Oceny w serwisie Rotten Tomatoes zostały zepsute w wyniku płatnych recenzji


Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z agregatora recenzji filmów Zgniłe pomidory oceny, aby ocenić, czy warto obejrzeć nowe wydawnictwo, być może zechcesz to jeszcze raz przemyśleć…

A Sęp z raportu wynika, że ​​na oceny wpływają płatne recenzje na małych blogach, a wytwórnie filmowe płacą swoim właścicielom za pisanie pozytywnych.

Podczas gdy większość firm zajmujących się PR filmowym stara się przyciągnąć uwagę krytyków z czołowych publikacji, Bunker 15 przyjmuje podejście bardziej oddolne, rekrutując mało znanych, często publikujących samodzielnie krytyków, którzy mimo wszystko są częścią puli śledzonej przez Rotten Tomatoes. Kilku krytyków twierdzi, że w ramach kolejnego zerwania ze standardową praktyką Bunker 15 płaci im 50 dolarów lub więcej za każdą recenzję.

W artykule przytacza się przykład filmu, którego ocena w serwisie Rotten Tomatoes została zmieniona z Rotten na Fresh w wyniku dodania siedmiu pozytywnych recenzji, głównie od blogerów, którzy recenzowali inne filmy Bunkra 15. Autor negatywnej recenzji powiedział, że firma poprosiła go o jej zmianę na pozytywną, a innemu autorowi zasugerował, aby wszelkie negatywne recenzje ukrył na osobnym blogu, którego nie przeszukuje Rotten Tomatoes.

Dzieje się tak dlatego, że agregator nie rozróżnia wybitnych krytyków z głównych publikacji i najmniejszych amatorskich blogów.

Ta matematyka śmierdzi. Wyniki oblicza się, klasyfikując każdą recenzję jako pozytywną lub negatywną, a następnie dzieląc liczbę pozytywnych ocen przez całość. To cała formuła. Każda recenzja ma tę samą wagę, niezależnie od tego, czy ukazuje się w dużej gazecie, czy na Substacku z tuzinem subskrybentów.

Studia filmowe mogą również organizować pokazy przedpremierowe, na które zapraszają tylko tych krytyków, którzy ich zdaniem napiszą pozytywne recenzje. Zapewni to początkowy wysoki wynik w serwisie Rotten Tomatoes, nawet jeśli film zostanie zmiażdżony w kolejnych recenzjach. Do tego czasu wykonał już swoje zadanie.

Na przykład w lutym wynik Tomatometru dla gry Ant-Man and the Wasp: Quantumania zadebiutował na poziomie 79% na podstawie pierwszej partii recenzji. Kilka dni później, po pojawieniu się większej liczby krytyków, jego ocena spadła do lat 40. Ale gambit mógł zadziałać. Quantumania miała najlepszy weekend otwarcia ze wszystkich filmów z serii Ant-Man, z kwotą 106 milionów dolarów. W drugi weekend, gdy zgnilizna ugruntowała się, przychody filmu spadły o 69 procent, co stanowi największy spadek w historii Marvela.

Reklama

Wytwórnie wiedzą również, że osoby odwiedzające festiwale filmowe często będą podekscytowane tym wydarzeniem i wystawiają bardziej przychylne recenzje niż ci, którzy oglądają filmy w kinach. W jednym przypadku film, który miał swoją premierę na festiwalu, zebrał 100% pozytywnych recenzji, a studio odmówiło zorganizowania kolejnych pokazów, chcąc wykorzystać tę partyturę na plakatach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment