Odcinek 3 Shoguna pozwala Toranadze zabłysnąć, ukrywając jego przebiegłość


W Shogun odcinek 3, Toranaga (Hiroyuki Sanada) skupia się – w pewnym sensie.

Cały pomysł tego odcinka jest taki, że dzięki sprytnemu planowi ucieczki Toranaga pozostaje w dużej mierze oddalony od bezpośredniego niebezpieczeństwa (a nawet ludzi, którzy go w ogóle widzą). Ale w odcinku „Jutro jest jutro” jego dokładna obecność mówi wiele o nim i o tych, którymi się otacza.

Prawie całe „Jutro jest jutro” opowiada o wysiłkach Toranagi, aby zapewnić sobie i swoim ludziom bezpieczeństwo, a mianowicie poprzez całkowite wydostanie ich z Osaki. Ponieważ nim nie jest nie więzień Ishido (Takehiro Hira), nie może po prostu wyprowadzić swojej załogi. Ale choć prawie wszyscy wiedzą, że mu się to udaje cośprawie nikt nie wie dokładnie Co. Jednak groźba jego machinacji wystarczy, aby Yabushige (Tadanobu Asano) i Ishido zgodzili się na podstęp (ze zdrowym okiem), aby spróbować pokonać go w jego własnej grze. Ostatecznie Toranaga – z pomocą swoich sojuszników – okazuje się zbyt groźnym przeciwnikiem. I nie bez powodu: jak sam Sanada powiedział Polygonowi, Toranaga jest bardziej strategiem niż wojownikiem.

„Dlatego nie chciałem za bardzo walczyć. Starałem się [give him] dobrą równowagę” – mówi Sanada. „A potem wszystko [his] działanie musiało mieć powód i emocje.”

Reklama

Zdjęcie: Katie Yu/FX

Według Sanady akcja nie jest dla Toranagi „czasem na pokaz”, ponieważ sceny batalistyczne zazwyczaj pochodzą ze szczytu dramatu, gdzie zabrakło słów. Zamiast tego woli podstępy. Toranaga wykonuje odważne ruchy, a nawet trochę walczy, ale w dużej mierze wygrywa dzięki sposobowi, w jaki schodzi na drugi plan – gdy jego małżonka udaje, że ma kłopoty z jej dzieckiem, aby mógł wkraść się do palankinu ​​i dać się ponieść. Zanim rada regentów będzie gotowa do głosowania za wydaleniem go, jego prawa ręka ogłosiła już biurokratyczną pułapkę Toranagi.

Godne uwagi jest to, jak dobrze jego taktyczna błyskotliwość jest nagradzana przez otaczających go ludzi tylko w tym odcinku. Blackthorne wkracza, pokazując swoją rosnącą lojalność w cichy sposób, w jaki chroni Mariko (Anna Sawai) na drodze, a także w głośny sposób, którego używa, aby ukryć Toranagę. Buntaro (Shinnosuke Abe) z dumą klęka, pozostając w tyle, aby poświęcić się, aby Toranaga mógł walczyć innego dnia. Nawet Yabushige jest gotowy zdradzić Toranagę, ale zgadza się, gdy Toranaga go wzywa i prosi o pomoc. Kiedy pyta Toranagę o swoje plany, pan milczy i każe mu przyjść z nim „obserwować poranek”.

„Jutro jest jutro” to odcinek o tym, co czeka w tej ciszy i o tym, jak ludzie wokół Toranagi tak chętnie ją wypełniają. I chociaż zagrywa karty blisko piersi, łatwo zrozumieć, dlaczego; Jak mówi Sanada, akcja to także mowa ciała i każdą chwilę, gdy Toranaga pojawia się na ekranie, wypełnia poczucie ostrożnej dzikości. My, jako widzowie, mamy lepszy wgląd w jego plany niż ktokolwiek inny, ale nawet my nie możemy jeszcze zobaczyć, jak jego puzzle układają się w całość. Pozostaje nam ostrzeżenie, które daje swojemu synowi, będące jego własnym ujawnieniem na temat lojalności: „Grasz w grę przyjaciół i wrogów, podczas gdy w tym życiu masz tylko siebie”. Nie ma wiele do powiedzenia, ale odcinek 3 upewnia nas, że nawet jeśli Toranaga liczy tylko na siebie, to jest w dobrym towarzystwie.

Pierwsze trzy odcinki Shogun są teraz przesyłane strumieniowo na Hulu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment