Odkrywanie przyszłości nowoczesnego tworzenia oprogramowania


Tworzenie nowoczesnego oprogramowania polega na budowaniu natywny dla chmury, aplikacje chmurowe i wielochmurowe. Ale chodzi również o uwzględnienie analizy Big Data opartej na danych i wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Definicja nowoczesnego tworzenia oprogramowania obejmuje granularne ponowne wykorzystanie kodu i narzędzia o niskim poziomie kodowania – a także o wiele więcej.

Ukryte pytanie brzmi tak naprawdę: co to znaczy być programistą w 2020 roku i później?

Po pierwsze, powróćmy do dobrze znanego wyrażenia, które stało się w pewnym sensie uznaną zasadą w tworzeniu, wdrażaniu, obsłudze i zarządzaniu rozwiązaniami programowymi: dotyczy ludzi, procesów, narzędzi i technologii.

Weźmy na przykład technologię. Nadrzędnym tematem w niezliczonych sektorach rynku jest spektrum technologii cyfrowych zapewniających nowe poziomy zdolności operacyjnej i zasięgu biznesowego. Lista jest długa. W żadnym wypadku nie jest kompleksowy, może obejmować od chmury i urządzeń mobilnych po produkty połączone z Internetem, strategie integracji interfejsy programowania aplikacji (API) i nowe modele aplikacji, takie jak łańcuch bloków i mikrousługi.

Organizacje chcą wykorzystywać technologie cyfrowe do wprowadzania innowacji i szybszego dostarczania rozwiązań i produktów. Technologie te umożliwiają również bardziej angażujące doświadczenia i interakcje, jednocześnie zwiększając poziom produktywności i personalizacji.

Granice organizacji nie są już ograniczone do fizycznych cegieł, ale do krawędzi, która wygina się zgodnie z jej punktami końcowymi. Podstawy procesów, takich jak DevOps, skupiają się na znalezieniu nowej relacji roboczej, która przyniesie korzyści całemu procesowi tworzenia oprogramowania. Założeniem tego celu jest szybkie, stabilne i powtarzalne udostępnianie oprogramowania w terenie z większą częstotliwością i kontrolą.

Reklama

Dzisiejszy twórca oprogramowania ma dostęp do wielu narzędzi i usług, które ewoluowały i dostosowywały się wraz z nową falą barier ochronnych, które utrzymują ich w ryzach. Narzędzia te obejmują większe wsparcie dla automatyzacji, samoobsługi i szerszy zakres usług szkoleniowych. Istnieje elastyczność dzięki funkcjom, które są abstrakcyjnie złożone i zapewniają niezbędną instalację wodną, ​​która sprawia, że ​​wszystko działa.

Dzięki niewielkiemu wsparciu narzędzi do kodowania i braku wsparcia, firmy nie są ograniczone dostępem do tradycyjnych umiejętności programistów. Mogą poszerzyć zakres uczestnictwa o więcej pracowników.

„Daj ludziom to, czego chcą, kiedy tego chcą” stało się „pierwszą” zasadą, jeśli chodzi o dostarczanie oprogramowania. Ostatecznie liczy się wynik. Cechą charakterystyczną nowoczesnego tworzenia oprogramowania dla wszystkich grup wiekowych jest dostarczanie rozwiązań i produktów, które po prostu nie są „do niczego”, ale są intuicyjne w stosunku do współczesnych potrzeb i obaw.

Krótko mówiąc, nowoczesne tworzenie oprogramowania oznacza tworzenie aplikacji i aplikacji, które wykorzystują wszystko, co ma do zaoferowania obecna technologia. Wykorzystuje różne dostępne architektury, usługi i możliwości, aby zmaksymalizować korzyści. Wymaga umiejętności interpersonalnych i podejścia opartego na współpracy, które jest dostosowane do kontekstu użytkowania i klienta.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na kwestie motywacyjne, takie jak bezpieczeństwo, prywatność i odpowiedzialność etyczna. Wyzwaniem dla bycia „nowoczesnym” jest nawigacja i wybieranie tego, co Cię nie powstrzyma – ludzi, narzędzi i technologii. Dobra wiadomość jest taka, że ​​otwarta rozszerzalność i interoperacyjność to nowoczesna lingua franca, która zapewni Ci aktualność.

Rotibi Ball jest dyrektorem ds. badań w CCS Insight.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!