą tego cyberataku, przewidywane koszty tej operacji wynoszące 20 milionów funtów, choć znaczne, wydają się niemal trywialne, biorąc pod uwagę ich duże zasoby.

„I odwrotnie, nasi odporni klienci, którzy włożyli swój pot i duszę w życiowe przedsięwzięcia, teraz stają w obliczu rozdzierającej serce rzeczywistości utraty wszystkiego, nad czym tak niestrudzenie pracowali” – powiedział.

„Nasze dążenie do sprawiedliwości nie tylko wysyła wiadomość; wyrzuca w pustkę – naruszenia bezpieczeństwa danych zbierają żniwo, które odbija się echem i stanowi przejmujące przypomnienie, wzywając firmy do napawania się empatią w swoich działaniach i ochrony przechowywanych danych osobowych”.

Rzecznik Capita powiedział Computer Weekly: „Nie ma dowodów na to, że w obiegu, w ciemnej sieci lub w inny sposób, znajdują się jakiekolwiek informacje powstałe w wyniku incydentu cybernetycznego, ani żadne dowody łączące dane Capita z oszukańczą działalnością. Chociaż nie komentujemy konkretnych bieżących kwestii prawnych, zdecydowanie odrzucamy wszelkie sugestie jakoby istniała jakakolwiek ważna podstawa do wniesienia roszczenia przeciwko Capita”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment